Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 9 éves gyereketeknek engednéte...

9 éves gyereketeknek engednétek hogy alkoholmentes sört igyon?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 06:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
34%
Alkoholmentest igen! De csak és kizárólag alkoholmentest!!!
2012. júl. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%
egy-két korty belefér,de annak is van minimális alkoholtartalma,így nem.tegnap a 3 éves fiam is megkóstolta,ízlett neki,kért is volna,de nem adtam neki pont az alkoholtartalma miatt
2012. júl. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%
Az alkoholmentes, az alkohol mentes. Úgyhogy igen :) Tegnap én is azt ittam, 2éves lányom is belekortyolt, de a szénsavval még nincs barátságban
2012. júl. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
Igen.
2012. júl. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
42%

Par honapja tortent, hogy baratainkat meghivtuk magunkhoz, akiknek van egy 10 eves fiuk. A fiu mar nagyon keregette tobbszor, hogy had igyon egy sort, vagy legalabb csak egy par kortyot. Meglepibol vettunk neki par uveg alkoholmenteset. A csaladja megengedte neki, hogy fogyasszon belole. 2 uveg utan ugy nezett ki a srac, mintha alkoholos sort ivott volna, annyira megreszegult az oromtol. Az apja nem is engedte, hogy tobbet igyon.

Ezek utan azon a velemenyen vagyok, hogy 1 kisuvegest megihatna az en 10 evesem is. Talan meg 9 evesen megengednem.

2012. júl. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%
Az én fiam is szokott könyörögni az alkoholmentes citromos Gösserért. Erre ez van írva: 0.0% alkohollal. Ha az van ráírva, hogy alkoholmentes, akkor az nem is tartalmazhat alkoholt, ugyanis zéró tolerancia van (2. válaszolónak), és akkor a sofőrt megtévesztenék, tehát NINCS BENNE ALKOHOL! Ez egy sörízű citromos ital (pontosabban: alkoholmentes világos sör és természetes citromos ital keveréke). Igen,az én fiam szokott belőle inni!
2012. júl. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó vagyok, természetesen nem doboz számra issza, max 1 dobozzal kap alkalmanként (nagy melegben, összejövetelekkor). Általában meg sem bír inni egy dobozzal.
2012. júl. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%
utolsónak üzenném,hogy nem vagyok hülye,van olyan alkoholmentes sör,amire csak rá vín írva,hogy alkoholmentes,de van alkoholtartalma.kétfajta alkoholmentes sör van.az egyiket eleve alkoholmentesre főzik,ebben semmi alkohol nincs. a másikat gyengébb alkoholtartalmú anyagból főzik,és a főzés végén vonják ki belőle az alkohol.ezek tartalmazhatnak alkoholt.ha alkoholmentes sört vesz az ember,jól meg kell nézni,hogy tényleg nem tartalmaz alkoholt.
2012. júl. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
Mindkettőtöknek igaza van. Létezik olyan, amiben ténxleg 0.0% az alkohol tartalom, bár ebből kevés fajta van, és létezik amire ugyan ráírják, hogy alkoholmentes(ez főként az ízesített söröknél van) az ernyesztés során, ugye a főzés melegében elpárolog az alkohol nagy része. Így, hiába van ráírva, hogy alkoholmentes 0,1-2,0-ig szokott lenni az ilyen sörökben alkoholtartalom. Amúgy azért tüntetik fel az ilyesmit, mert Ők maguk sem tudják pontosan mennyi párolog el. (A citromos Gösserben, kereken 2,0 alkohol tűnhet fel, rá van írva.) Ebből a szempontból alaposan meg kell nézni az üveget/dobozt, nehogy baj legyen. Valamint még, hiába van ráírva a dobozra/üvegre, hogy "zéró", az néha zéró cukrot jelent. De hogy a kérdésre is válaszoljak: igen, engedném ha teljesen alkoholmentes sör, de ivott már a lányom is(persze a fiam is) alkoholmentes(néhány százalék alkoholos) sört.
2012. júl. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Elővettem a kamrából a sört. Ezen nincs feltüntetve, hogy "2,0 alkohol tűnhet fel" benne. Mindenhol csak az van, hogy 0.0% alkohollal.

"Frissítő sörkülönlegesség 100% természetes citromlével és 0.0% alkohollal"

Ne haragudj, nem téged akarlak "ellenőrizgetni", csak most már engem is idegesít, mert alkoholosat én se adnék a gyerekemnek!

2012. júl. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!