Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orvosi vizsgálatnál ma a...

Orvosi vizsgálatnál ma a kislányom pofon ütötte a doktornőt, elvárható egy másfél évestől, hogy ha éppen lefogják és nagyon fél, akkor hagyja magát és ne védekezzen?

Figyelt kérdés

Ahogy az asszisztensnő az ölébe fogta és a lábai közé szorította a kislányom lábait a doktornő közeledett szemben a fülészeti vizsgálathoz,a kislányom élből egy hatalmas pofont levágott neki. :-O


A doktornő felháborodottan mondta ,hogy megverte őt a kislányom,majd amikor vizsgálta még azért is mérges lett,mert le is köpte őszerinte (éppen náthás ).


A testvérével szoktak játszani,hogy finoman megpaskolják egymás arcát és nevetnek,hogy "dá-dá" ,de ez a mai nem az a játékos forma volt,hanem egy nagyon indulattalteli.

Nemrég feküdtünk kórházban ahol napokig lefogva szurkodták,mert nem tudtak neki kanült bekötni,felismerte ez a fülészeti rendelőt ,mert visszajárunk oda születésétől,mindkét fülében grommet van,nagyon fél már az orvosi dolgoktól.


2012. ápr. 4. 15:38
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
95%
Érthető a gyerek reakciója, és az is, hogy ennek a doktornő nem örült, az hibázott, aki roszul fogta le.
2012. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem várható el. Viszont ki kellene valami más módszert próbálni. Pl. ha te fognád le (bár gondolom te ezt nem akarod)

Azt viszont ne hagyd, hogy bármilyen szinten is humornak fogják fel a gyermekeid egymás paskolását, mert igen nehéz lesz leszoktatni őket, és máshol is használhatják, aminek más már nem örülne, ha ők csak viccből csinálják sem.

Amikor valaki lefogja a kicsit orvosi dolgokkor, akkor szólj előtte, hogy jól fogják le, mert védekezni fog a kicsi, magyarul előre kérj elnézést, és utána is ha már megtörtént.

2012. ápr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%

Én találkoztam olyan fülész doktornővel, aki egy 2 éves kislányt úgy elvarázsolt a beszédével, hogy a gyerek hagyta még azt is, hogy azt a hideg vasat a fülébe tegye, és bele is nyúlt neki.

csak az ilyen ritka.

2012. ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Természetesen elnézést kértem .

"Vércsének" nevezték a kislányomat,hogy milyen hangosan ellenkezik a vizsgálat ellen ,a doktornő azonnal ment mosakodni utánna és lelkibeteg volt,hogy a kislányom őt leköpte .

2012. ápr. 4. 15:47
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Nem a gyerek hibája, hanem a szülőé.Le kell fogni rendesen a gyereket.
2012. ápr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A szülőé ?


Nem nekem kellett fogni,hanem itt az a szokás,hogy az asszisztensnőnek kell adni a gyereket és ő fogja le.

2012. ápr. 4. 15:53
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Az orvos munkája veszélyes munkahely, nagy a fertőzésveszély. Nem várhatod el, hogy ne mossa le egy beteg nyálát udvariasságból! Még ha csakj a testedhez ér, csak megtapint,akkor is hosszan mos kezet utána. Ezt muszáj, különben össze-vissza fertőzne mindenkit meg magát.

A mi dokinőnk ilyenkor(náthás időkben) maszkban fogad.

A fogorvos maszkban és védőszemüvegben.


A kislányodat meg lehet érteni, de ennek ellenére egy felnőttet egy gyermek sohasem üthet meg. Sem játékból, sem ijedtségből. A lányod kicsi, és a kórház miatt megérthető, de a doktornő is.

Igazából az asszisztensnőnek szólt a harag, ő hibázott. De te is mondd a kicsinek, hoyg nem szabad, és a jelenlétében ne kritizáld adoktornőt, mert megérti, és azt hiheti, hoyg szabad pofozni a néniket, pedig nem szabad.

2012. ápr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a szülő hibája, illetve itt az asszisztensnőé és a szülőé. Szólj máskor előre, hogy nagyon rosszul tűri a vizsgálatokat - a kórház miatt, "erősen tessék fogni!"

Ezt kell mondani.

A kicsinek meg duruzsolgass, mielőtt bementek, a fülébe, hoyg megvizsgálják, mert muszáj, hogy felgyógyuljon, és legyen jó. És ígérj meg valami jutalmat, ha jó lesz. Érti ő, ha elég sokszor mondo, megérti. És ha tényleg ügyes volt, nagyon-nagyon dícsérd meg, mindenki előtt, akivel sak találkoztok, és jutalmazd meg tényleg.

Most meg érezze, hoyg nem volt jó azért.


Nme tud gyógyítani, ha mmozog a gyerek.

2012. ápr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Az igazság az,hogy én nem is sejtettem,hogy ezt fogja csinálni,még sohasem csinált ilyent,hogy így megüssön valakit,ezért nem szóltam előre ,hogy vigyázzanak vele.

Mikor beléptünk azonnal hangosan,keservesen sírni kezdett felismerve a helyet ahol már sokszor történt számára kellemetlen vizsgálat ekkor mondtam is,hogy már nagyon fél a kislányom,mert nemrég jöttünk ki a kórházból ahol rossz élmények érték .


Remélem hamarosan le tudom szoktatni arról,hogy másokat csapkodjon .

2012. ápr. 4. 16:05
 10/24 anonim ***** válasza:

és mikor az aszisztens lefogja izomból a doki meg a gyereknek nem tetsző dolgot csinál akkor a szülő mit csinál?


állati furcsa nekem, hogy a szülő nincs ott, nálunk úgy van, hogy én a kezét fogom, az aszisztens a lábát a doki meg bizbasz játékokkal baromkodik az üvöltő gyereknek miközben próbálja megvizsgálni :D


szerintem legközelebb szólj, hogy te is segítesz lefogni. ha nem "vennék el" a gyereket, nyilván te is meg tudnád akadályozni, hogy ne "vércse" legyen.

2012. ápr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!