Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bolti affér - jogosan szóltak...

Bolti affér - jogosan szóltak be a nénik? Szerintetek bunkó voltam? Mit kellett volna mondanom? Ti hogyan reagáltatok volna egy ilyen esetben?

Figyelt kérdés

3 éves lesz a lányom szeptemberben.

Még péntek délután történt ez az eset a boltban, azóta sokat gondolkoztam, hogy vajon mit is kellett volna reagálnom. Légyszíves írjátok meg a véleményeteket:

Szóval mentünk a polcok között, egyszercsak a szokásos csengő hangján kijelentette, hogy KUJVA ! Tök nyugisan pakoltam tovább a kosárba, megint mondta, még hangosabban. Persze a közelben bóklászó nénik mind felkapták a fejüket. Én meg továbbra is nyugisan, csevegő hangnemben megkérdeztem tőle:

- Tudod, hogy mit jelent?

- Nem. De biztos josszat, mejt a Dodó nagyon méjges volt amikoj ezt kiabálta.

- Azt elhiszem. Nem éppen kedves dolgot jelent. Válasz szalvétát a bölcsibe.

kis szünet után:

- Mit jelent az, hogy k*jva?

- K*rva az a néni, akinek pénzt adnak a bácsik hogy megölelje és megszeretgesse őket.

- Aha. A nyuszisat vegyük meg (mármint szalvétát). És zsepi is kell, anya.

- Igazad van, köszi hogy szóltál.

- És mit jelent az, hogy b*zi?

- B*zi az a fiú, aki fiúba szerelmes.

(itt már hörögtek a nénik polc végénél, de egy figyelmeztető pillantást vetettem rájuk és végül nem szólaltak meg)

- Az is josszat jelent?

- Tudod, hogy általában úgy van, hogy a lány szerelmes a fiúba, vagy a fiú lányba. De van úgy, hogy egy fiú fiúba lesz szerelmes, és ezt sokan nem szeretik, butaságnak tartják és elítélik. Rudit szeretnél, vagy valami mást?

- Judit!!! Kockásat mint a nyuszi füle! Szerinted is rossz?

- Engem nem zavar. De én nem szeretek ilyeneket mondani, mert illetlenség.

- Mint hangosan kakát kiabálni a játszótéjen?

- Igen. Gyere, menjünk a kasszához.

Na itt a nénik nem bírták tovább türtőztetni magukat, és olyanokat vágtak a fejemhez, hogy ihaj. Többek között hogy megrontom a lelkét stb... :-)

Én meg két szidalom között mikor levegőt vettek nyugisan csak annyit mondtam, hogy nem rémlik, hogy kikértem volna a véleményüket. Na erre csak tátogtak, mi meg gyorsan eljöttünk.


2011. jún. 19. 21:55
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
89%
nagyon jó válasz volt. én most jót nevettem :) :) Jól tetted!!!!!!
2011. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
91%

az elamardt, hogy nem rontottad meg a lelkét, és jól elmagyaráztad neki a dolgokat, ŐSZINTE VOLTÁL és ez a lényeg. szeretem ha valaki nyílt, egyenes. miért is kellene össze-vissza hazudozni a gyerekenek? 3 évesen már nem buták (nem mintha előbb buták lennének)


én is elmagyaráztam már ugyanezt a nagyobbik fiunknak, ő is 3 éves :)


2 kisfiú anyuja (19 hónapos és 3 éves)

2011. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
78%

elamardt=lemaradt


első voltam (és második is)



:)

2011. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
15%
egy ennyi idős kislánynak(még 3 sincs!) nem lenne szabad ilyen szavakat ismernie szerintem... bár te tudod. én mondjuk nem mentem volna oda a nénik helyében hogy ordítozzak. de valamennyire igazuk volt.
2011. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
91%
Ennél jobban el sem lehetett volna mondani! Végiggondoltam, én mit mondanék ilyen helyzetben,hát... Le a kalappal!
2011. jún. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
77%

Csak épp az maradt le, hogy mit mondtak a nénik.

Nem hiszem, hogy sok rosszat, te se mondtál semmi rosszat, teljesen jó feleletek, mondjuk én hozzátettem volna, hogy ilyen szavakat nem használunk, és az oviban is csak a butagyerekek beszélnek így, de a magyarázatok teljesen jók voltak. A nénik lehet, hogy nem is úgy gondolták ahogy te értetted.

2011. jún. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 Tom Benko ***** válasza:
87%
Teljesen jól csináltad. Egyrészt a lányod nem lesz mindenféle tévképzetek rabja, másrészt a vén banyák undorítóan belepofáztak a magánéletedbe. Egyébként pont ők rontanák meg a lelkét, ha elhallgatnák a választ, esetleg még a kérdésért is büntetnének.
2011. jún. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

22.03-nak:

Nyilván nem tőlünk hallotta, hanem a bölcsistársától!

És ha már megkérdezte, muszáj voltam válaszolni, nem? Manapság annyi mindennel szembesülnek a gyerekek, szerintem nem árt, ha tudják, mi micsoda. Én úgy gondolom, hogy nagyjából sikerült a korának megfelelően válaszolnom, és ez többet ér, mintha az ö kis fantáziájában alakul mi valami homályos definíció.

2011. jún. 19. 22:08
 9/40 A kérdező kommentje:
Azrt nem írtam le részletesen hogy mit mondtak, mert kevés lenne az oldal hozzá, annyi mindent kiabáltak. Nem épp kedves dolgokat, gondolhatod... annyi eszem van, hogy ne sértődjek meg rajta, de a heves reakciójuk elgondolkoztatott.
2011. jún. 19. 22:10
 10/40 anonim ***** válasza:
9%
3 éves sincs még a lányod, én se vagyok annyira idős, de jó pár évvel később hallottam csak ezekről a szavakról. Nem kellene olyan társaságba vinned, szerintem ahol ilyeneket hall, ráér megismerkedni az ilyen szavakkal később. Jogos, hogy hirtelen felindulásból visszaszóltál nekik, de valahol te is hibás vagy benne szerintem. Engem nem zavarna a dolog, csak azért elgondolkodik az ember rajta, hogy milyen körülmények közt élhet az a pici lány, esetleg a kivüllálók milyen kultúrszegények.
2011. jún. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!