Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Előfordult már, hogy reflexből...

Előfordult már, hogy reflexből reagáltatok durván a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Lányom reggel bepisilt és felmostam, majd a felmosólét visszavittem a fürdőszobába és beszédet kezdeményeztem az apjával. csak azt vettem észre, hogy a lányom a szennyes lébe matat. Én erre reflexből térdel odéblöktem, amitől ő felbukott és sírni kezdett. Az apja is jóskánt elképedt, de észrevette, hogy miközben cselekedtem teljesen máshol járt az eszem.

Volt más olyan is hogy meg kellett volna szídnom, mert rosszat csinált, ám nem volt kedvem hozzá, ám ha egy kicseb bűnt követett el még mellette akkor kirobbanok.

Az én jellemem valóban olyan, hogy hamar pattogósá

válok.

Tudom hogy hogy kell gyereket nevelni, kiolvastam egy rakás könyvet is hozzá, de olyt még nem találtam ahol a szülő zsigerből jövő agresszióját hogy kell kezelni. Van hogy féken tartom magam mert tudom, hogy nem szabad, de mindig van egy bizonyos pont amikor minden a semmibe megy mert én nem tudok változni.

Azt ne is mondjátok hogy akarni kell, mert egy nevelést amit én kaptam gyerekkoromba azt kitörölni nem lehet. Ja és nálunk tényleg igaz, hogy a vér nem válik vízé. Sajnos az agresszió jelen volt a családunkba mindig is.


Olyanok írjanak akik voltak hasonló helyzetbe, és sikerült valahogy korodába tartani a dolgot.


2009. júl. 9. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Általában elszámolok párat, mert néha kapásból megrángatom, ha olyat csinál amit már százszor megmondtam, hogy nem szabad. De ami még bejött, hogy otthagyom a fenébe had csinála, akkor pár perszet szellőztetem az agyam és nyugodtan elmagyarázom mégeszer, hogy nem szabad, miért nem szabad stb. Most meg, hogy várom a kistesót kisség még ingerültebb vagyok, de inkább csak a hisztire, meg ha minden ok nélkül odajön és üvölt, na meg csipked mosogatás közben, mert ez olyan jó móka. Más bevett praktikám nincs sajna. Nálunk is apám elég agresszív volt, talán tőle szedem ezeket, de engem is bánt, ha megrángatom. Vagy már nem egyszer volt, hogy hasbarugott a pelenkázón, hiába mondom, hogy fáj a kisbabának odabe, lesz..ja és teljes erőből belerúg. Ne akkor már ütök én is egyet a lábára, csak ebből ért sajnos.

2009. júl. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én is rákiabáltam már 1x-2x hangosabban, amitől legörbült a pici szája és könnyes lett a szeme.... na én ezen látvány után soha többet nem tudok rákiabálni, inkább elszámolok 10-ig, vagy arréb megyek, nem foglalkozom vele, de nem kiabálok rá.

1x megfogtam a kezét, mert kiöntött valamit és elkezdett sírni és bújt az ölembe, megijedt.... én nagyon megsajnáltam és inkább öntse ki vagy inkább oda sem adom , de nem akraom látni a megijedt, rémült arcocskáját többet. ez csak az én véleményem....


13 hónapos kisfiú anyuja és 22 hetes terhes :)

2009. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Néha velem is előfordul...

Leginkább akkor, mikor ok nélkül ordít, toporzékol, és nem tudom megnyugtatni, mert akkor engem is üt, rúg, és még rosszabb minden. Ezt kb 2-3 órán keresztül bírom, akkor kintről ordibálnak, hogy hallgattassam el, alattunk nyéllel ütik a plafont, a telefon megszólal, az étel kifut, az áram meg elszáll.

Na ilyenkor vagy ordibálok és a fenekére csapok, vagy letérdelek a szoba közepére zokogni...


Reflexből is volt már, pl mikor szalad neki fejjel az asztal sarkának, inkább "kigáncsolom", vagyis visszahúzom, persze a nagy hév miatt ez nem mindig sül el túl jól.


Olyan is volt már, hogy ült egy kisautón (bébitaxi szerű) és odajött vele én meg ellöktem óvatosan (ez volt a játék), aztán egyszer nem kapaszkodott és kigurult alóla, ő meg elesett...

Ilyenkor mindig jön a bűntudat, de persze szerintem mindenkivel előfordul hasonló..

2009. júl. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajna így van tényleg,amit gyerekkorban beléd neveltek,láttaál,hallottál.Én is néha kiakadok,akkor ráordítok vagy erősen megrántom,de aztán szégellem magam érte.Erre emlékszem kiskoromból,ez eszembe jut,de csak utólag és mikor már nem bírom tovább cérnával akkor ordítok rá,egyszer-kétszer kézre csapás is volt,sajnos.Az is lehet,hogy a terhesség miatt vagyok ingerűltebb.És még most jön majd a dackorszak.Különben az meg hazudik,aki még sose ordított rá vagy csapott a kezére,mert elszakadt a "cérna" nálla is.
2009. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom csupin jött-ment a lakásban, és mikor megharapott, rásuhintottam a fenekére. Hófehér érzékeny bőrű gyerek, vagy fél óránkeresztül ott volt mind az 5 ujjam nyoma a kis fehér popsiján. Neki nem is fájt, bezzeg nekem, sirtam a háta mögött...Azóta nem ütöttem meg egyáltalán, de van, hogy felemelem a hangom. Ha megharap, odébbteszem, és elfordulok, megmondom neki, nem játszom vele, ha rosszalkodik. Ez használ. Sok sikert!
2009. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nálam is előfordult már jópárszor, hogy indulatosan bántam vele. Néha szétrobbanok az idegtől, mert egész nap és minden nap egyedül vagyok vele, és egy hihetetlenül eleven fiam van. Senkire nem tudom rábízni sem, mert mindenkit teljesen lefáraszt és kiakaszt. Csak nekem kell bírnom a strapát.

Tudod, az a baj, hogy megérzik rajtunk, ha idegesek, feszültek, vagy csak egyszerűen rosszkedvűek vagyunk és ettől ők is kezelhetetlenül viselkednek, mert így akarják kiharcolni, hogy velük foglalkozzunk, az eszünk is ott járjon egyfolytában rajtuk. Tehát ilyenkor, ha ideges vagy, ő is az belül és azért "bosszant", hogy: "anya, foglalkozz már velem a saját problémád helyett".

Szóval ördögi kör. Én néha már azt csinálom, hogy ha végképp kiakadok, gyorsan lerakom pár percre a szobába, rácsukom az ajtót (persze olyan helyen, ahol teljes biztonságban van!), és én kimegyek és valahogy pár perc alatt lehiggasztom magam. Utána úgyis lenyugszom, nem hagyom sokáig magára, hiszen ő nem tehet arról, hogy az én idegrendszerem nem a legstabilabb.

2009. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a gondom. Teljesen kivagyok mostanában a gyerekek meg szétcibálják az agyam. Régebben volt h rácsaptam a nagyobb fenekére ha már nagyon rossz volt. Most nagyon nehezen rávettem magam h "csak" megfogom erősen a karját h hagyja abba a harapást, de ha nagyon összeszedem magam akkor már tudok egy nagyot sóhajtani és csendesen lemondóan beszélni . Mostanában inkább sírok, semmiképp nem akarok ráütni már a kezére sem, de nagyon sok lelkierő kell hozzá. És igen zsigerből jön, szinte látom az apám magam előtt, ilyen volt gyerekkoromban .
2009. júl. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!