Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktál venni a gyerekeidnek...

Szoktál venni a gyerekeidnek nagyobb dolgokat szülinapon karácsonyon kívül is? Olyat ami pénzbe kerül nem is kevésbe, de nem ilyen alkalmakra adod hanem csak úgy megveszed mert szükség van rá?

Figyelt kérdés
Egy kisebb társaságba járok így a gyerekekkel, más anyukákkal találkozunk tartjuk a kapcsolatot. Kicsit megszóltak mert korcsolyát vettem a 2 nagyobbnak, és csak "úgy" biciklit fogok venni a gyerekeknek a kicsinek meg hintát tavasszal. A szülinapjuk és a karácsony is télen van most akkorra kéne nekik bicajt vennem amikor amúgy sem használják? Szerintük így a gyerek nem azt látja hogy alkalmakkor kapunk ajándékot hanem azt hogy bármikor. Szerintem meg ezekre szükség van/volt a testmozgáshoz.Vélemény?
2012. jan. 18. 12:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg, és tojjál más véleményére. Én annak idején nyáron kaptam a biciklimet, öcsémmel egyetemben. Pedig öcsém téli, szóval szerintem nem gond. :) Pénz szűke miatt mi az ilyesmiket alkalmakra adjuk. Ha nagyon zavar téged ez, akkor add Húsvétra, az tavasszal van!
2012. jan. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy szoktam neki venni évközben is nagyobb dolgokat, nem csak ünnepekkor. Akkor veszem meg, amikor éppen szükség van rá, vagy van rá pénzem. Nyáron 2 évesen ágyat kapott. Miért vártam volna meg vele a Karácsonyt? Ugyan már.
2012. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

De épp ez az hogy húsvétra, gyereknapra névnapra stb. csak jelzésszerűen ajándékozunk...Húsvétkor kicsi dolgot szoktak kapni és tojást keresünk meg csokit kapnak stb.

Tojnék én, csak olyan nehéz még én érzem rosszul magam. Ja és persze hónapokig spórolok ezekre, nem arról van szó hogy gondolok egyet és költekezek egy nagyot...:/

2012. jan. 18. 12:37
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha ők így gondolkodnak ne mond el nekik, nem kell beszámolnod nekik, hogy mit, mikor és miért veszel a gyermekeidnek, ha ezt nem értik meg akkor én nem járnék össze velük. Viszont, ha ragaszkodsz a társaságukhoz akkor ne beszélj velük ilyenekről.

Én veled értek egyet.

2012. jan. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük.Én is megveszem ha úgy adódik,nem alkalom szerüen is.
2012. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát mivel összejárunk így látják a dolgokat és van egy kettő közülük aki mindig rákérdez (mondjuk én ezt kicsit pofátlanságnak tartom) hogy mikor vettük, hol és mennyiért? és CSAK ÚGY megvettem? semmi alkalom?? stb. az a baj hogy errefelé nem sok anyuka lakik, nem tudok válogatni nagyon.És a törpék jól eljátszanak együtt, szeretik egymást a gyerekek, tehát nehéz lenne most egyik pillanatról a másikra leépíteni őket..
2012. jan. 18. 12:58
 7/15 anonim ***** válasza:
Akkor magyarázd el nekik úgy, ahogy itt is tetted :)
2012. jan. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi mindig kötjük valamihez a játékokat, de ha bicikli vagy ilyesmi kell ami nem játék azt persze év közben. Be ha nagyon szeretne pl éneklő kishableány baba arra egy fél évet várt mert a mikulás hozta de július óta hajtogatta hogy neki kell.
2012. jan. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Vagy mondd azt, hogy a persely-pénzéből van a gyereknek. Mi ősz óta gyűjtjük az aprót a kicsinek, abból lesz tavasszal a bicikli.(na jó, ki kell majd azért pótolni)

De így a gyerek is érzi, hogy nem csak úgy kapta, meg a családnak/barátoknak is be lehet mesélni.


egyébként meg örülj neki, hogy meg tudod ezeket engedni magadnak, ez legyen a legkisebb gondod.:)

2012. jan. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Abban igazuk van, hogy később jobb a gyereknek, ha nem szokik hozzá, hogy bármikor kaphat nagyobb ajándékot. DE, mindenkinek a saját dolga eldönteni, hogy mikor vesz neki valamit.

Mondd azt legközelebb, hogy mondjuk karácsonyra rengeteg ajándékot kaptatok

2012. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!