Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iszonyatos testvérféltékenység...

Iszonyatos testvérféltékenység, tanácsokat szeretnék, kinél meddig tartott? Miben nyilvánult meg?

Figyelt kérdés

Nagyobbik fiam 4 kicsi 1 éves.Szinte folyamatos a fizikai terror a nagy részéről, kb. azóta mióta elkezdett a kisebb kúszni most már lépeget. Ha jelen vagyunk akkor csak módjával piszkálja, lökés, kisebb rúgás inkább lábbal lökés.

De ha nem vagyok bent akkor K.O. szoktam csendben figyelni őket ha kimegyek a nagy nem lát, mindenért bántja, megüti, megdobja sorolhatnám. A kicsi már elég edzett nem sír mindenért csak a durváknál.....kivagyok teljesen! gyerekpszichológushoz már járok vele emiatt, csak 3szor voltunk még nem nagyon látom a hasznát most meg szabizik...próbálok vele foglalkozni minél többet de aki napi szinten főz és háztartást vezet az tudja milyen nehéz.Estére meg totál hulla vagyok már főleg ez a nagy meleg is.Nem tudom nagyon őket kivinni csak késő du, ott nem nagyon van gond.vessetek rám követ de mostanság sokszor oda csapok mikor látom már vadállat módjára megy neki a kisebbnek, tudom hiba de mikor látom fullon gyepálja a nagy semmiért akkor eldurran az agyam.Nem kritikát és kioktatást várnék mint sokszor előfordul itt hanem szimpla tapasztalatot, tanácsot.Akinek van volt ilyen helyzet, hogy tudta csillapítani uram bocsá megszüntetni...egy aggodó anyuka:(


2012. júl. 5. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Szerencsére nekem nem voltak ekkora gondjaim,de amit látok most a saját gyerekeimen azt mondom ez lehet rosszabb,ha majd a kicsi is nagyobb lesz.Nálunk 4 év a korkülönbség, a nagyobb lány a kisebb fiú.Eddig féltékenységnek szinte semmi jele nem volt idáig.Most a kisfiam 2 és fél éves,már beszél,dackorszakban van.Az ő akaratát szeretné érvényesíteni,mindent elvesz a nagytól,piszkálja,bántja.Amikor ilyen van mind a kettővel el kell beszélgetnem,nagyon komolyan.Én ezt javasolnám Neked is,a naggyal természetesen.Próbálj külön időt tölteni a naggyal,ami csak az övé,és nincs ott a kicsi.Tudom hogy igyekszik az ember sokat foglalkozni velük,de ez legtöbbször együtt történik.Gondold el a figyelmed eddig csak az övé volt most meg jött egy kis trónbitorló.A nagyobb minden eszközzel próbálja felhíni magára a figyelmet.Még ha az az odacsapás is.Persze én sem hagynám bünti nélkül a dolgot,illetve lehet hogy teljesen elkülöníteném őket ha egyedül vannak a szobában,tehát ha kimész onnan.A nagyobbnak adjál valami feladatot(rajzolás,festés,nyomda)ott legyen veled míg a konyhában vagy.A kicsit meg hagyd bent játszani.Illetve fordítva.Dicsérd többet a nagyot,hogy milyen jó hogy van Neked,mennyit tanul a tesó majd tőle.Ne verekedjen mert akkor csak ezt tanulja el.Sok sikert,remélem megoldódik.Nálunk is a nyári szünet nehezebb lesz.
2012. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hát ma is így tettem kint volt velem a nagy a kicsi aludt, de 1 órát voltak együtt bent és eluralkodott a káosz.Azért nem kell a kicsit sem félteni észrevettem, hogy ha bántja kicsit a nagyobb és nem látja, hogy figyelem őket nem sír, ha meglát rögtön elkezd sírni:) kis rafinált...Sajnálom a nagy fiamat is mert egyébként egy rendkívül okos, érzékeny kisfiú aki nem régen még bujkálós szeretes volt most meg egy totál feszület, ezért is vittem el dokihoz, hogy hátha oldani tudja ezt, hogy ki tudja adni magából a dühöt, feszkót de nem bunyóval.Ősztől elviszem sportolni az tuti....
2012. júl. 5. 14:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen azért a kicsik is rafkósak,mondom az enyém is az.Az én lányom most el van keseredve,mert ő nem az a verekedős fajta,nem mer visszaütni sem,mert tudja hogy haragszom érte.Tegnap azt mondta hogy inkább ne lenne meg a kistesója.Én elszomorodtam nagyon,és mondtam neki hogy ez nagyon csúnya volt.Hogy mondhat ilyet.És megkérdeztem mit szólna ha a nővére ezt mondaná,hogy inkább meg se születtek volna a tesói(van egy 16 éves lányom is),és mondta a lányom hogy rosszul esne neki.És elmondtam hogy ilyet nem mondunk ami nekünk is rosszul esne.Elszégyellte magát.Mondtam hogy tudom hogy most nehéz a kicsit elviselni,de Te is voltál ennyi idős és te is ilyen voltál.Megértette.Ezt az időszakot ki kell bírni mást nem tudsz.El fog múlni nyugi.Igyekszünk a legjobban csinálni,de ez mindenképp előjön valamilyen formában.
2012. júl. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Neked sem könnyű akkor.Én akkor leszek a legboldogabb a világon ha leülnek ketten egyszer szépen elkezdenek játszani és nem sírásra rohanok mindig.A harmadikról így teljesen lemondtam nem viselném el ha még azt is gyalázná vagy éppen a középső nem is tudom.Vannak cifra dolgok:)
2012. júl. 5. 14:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát senki nem mondta hogy gyereket nevelni könnyű:)El fognak játszani hidd el.Az enyémek nagyon sokszor eljátszanak együtt,van hogy órákat is.Ettől a melegtől vannak most ennyire "megbuggyanva".Akkor lesz jó ha a kicsid is beszél és tudnak kommunkálni,tanítja a nagy majd minden "hülyeségre".Vannak ennek szép pillanatai is mikor puszilják,ölelik egymást.A lányomnak volt nemrég egy komolyabb műtétje,egy hétig nem látták egymást.Úgy borultak egymás nyakába hogy sírtam,a kicsi meg puszilta ahol érte.Ezek a pillanatok maradnak meg hidd el,nem a rosszak.Testvérharc meg mindenhol van.
2012. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!