Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy segítesz gyerekeidnek...

Hogy segítesz gyerekeidnek ebben a rekkenő hőségben, hogy nekik se legyen melegük?

Figyelt kérdés
2 gyerekem van.A kisfiam 2 éves,a kislányom 4.Szegények csak vergődnek ide-oda.Kisfiam pelenkába,a kislányom bugyiba.Sokat isznak.A lányom naponta 1 litert.A kisfiam fél litert.Sokszor már csak rutinból "bevágom" őket a kádba.Engedem rájuk a langyos vizet,felületesen bekenem őket tusfürdővel,újra langyos víz,és ennyi.Vizes textilpelenkával néha-néha áttörlöm őket,de úgy is melegük van.....Hogy segítesz nekik,hogy ne legyen melegük?

2012. júl. 4. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Fürödjenek, ne tusoljanak, akkor nem is unatkoznak, berakok egy csomó poharat, kanalat, kis edényt, főzőcskénznek, játszanak a kádban, akár 1 órán át. Utánna a hajukat is megmosom, vagy csak bevizetem, az hűti őket.


A teraszra as rakok ki vizet a kiskádba nekik, ott is pancsolhatnak, játszatnak benne.

Jégkockát kapnak az üdítőbe, fagyizunk.

2012. júl. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Bekapcsolom a klímát.
2012. júl. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos annál többet nem tudsz tenni értük, minthogy berakod a kádba őket akár naponta többször pancsolni. Nem kell tusfürdő, csak sok játék.

Egyébként nem tudom ki mondta, hogy sokat isznak, szerintem pl egy 2 évesnek a fél liter folyadék kevés.

2012. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi is naponta többször fürdünk, este hajat mosunk, spajz hideg gyümölcsöt eszünk (dinnye, barack), a lakást is próbáljuk hűteni, hajnalba és lefekvés előtt egy jó nagy szellőztetéssel, egyébként meg ventillátorral mozgatni a levegőt, amíg másik helyiségben vagyunk, csak gyorsan készíthető ebéd, hogy rövid ideig melegítsen a gáz. Szerintem is nyugodtan mehet a több folyadék!
2012. júl. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hiába itatom őket,többet nem hajlandóak inni....Most jelenleg a lakásba 4 ventilátor megy.Mind a 4 hármas fokozaton.Gyerekek a kertbe pocsolnak a medencébe,meg a slaggal fröcskölik egymást...Kalapban,naptejjel be vannak kenve.Így kibírható:) Nem soká megjön a férjem,áthúzzuk a fürdőruhánkat,és mi is beszállunk ebbe a slagos játékba:)
2012. júl. 5. 14:19
 6/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Így, a 21. században nem érzem cikinek, ha légkondit használok. Elvégre nem a kőkorszakban vagyunk. Nem érdekel a lepontozás sem, ami nem is volt jogos, elvégre a kérdésre válaszoltam.
2012. júl. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pucéran, pelenka nélkül van a 15 hónaposom. Szőnyegek föl, aztán jövök feltörölni, ha odapisilt valahova. Kádba megeresztve a víz, időnként pancsol. Ő iszik sokat.
2012. júl. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!