Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hasmenéses vírus jár lázzal,...

Hasmenéses vírus jár lázzal, hőemelkedéssel?

Figyelt kérdés
Már lassan 1 hete van hasmenése a lányomnak, nem vészes, napi kb. 3. Ma még csak 1 volt, az is már szilárdabb, viszont most tegnap este óta hőemelkedése van. Ráadásul hiába csak 37,3 a hője nagyon elesett. Annak ellenére, hogy nincs láza, ti ilyenkor adnátok neki nurofent/panadolt? Nem fáj semmije, csak nagyon aggódom, mert már el is aludt, alig bír ébren lenni.
2012. júl. 2. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
orvos nem látta ez alatt az 1 hét alatt? Iszik elég folyadékot? Most a hasmenés és a meleg miatt is több kell neki. Lehet, hogy mostanra gyengült le annyira ,hogy kéne már neki támogatás. Én dokihoz vinném mielőbb. Nem csak hőemelkedése, hanem magas láza is lehet vírustól. Kap Elektrolyt port, Smectat? Pótoljátok az ásványi anyagokat? Mennyi idős?
2012. júl. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem csak a nagy melegtől van,nem adnék neki semmit csak megfürdetném,akár többször is egy nap.Az én gyerekeimnek mindig nagyon magas volt a lázuk ha elkapták a vírust.


4 gyerkőc és egy pocaklakó anyukája

2012. júl. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Orvossal konzultáltunk, de mivel eddig nem volt pár hasmenésen kívül semmi, nem látta szükségét, hogy bevigyük (és mi sem). Kedve minden jó volt, étvágya volt, ivott eleget, smectat issza, probiotikumot is kapja. Ma leviszem mindenképp az orvoshoz, mert ez már nem tetszik. Mondom, nem magas a hője, 37-37,3 csak nagyon elesett. 4 éves. Már nem szokott napközben aludni vagy egy éve, de most elaludt, pedig csak fél 11 van.
2012. júl. 2. 10:30
 4/11 anonim ***** válasza:
gyógyszert nem adnék neki, inkább normaflort, viszont ha nem iszik eleget akkor beszaladnék vele a kórházba, a nagy meleg és a hasmenés miatt az aluszékonyság kiszáradás tünete lehet! nyelve nem fehér, tenyere nem pöttyös, szeme alatt nincs beesve? figyelj nagyon, hogy sokat igyon!!
2012. júl. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
probiotikumot kap, de nem a normafloret, mert abban nincs annyi minden, inkább a pro+kid-et favorizálom én. Iszik, de ugye most alszik, így jelenleg nem.
2012. júl. 2. 10:33
 6/11 A kérdező kommentje:
Már felébredt, most élénkebb, ivott is másfél pohárnyi vizet hálisten. Negyed kettőre pedig megyünk dokihoz, kell vinnünk pisit, szerencsére szép tiszta és világos a vizelete, ami szerintem jó jel. Hőemelkedése továbbra is van, de 37,3-nál eddig nem ment feljebb. Köszönöm a válaszokat.
2012. júl. 2. 12:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A virusos megbetegedesek lazzal jarnak nem csak hoemelkedessel. Az imunrendszernek az a reakcioja a virusokra, hogy felheviti a testet es igy probalja elpusztitani a korokozokat. Olyan homersekletet akar letrehozni amiben a korokozok nem maradnek meg. Ha a laza ingadozik akkor azt jelenti, hogy nem tudja legyozni az imunrendszer. Felheviti, probalkozik majd lemegy a laza mert azt hiszi legyozte a korokozokat. Egy ido utan rajon, hogy nem es ujra lazat produkal... Ilyen esetben lehet a fertozes bakterialis jellegu vagy valmilyen gyuladas es ilyenkor jo az antibiotikum. Virusos fertozesekre viszont nem jo. Az az imunrendszer harca, neki kell legyoznie. Annyit tehetsz, hogy sok folyadek, vitamin es a szokasos dolgok. A virusos betegsegeket nem lehet gyogyitani, meg kell varni amig az imunrendszer legyozi oket. De a sok folyadek az nagyon fontos.
2012. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már meg is jöttünk a dokitól. Alapvetően minden rendben, a pocakját megnyomkodta, nem érzett semmit, ha ma még lenne hasmenés, akkor holnap beviszünk egy székletet tenyésztésre. Vizelete teljesen tiszta, kicsit féltem, hogy kiszáradás gyanús, de nem hálisten. Megijedtem, mert nagyon aluszékony volt a délelőtt, de most már minden oké vele. A hőemelkedésre azt mondta, hogy ilyen melegben nagyon küszködik a szervezetük, hogy fenntartsa a normális hőt, így nem szokatlan az sem, ha minimális hőemelkedést produkál a szervezet annak dacára, hogy nem beteg. És ez igaz is lehet, mert gyakorlatilag 37-37,3 között ingadozott, nem ment feljebb és lejjebb is csak most ment, jelenleg 36,3-at mértem. Köszönöm a hozzászólásokat, ment a zöld kéz!
2012. júl. 2. 13:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Örülök neki hogy minden rendben van!



4 gyerkőcös anyuka

2012. júl. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. júl. 2. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!