Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyerekek tényleg...

2 év körüli gyerekek tényleg ilyen nagy hisztiket tudnak rendezni hogy kékülnek meg minden?

Figyelt kérdés

A fiam 17 hós mostkezdődtek ezek a tombolások de amiket itt olvasok az ilyesztő..

Nálunk még nem kellett se hideg viz se semmi ilyesmi..még egyenlőre orditás nélkül is megálltam mindig:)

Minden kisgyerek ilyen ebben a korban?


2012. júl. 1. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mind ilyen. :-) Enyémek pl nem nagyon voltak hisztisek, akkor sem kékültek soha, és nem tartott sokáig egy hiszti sem, max 2 perc, nem figyeltem soha oda rá (mármint a hisztire, ha előtte nem tudtam elterelni a figyelmüket), és gyorsan abbahagyták, rájöttek hogy nincs értelme. Lányom már rég nem csinált ilyet, a fiaim 22 hósak múltak, de őrájuk sem jellemző. Másfél éves koruk környékén volt próbálkozás, de nem sokáig tartott, lehet hogy még náluk lesz....? :-)
2012. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, neked szerencséd lesz és megúszod. Nálunk szerencsére ritkán van hiszti, de akkor az pokoli.

Mindenkinél más válik be a hiszti kezelésére, valaki elmagyarázza a gyerek érzéseit, amit még nem képes megérteni (mérges vagy, csalódott vagy stb.), elmondja, hogy miért nem lehet azt csinálni, amit épp akar (veszélyes, beteg lesz tőle stb.) és sokszor elég is a gyereknek. Van, aki a szobájába küldi, vagy úgy tesz, mintha nem hallaná, ez is bevált módszer sok anyánál, mert ha nincs kinek hisztizni, akkor nincs is értelme folytatni. Nálunk bevált az is, amikor játszón, utcán hisztizik, azt mondom, akkor most azonnal hazamegyünk, befejeztük a játékot, sétát. Ilyenkor egy pillanat alatt abbahagyja, mert tudja, hogy tényleg haza fogunk menni.

A telkünkön is megcsináltam, hogy beraktam az autóba, hogy vége a nyaralásnak, indulás haza, be sem kellett indítani az autót, már abba is hagyta.

A kékülős gyerekeknél hatásos egy kis langyos fejmosás és őket nem szabad magukra hagyni egy percre sem, nekem van ismerősöm, akinek a kisfia szétütötte dühében az üvegajtót.

2012. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lányomnak nem volt, a fiam viszont kibírhatatlan. Szinte egész nap megy a hiszti, ha valami nem úgy van, ahogy ő elképzelte. Elég sok mindent olvastam már róla, és kipróbáltam már mindent, de úgy néz ki, semmi nem jön be. Remélem, majd kinövi. 2,5 éves, pár hónapja tart.
2012. júl. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bizony, és nem múlik el olyan hamar, mint ahogy vágyunk rá. A fiam lassan három éves, de felülmulja 2éves önmagát,pedig akkor azt hittem ezt nem igazán tudja már fokozni.

Sajnos nekem nem volt szerencsém (ráadásul skorpió), most ott tartunk hogy még a boltba se tudok vele elmenni. Az sem mindegy milyen színű a kosár. Ha nem kék földhözvágja magát, és jön a buli. Ő nem kékül, ő vörösödik.....és mellette én is, mikor az egész ABC minket figyel és megjegyzéseket tesz.

próbáltam minden taktikát, de nem igazán jöttek be a fiamnál. Ki kell bírni :)

2012. júl. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!