Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon kétségbe vagyok esve....

Nagyon kétségbe vagyok esve. Valaki aki volt már ilyen helyzteben segítene? Le írná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

2 és fél éves kislányomat éjszaka be kellett vinni az ügyeletre,mert többször hányt és hasmenése volt. Átküldtek minket a László kórházba. Ott azt mondták,hogy bent tartják,mert rotás. Kapja az infúziót.

Nektek mennyi ideig kellett bent lenni? És meddig kapta az infúziót? Közbe ehetett valamit? Ha igen mit? És mit ihatott infúzió közben? Az alapvető dolgokon kívül(pizsi,cumi,alvós állat,stb) mit vigyek be neki? Van itthon egy van 6 hónapos kishugi is. Mekkora az esélye,hogy ő is elkapta/elkapja?

Ma apucija aludt bent vele. Ha én bemegyek vagy bent alszok vele akkor szerintetek lehetséges,hogy elkapom és átadom a pindurkának,aki még szopizik is? 4 rotás gyerek van egy szobában és egyik anyuka mesélte páromnak,hogy ő már el is kapta és egy éjszakát otthon aludt és átadta a fél családnak. Vagy,ha egyik éjszaka én és másik éjszaka párom alszik bent? A picinek nem valószinű hogy átadjuk ugye? De nagyszülők is felajánlották,hogy fel jönnek vidékről és egyik este mama alszik bent másnap férjem és,ha kell papa is akár. Ha én napközben bent vagyok akkor nem nagy az esélye,hogy elkapom ugye? És,ha mama vagy apukájuk mondjuk elkapja,de utána itthon van/vannak és babausgatja/babusgatják a pindurt? Átadhatják? Anyósom tüdő rákos. Ő bemehet hozzá egyéltalán csak látogatóba? Ti hogy csinálnátok? Segítsetek!



2012. jún. 19. 12:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hál' Istennek még nem voltam a helyedben. Én csak azt tudom mondani ami a véleményem, és abszolút nem mérvadó!!!

Hányás- hasmenés vírushoz volt szerencsénk már, akkor a nagyok 3 és 2 évesek voltak, a kicsi 3 hónapos. Az egész család beteg volt, kivéve a kicsi, őt megvédte a szoptatás. Hiába próbálod szerintem kikerülni a dolgot, szerintem nem tudod az egész családot sterilizálni a kicsiért. Reméljük még elég intenzíven szopizik a kicsi, és azért a körültekintés is sokat segít a megelőzésben. Én úgy tudom mikor sugár kezelésen van a beteg, akkor van megadva (nem biztos hogy pontosan jól tudom), hogy 24 óráig ne érintkezzen másokkal.

Én igyekezném beosztani magamat is a nagyobbhoz is, a kicsihez is, de a legfontosabb most a rengeteg szoptatás lenne a megelőzéshez. A nagynak nagyon nagy szüksége lenne rád, így biztos, hogy mennék amennyit csak tudok. Ezen kívül azt kérnék meg még a felügyeletére, akit igazán szeret, hiszen beteg, kiszolgáltatott, szeretetre, törődésre van szüksége. Nálunk ez egyértelműen Apa, utána jönnek csak a többiek.

2012. jún. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni. ha nem tusoltok a közös tusolóban(márhogy te és a párod) gyakran kezetmostok az ott található fertőtlenítővel, nem fogdoztok össze mindent, nem ültök rá a vécére, hanem csak ráereszkedtek, akkor nincs gond. mi is jártunk így, pont 2,5 éves a kislányunk, és ezalatt 4x töltöttünk heteket a kórházban. (rota, 2xtüdőgyuszi,mandulaműtét) az infúzió alatt hasfogó ételekből kaphat egy keveset, nem sokat.Inni teát ihat, rostos gyümölcslevet semmiképp, max almát, de az ne legyen rostos. mi játékokat is vittünk be, hogy mégjobban otthon érezze magát, ill. laptopomat magammal vittem,hogy a kedvenc meséit is tudja nézni,így jobban otthon érezte magát, és mivel infúziót kapott, jobban megült egy helyben..mert ő még lázasan is szaladgálna, de mivel pont akkor tüdőgyuszija volt, nem lehetett neki.. (én 1x sem aludtam bent vele, mindig a nővérekre hagytam a dolgot, igaz, a férjem dolgozott anno a gyerekosztályon, és mivel szobatársunk is volt, figyeltek a picire) de este akkor mentem el miután elaludt, és rendszerint reggel 7re bent voltam. szóval nem volt sokat egyedül, napközben mindig volt valaki nála. érdemes odafigyelni, mivel az én kislányom asztmás, és olyan gyógyszert adtak neki, amit asztmásoknak nem lehet, a háziorvosunk rendesen ki volt akadva ettől a dologtól, mivel ezalatt az idő alatt volt pár asztmás rohama is, a gyógyszer miatt. és a súlyát sem mérték le rendesen,csak beírtak egy számot a zárójelentésre...szóval a háziorvossal is kellene konzultálni, milyen gyógyszereket kap, stb nehogy baj legyen mint nálunk.. jobbulást kívánok a picinek!
2012. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam,hogy egész nap,bent vagyok én meg mama és amikor mi haza jövünk ebédelni meg a kicsire ránézni,addig be megy nagypapa vagy apucijuk. Éjszaka pedig bent alszik vele párom. Nálunk is apa meg én vagyok neki a legfontosabb,de ez így van rendjén. Csak ez az anyuka nagyon rám ijesztett,mert azt mindenképpen szeretném elkerülni,hogy a pici nehogy elkapja.

Köszönöm szépen a válaszokat,akkor mindenképpen beszélek a háziorvosunkkal is. Köszönöm. :)

2012. jún. 19. 13:00
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia.

Amikor az én kislányom volt bent,(hasonló,mint a rota,de mégsem)akkor csak teát adhattam neki,enni csak azt amit a kórházban összeállítottak neki,max egy kis ropi háztartási keksz.

Tudom,hogy kórháza válogatja,mi a Miskolc megyeiben voltunk,iszonyúan fullextrásan felvan szerelve a gyermekosztály.Játszóház,a kórteremben rajzolhatott,színezhetett,TV és DVD lejátszó,több száz mese,azt monta a lányom 3 nap után amikor jöhettünk haza,hogy nagyon jól érezte magát.Vihetsz neki esetleg rajztáblát,színezőt,amivel egyébként is szereti magát elfoglalni.Nekünk akkor még nem volt kicsi,talán vegyél dentinox gélt azzal mossatok kezet.

Jobbulást!

2012. jún. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mi sem voltunk még rotások,de kórházba már voltunk kicsit több,mint 1 hétig. A rota is kb 1 hét kórház lehet. Napközbe azért ne legyél bent egész nap,mert könnyen elkapod,de amikor bent vagy vagy bent vagytok akkor lehet,hogy jobb lenne,ha húznátok maszkot,mert a picinek nagyon nem kéne elkapnia. Játékokat én is vinnék be meg egy pótágyat és én vinnék a lányodnak itthoni ágyneműt is. Laptopot is be vinném,hogy azzal el tudja foglalni magát. Nővérekre nem nagyon hagynám éjszaka,ugyhogy egyet értek azzal,hogy apukája aludjon bent vele. Daganatos nagymama nem mehet be,mert neki egy ilyen vírus halálos is lehet,ha elkapja.
2012. jún. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Pár jétákot,hordozható DVD lejátszó,pizsit,cumit,ágynemüt,stb-it már in beraktam. Pót ágyat is akkor elő kéne szedni meg apácijuknak is pizsi meg ágynemű,stb. Maszk az tényleg jó ötlet,csak félek,hogy a kicsi nehogy megíjedjen,mert anya meg mama is maszkban van,ugyhogy azt lehet,hogy mellőzöm,de majd megkérdezem az ottani nővéreket,hogy szerintük jó-e? Remélem,hogy a pici tényleg nem kapja el. Köszönöm a segítséget.
2012. jún. 19. 13:14
 7/16 anonim ***** válasza:

15 hónapos volt a lányom, mikor a Lászlóban voltunk rotával. Négy napig voltunk bent. Bármit ehetett. Inni csak édeset (tea, nem rostos gyümölcslé). Infúziót elég sokat kapott. Sok pelenkát vigyél. Gondolom, szobatiszta, de akkor is. És popsitörlőt egy rakással. Sok váltás ruhát. Kedvenc rágcsáit. Sósat is, ha lehet. Sajnos simán előfordulhat, hogy a kicsi is elkapta, mi is a Heim Pálban kaptuk el (így egyik kórházból a másikba kerültünk).


Szerintem nyugodtan menj be hozzá, ha elkepja, akkor már elkapta a tesójától. Ágyat a szülőnek nem adnak, matracot kell vinni. Nem kell ahhoz ott aludni, sem megszoptatni a kicsit, hogy fertőzzél, kb "rád nézek és elkaptad" szinten fertőz. Anyósod sztem nyugodtan behemet, ha őrá nem veszélyes a fertőzés.

2012. jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kórházi tapasztalatokat nem tudok megosztani, mert mi itthon vészeltük át. Úgy tudom a rota vírus rendkívül fertőző, ezért ajánlatos minél többször kezet mosni. Nálunk úgy volt, hogy lányomnál kb egy hétig tartott, aztán rá két hétre lebetegettem én is. Nekem az orvos úgy magyarázta, hogy két hullámban jön elő, az első a durvább, aztán mikor már úgy tűnik meggyógyult a beteg, pár nap múlva jön a második hullám, de az már enyhébb lefolyású. Nekem a saját tapasztalatom az, hogy semmit nem bírtam lenyelni, mert rögtön rohannom kellett... De még egy pohár víztől is. Erre javasolta az orvos, hogy 5 percenként igyak egy kortyot, mert úgy megakadályozható a kiszáradás és attól a mennyiségtől még nem kellett rohannom. Remélem hamar kilábaltok.
2012. jún. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Édesanyám a kemo után 24 órán keresztül nem érintkezhetett a kisfiammal.Szóval megerősítem, amit valamelyik hozzászóló írt. Állítólag már a fertőzött beteg székletének a szaga is fertőz, de nálunk pl. a kicsi nem kapta el, csak mi :) van ilyen
2012. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak is volt ilyen betegsége mi is korházba voltunk vele és nálunk is volt otthon egy 2 hetes baba . Hát csakis vizet ihatott abból is én vettem neki jana babavizet mert azért az tiszta meg az ilyen cumis abból könyeben tud inni. Én játékot is vittem be neki , de arra figyelj hogy amibe ott van bent azt haza hozva fertőtlenitsd le a ruhákat is . szó ami szó én és a párom is bent volt a naggyobbiknál a kórházba és én is ne aggódj én a dokitól is megkérdeztem nem kaphatja el mert ezt a betegséget csak 1.1,5 éves kortól lehet elkapni
2012. jún. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!