Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti vennétek mosogatóg...

Anyukák, ti vennétek mosogatógépet? (Illetve ha van nektek, írnátok róla? )

Figyelt kérdés

Szeretnék is-meg nem is. Barátnőm azt mondja, mióta van,azóta "imád" mosogatni, gyönyörű tiszta lesz minden, poharak stb.

Anyukám szerint felesleges pénzkidobás, a "lusta háziasszonyok" vesznek ilyent....6szor elmosogat, mire a programmal végez a gép. (Mondtam neki h 1program kb. 1,5 óra)

Most akkor...? /Két kicsi gyerekem van, szinte minden nap főzök,emiatt is gondolom, h jó lenne.../


2012. júl. 1. 13:41
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
89%
He he..... Most készülünk venni mert új házba megyünk...! Addig párom rokonáéknál vagyunk és meg kell mondanom irigylésre méltó itt minden! A mosogatógépen nem csak 1,5 órás program van és rengeteg vizet spórol! lányom 1í éves és én csak folyó víznél tudok mosogatni (szerintem ez higiénikusabb) De amig elmosogatok hatszor nyitom zárom mert annyiszor kell lehajolnom hozzá! Szóval éljen mosogatógép..... :D
2012. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
85%

Imádom!

Úgy gondolkodtam róla, mint anyukád: fölösleges luxus, kézzel is lehet, nem mosogat majd jól, stb. Én kézzel 2-3-szor mosogattam naponta (1 gyerek mellett). Most este 5 perc bepakolni, reggel együtt pakolunk ki a fiammal, napközben nem kell vele bajlódni. Ha vendégek jönnek, előtte bepakolok a gépbe, letörlöm a pultot és már csodarendben van a konyha. kevesebb a víz számlánk is. tény, hogy energiát használ el, de nem igazán sokat. És gyönyörűen mosogat.

2012. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
32%

Szia!


3 pici gyerekem van, szintén minden nap főzök.

Nemrég költöztünk új házba. Megtehettük volna, de nekem nem kellett mosogatógép.

Szintén barátnőmnek van.


Tényleg szépek a poharak, evőeszközök, de pl. MINDENT elő kell mosogatni (oké a poharakat nyilván nem) de egy pörköltes lábast nem tehetsz bele a tűzhelyről.

Mindent elöblögetsz, ha kell vakarsz, beáztatsz ha leégett valami.

Ő is leöblíti a cuccokat mielőtt beteszi a gépbe (nehogy elduguljon) és innentől még két kanyar a mosogatószivaccsal és kész is lenne a mosogatás, de nem, ő még másfél óráig mosogatógépezik.


A másik fele, hogy tele kell pakolni, az meg egy kisebb családnál pl 3 fő egy egész nap sem nagyon sikerül, állnak a cuccok ott a gépben, már 60X elmosogathatnák...

Én ezért döntöttem úgy, hogy nekem nem kell, bár megengedhetnék magunknak.

2012. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
71%

Egyénrtelműen IGEN!

Ha anyukádnak lett volna ilyen masinája, akkor lehet hogy jobb lenne a kapcsolatotok egy kicsivel.

Sose fogsz olyan tisztára mosni kézzel semmit sem, mint a gép.

Egy csomó időd felszabadul, amit a gyerekeiddel tölthetsz. (Vagy mással)

Arra kell figyelni, hogy rendesen bele tudj pakolni, akár a nagyi régi lábasát is. Egy napi adag beleférjen.

Mi egy kicsit alul-méreteztük a dolgot és egy csomó mindent kézzel mosogatok.

A márkára is figyelj olyan szempontból, hogy jó és elérhető legyen a szervízhálózat, az alkatrészek ne vagyonba kerüljenek.

2012. júl. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
90%
Nekem van és IMÁDOM! Lehet hogy 6x elmosogatnék 1 program alatt, de addig ki foglalkozna a gyerekkel és a házimunkával, amit még nem végez el helyettem semmilyen gép. Van porszívóm, mert ugyan seprűvel is lehet takarítani, de mi értelme, ha van már porszívó? Ugyanígy, minek mosógép, ha lehet kézzel is mosni, mint annak idején anyu amikor még kicsik voltunk. Neeeeeeee mááááááár, hogy lusta háziasszonyok vesznek ilyet. Ezzel nem értek egyet. Mosógépet és porszívót sem a lusták vesznek. Miért ne kímélnénk magunkat, ha van rá lehetőségünk. Vegyél mosogatógépet!
2012. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
90%

3-as nem akarlak meggyőzni, de azért ez nem így van.

Leöblítés: csak ami darabos, vagy áll az edényben az olaj vastagon, beteszem a csap alá, víz bele, szivacshoz, rongyhoz hozzá sem kell érni. Kétszer megforgatom a vizet benne, és kiöntöm, mehet a gépbe. A szűrő azért sokat felfog. Mást nem, csak az edényeket öblítem előtte.

Az edényeim nem égnek le, ha mégis, nagyon ritkán előfordulhat, akkor persze beáztatom, de ez nagyon ritka, erre szerintem oda kell figyelni, de mindegy.

A mosogatógépnek miért kell teli lenni? Nincs mindig tele a mienk, van feles program is. Nyilván víztakarékos, ha tele géppel használjuk, de nem értem, hogy nem telik meg 2 nap alatt, nekünk mindig megtelik. (Minden nap főzök.) Az meg nem baj, ha 2 napig benne van a szennyes, két nap alatt kétszer nyitom ki, amikor bepakolok, nem bűzlik tőle a konyha.

2012. júl. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
88%

Két hónapos a gépünk.

Egy élmény, egy álom! :o)

Azt hiszem, az első hónapban minden nap elmondtam a férjemnek, hogy "annyira boldog vagyok, hogy van mosogatógépünk"!


Nagyon sokáig nézegettünk, meg utána kérdeztünk, hogy milyet érdemes. Nem a legolcsóbb kategóriából választottunk (külön szerencse, hogy 0% THM-re 10 hónapig részletre találtunk, így tudtunk egy kicsivel drágábbat választani).

Egy hónapos a harmadik gyerkőcünk, és a két nagyobb is még kicsi. Valóban nem lehet MINDENT bele tenni (bár a kis lábosok nálam bemennek ahogy vannak), de ahány pohár, tányér nálunk egy nap fogy, remekül megéri.

A vízfogyasztása a programnak, amit általában használunk 9-11 liter, na most csak egy lábos elmosogatásához is szerintem 2-3 litert elhasználtam korábban, de akkor még a többi sehol. Összességében szerintem napi 50-70 liter vizet simán elmosogattam, és másfél órám is ráment. Csak nyereség szerintem.

És sokkal szebb, mint ha én csinálnám. sőt, vannak olyan poharaink, amikbe nem fér bele a kezem rendesen, és sosem lettek olyan szépek, hát azok most gyönyörűek!


Az evőeszközökkel nem voltam elégedett, mert az tényleg rászáradt, én most aszt csinálom, hogy egy edénybe vizet teszek, és abba beleállítom a koszos evőeszközöket, a nap folyamán abban gyűlik, és mielőtt indítom a gépet, gyorsan belepakolom őket (az evőeszköz tartó kivehető belőle, így az is gyorsan meg van)

A mosogatószer sem drágább, a só ami kell bele, szerintem egy évre is elég lesz egy doboz.


Én megváltásnak érzem, igaz, hogy utáltam mindig is mosogatni, annak, aki szeret, talán nem esik nehezére...

2012. júl. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
azt csinálom, bocs*
2012. júl. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
73%
3masnak üzenem hogy válaszon tálakhoz való progit és nem kell kapargatnia illetve elő öblitenie....... Amúgy te a mosogató tálcába öntöd meg kaparod a maradék trutyit? Gondolom nem mert az is eldugulna! Szóval kérdező vegyetek mert nagy segitség lesz és badarság az elő öblités..... :D
2012. júl. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Jajj igen, anyukám arra is "sajnálkozott" hogy mondtam h legalább a koszos edényeket eltüntethetem benne... Hát hogy az már milyen, ott gyűjteni a mosatlant....hogy az ott bűzölög !

De amúgy engem már meggyőztetek, úgy hiszem :)

2012. júl. 1. 14:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!