Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szigorú allergiás diétát...

Szigorú allergiás diétát alkalmazott már valaki kisgyermeknél?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy táblázatot, amin 14 féle étel szerepel, zöldségek, kétféle hús,kétféle gyümölcs.

Kislányom elég válogatós felét alapból meg sem eszi, hogy lehet ezt betartani? Javasoltak mellé nektek valami vitamin,vagy vas kiegészítést?Félek, hogy nagyon megviseli a szervezetét.


2012. júl. 4. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy miért van szüksége a szigorú diétára? Mit ehet és mit nem?
2012. júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Két hónapja csalánkiütések jönnek ki 5 éves kislányomon. Elmúlnak,előjönnek antihisztamin mellett is. Az utóbbi időben már egyre többször vannak duzzanatok, ödémák az arcon. Bedagad a szeme, álla, szája, halántéka.Kórházba is voltunk miatta. Eddig tej, tojás, szójamentes diétát kellett tartani. Most viszont kaptunk a bőrgyógyásztól egy szigorú allergiás diétát.

Amiket ehet: pulyka és bárányhús, rizs, burgonya, brokkoli, karfiol, kelbimbó, saláta, sárgarépa, kukorica, meggy, cseresznye, spárga, napraforgóolaj. Óvatos fűszerezés (só, paprika), párolás.

2012. júl. 4. 16:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk azért kellett diétáztatni a gyerkőcöt, mert nem tudtuk, mitől vannak csalánkiütések rajta. Mi úgy csináltuk, hogy napról napra többféle ételt etettem vele. Első napon csak olyan dolgot, amitől tuti nem kapott kiütést. Krumplit, kenyeret vajjal, almát. Aztán mindig egyre több dolgot próbáltunk. Ha valamire allergiás, akkor 20 percen belül előjönnek az új csalánkiütések.

Nekünk nem igazi allergia volt, hanem álallergia. Ha sok hisztamintartalmú ételt evett, akkor jöttek a kiütések.

Először nem sikerült diétáztatni, de amikor már a szemén is kijöttek a kiütések, akkor nem lágyultam meg, hanem mondtam neki, hogy ezentúl nem ehet meg mindent, csak azt, amit engedek. Megértette, pedig nem volt még 2,5 éves sem. Akkor jó, ha csak ideiglenesen kell diétáztatni, amíg elmúlasztjátok a kiütéseket, és kiszűritek, mi okozza a csalánkiütéseket.

2012. júl. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Érdekes amit írtál.Nem tudunk mi sem rájönni, hogy mi okozhatja.Egyenlőre a tünetmentes állapotig nem tudtunk eljutni gyógyszer mellett sem.Most próbáljuk majd ezt a szigorú diétát.Gyógyszer és tünetmentesen lehet majd három naponta bővíteni a listát. Sajna alma nincs benne, pedig azt szereti a kislányom, de állítólag legújabb kutatások szerint az is okozhat allergiát.:-( Nekünk most augusztus elején lesz doki, akkor tudunk allergia eredményeket majd.Bőrgyógyászhoz még azután kellene elvinni.De most megpróbálunk egy maszek dokit.

Érdekes ez az álallergia majd utánanézek.Ezt még nem említették.

Az én kislányom is néha elfogadja, hogy ez a helyzet, de néha nagyon kivan.Van egy 2 éves kisfiunk is.Próbálom úgy összehozni, hogy azért ne érezze annyira, hogy ő mást is ehet.Nem könnyű.Remélem hamar rájövünk a bünös kajákra és megszűnik ez a szenvedés.Ebben a melegben ez iszonyú rossz.

Nektek milyen ételek okozták a tüneteket? Megszűntek a csalánkiütések?

2012. júl. 4. 17:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi külfoldön voltunk, amikor ettünk egy csirimojó nevű gyümölcsöt, ettől a kisfiam fenekén, lábán kijöttek a kiütések. (Azt olvastam, hogy ott jönnek ki kiütések, ahol az allergiát okozó anyag terjed a véráramban.) Ez valószínűleg felpiszkálta a szervezetét, mert utána hisztamintartalmú ételektől kijött, fokozódott, a végén már a szemén is volt. Pl csokoládé, mogyoró, pácolt ételek. De szerencsére mi megúsztuk a kórházat. Pedig az arcon levő pöttyök veszélyesek, mert azután már esélyes az anafliaxiás sokk. Ezután jött a diéta. De pl rooibos tea enyhíti az allergiát, és javított az állapoton, amikor azt ivott eltűntek, vagy legalábbis halványodtak a foltok. Miután rájöttünk, hogy álallergia lehet (utána olvastam), azután még vigyáztunk egy darabig, hogy mennyi csokit, mennyi epret, stb eszik, (az eper pl hisztamint szabadít fel a sejtekből), és azóta szerencsére nincs gondunk. Csirimojóval azóta nem találkozott, de nem is nagyon lesz rá alkalma.
2012. júl. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Almát első napon még én sem mertem adni neki, de most már tényleg mindent megehet, diót, mogyorót is, tejtermékeket is. Ha kerülitek egy darabig a hisztamintartalmú ételeket, azzal bizonyos fokig tudjátok fékezni az allergiát.


Nekünk ez a cikk sokat segített:

[link]


Ja, és a kisfiamnak fájt a feje, amikor kis adagban evett olyan dolgot, amitől kicsit nagyobb adagnál kiütései lettek.

2012. júl. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget. A rooibos teát kipróbáljuk hátha segít nekünk is.

Kislányomnak is egyre többet fáj a feje, pedig előtte sose panaszkodott. Mondtam a dokiknak is, de nem mondtak rá semmit.Gyanítottam pedig, hogy köze van a csalánkiütésekhez.

Utánanézek a magas hisztamintartalmú ételeknek, hátha úgy közelebb jutok a megoldáshoz.

2012. júl. 4. 18:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Oksi, és jobbulást a kislányodnak.
2012. júl. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2012. júl. 4. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!