Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ujjszopás még természetes...

Az ujjszopás még természetes egy 3 évnél idősebb kisgyermeknél?

Figyelt kérdés
Enni sem nagyon szeret, válogatós.
2012. jan. 18. 08:48
 1/5 fotucsok ***** válasza:
természetes. az ujjszopós gyerkőcök sokáig megtartják ezt a szokásukat. Sokan még kisiskolás korukban is.
2012. jan. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 7 éves koromig szoptam az ujjam. Persze akkor már csak este.
2012. jan. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ranschburg Jenő szerint:


RITMIKUS, MOTOROS RENDELLENESSÉGEK



AZ UJJSZOPÁS



Az élet első másfél esztendeje a fejlődés orális periódusa: a csecsemő „szájközpontú lény", számára a száj, ill. a szájjal végzett cselekvés az öröm és a kielégülés legfontosabb forrása. Az ujjszopás örömszerző, nyugtató hatású tevékenység. Két esetben jelenik meg: ingerszegény (unalom) és túlságosan inger gazdag környezet. 2-6 éves kor közötti ujjszopás már nem szokványos, okai: betegség, szorongás, iskolai kudarc, szülők közötti diszharmónia, kistestvér születése: regresszió.

2012. jan. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
akkor mégsem természetes.
2012. jan. 18. 11:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is kisiskolás koromig szoptam az ujjam, persze akkor már csak este elalváskor :)

A 2 éves kisebbik fiam is ujjszopós (a nagyobb meg cumizott), de engem egyelőre még nem zavar.

Valószínű, hogy 3 éves kora után már fog, ezért mostanában néha kiveszem a szájából az ujját, amikor úgy gondolom, hogy nem lehet szüksége rá. Viszont alváshoz vagy ha nyűgös, eszem ágában sincs korlátozni, szerintem majd később sem.

2012. jan. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!