Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iszonyatos testvérféltékenység...

Iszonyatos testvérféltékenység! Segítsen valaki! Tanácsok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves, kislányom 4 hetes. Kisfiam rettenetesen anyás és most a hugi nagyon hasfájós. Rengeteget van ölben, nem tud elaludni magától, ha elalszik is, sokszor megébred, és kezdhetem előlről. Fiacskám rendkívűl nehezen viseli. Dühkitörései vannak, hisztirohamai, csapkod, dobál, kiabál, sír, verekszik. Sokszor mindhárman sírunk, és persze a férjem sem nevet... 4 hét alatt öregedtem vagy 10 évet. :( A kicsit most tudtam lerakni, eddig állt a bál, persze a nagyot ma sem én altattam, hanem az apja, és a szívem megszakad érte, mert mindig hív. Nade a hugi meg már vörösre ordította magát a pocakja miatt. Tiszta stressz vagyok, a tejem is kevesebb lett. :( Sajnos nem engedi magát a kisfiam bevonni a pici körüli teendőkbe, és direkt provokál. Ha altatok zajong, ha szoptatok, rángatja alólunk a szopipárnát. Teljesen kezelhetetlenné vált, pedig sokat beszélgetek vele erről. Akkor megértőnek tűnik, majd 5 perc múlva eltorzúlt arccal csalapál, sőt ma a felmosóval akart megütni, mikor ringattam a tesót. :( Segítsetek, kérlek, mert komolyan be kell nyugtatóznom magam, hogy ezt ép ésszel kibírjam. Biztosan azt hiszitek, ezzel a mondattal erősen túlzok, de higyjétek el, hogy nem. Azt sem tudom, hogy élem túl a napokat... Teljesen kivagyok...
2011. júl. 9. 01:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%

nagyon sajnalom a helyzetedet. sajnos nem tudok segitseget nyujtani, csak azert irok, mert edekelnek a valaszok. remelem hamar megoldodik a problemad

minden jot

2011. júl. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
12%
Nézd,egy idő után ha nem fejezi be ezt az agresszív viselkedést,én bizony rácsapnék a fenekére.Sajnos vannak dolgok amiket CSAK ezzel lehet megoldani.Értem ezt a hónapokig tartó könyörgésre,a nyugtatókon való élésre,a stresszre.Várj egy kicsit még,bár nem hiszem,hogy sokat javulna a helyzet,de viszont ezt nem szabad megengedni.Egy újszülöttet ennek nem szabad kitenni,mert még a végén egy ilyen féltékenységi rohamában baleset lesz a vége.Minden pillanatban nem tudsz figyelni,főleg ha ilyen kimerült vagy.Én azt javaslom,hogy lépjetek fel a férjeddel szigorúbban,értse meg a kisfiú,hogy a babát nem bántjuk,nem cseszegetjük.
2011. júl. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Próbáltad má a fordított felállást? Apuka elaltatja a kicsit, te meg a nagyot. Kimész a naggyal Kettesben a játszóra, addig apa marad a kicsivel. Sajnos nehéz helyzet ez és csak apával fog menni a megoldása, minden esetre éreztetned kell vele, hogy mennyire fontos, nem csak mondanod.
2011. júl. 9. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Kérdező!


A legnagyobb hiba, amit elkövethetsz, ha rácsapsz a kisfiadra és veréssel bünteted!!!... NE TEDD!!!...


Megértelek, hogy ki vagy borulva, de próbáld a kisfiadat is megérteni : eddig ő volt a középpontban és most hirtelen egy másik gyerekkel foglalkozol, NEM ŐVELE!...


Bármilyen hihetetlennek tűnik most, de nálatok a megoldást az ÉRT FIGYELEM fogja elhozni!... :-))


Mi is megjártuk a poklok poklát a gyerekeimmel, mire egyik gyermekpszichológus barátnőm javaslatára megvettem THOMAS GORDON : P.E.T. (A szülői eredményesség tanulása - Kipróbált út a kölcsönösen boldog szülő-gyerek kapcsolathoz) című könyvét...


Első olvasásra nekem nagyon bárgyúnak tűnt ez az "értő figyelem" módszer, de a legközelebbi cirkusznál vettem egy óriási levegőt és kipróbáltam : TELJES VOLT A SIKER!!!... :-D


No, azóta nálunk nincsenek cirkuszok, könnyedén tudtam kezelni a testvérféltékenységet, kiskamaszkori- és kamaszkori problémák nálunk nem is voltak, köszönhetően az "értő figyelem" módszerének!...


A gyerekeim ma már 20 és 21 évesek, és bármilyen hihetetlen, de nyíltak, kedvesek, lépten-nyomon átölelnek és puszilgatnak (még a 20 éves fiam is!), imádnak itthon lenni!...

(Akiknek ilyen korú gyerekeik vannak, azok tudják, milyen nagy dolog ez manapság!)


A módszer fantasztikusan egyszerű, elképesztően hatékony, és nem csak a gyerekeimnél vált be, hanem az osztálytársainál is, sőt a kollégáimat, főnökeimet, bolti eladókat, bárkit 1 perc alatt az ujjam köré tudok csavarni vele!!!... :-D


[link]


Úgy látom, jelenleg nem kapható, de talán antikváriumban vagy Vaterán meg tudod szerezni!

2011. júl. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
*ÉRTŐ FIGYELEM
2011. júl. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2,5 éves pici gyereknek rácsapni a fenekére ezért a legnagyobb hiba! Szegénykém nagyon nehéz perióduson megy át, hiszen fel kell dolgoznia a kis tesó érkezését, egy teljesen új helyzetet kell elfogadnia (valljuk be, egy kisbaba érkezése még a szülőket is próbára teszi türelem, megértés, egymásra való odafigyelés terén), meg kell osztani anyát valakivel, aki egyelőre csak sír, és sír...

Ő még csak így tudja kifejezni, hogy zaklatott, pont nem az hiányzik, hogy verést kapjon attól, akinek a figyelmére annyira vágyik!

Én a helyedben megpróbálnám, hogy Apa altassa a kicsit, Te addig tudnál a nagy tesóval foglalkozni.

2011. júl. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Na, nagynehezen megtaláltom, hol lehet megvásárolni a könyvet :


[link] (Könyvajánló menüpont alatt!)

2011. júl. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
23%

Én sem vagyok a fenékrecsapás híve, de ha nekem jönne felmosóval tuti megrángatnám. Hát azért mindent (anyát verni???!!!) akkor sem lehet, ha ő éppen most testvérféltékeny és jajszegény!

2,5 éves nehezen ért meg dolgokat, talán ha a hisztikkor, szándékos tombolásokkor figyelemmegvonással büntetnéd (rácsukni egy másik szoba ajtaját aztán tomboljon egyedül) viszont ha normálisan viselkedik, akkor azt jutalmazni nagyon. Elmenni vele sétálni, vagy éppen leülni építőzni kettesben... ilyesmi. A következetes jutalmazás-büntetés szinte mindig beválik.

2011. júl. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom te írtál e hasonló kérdést tegnap, már ott is válaszoltam. Nálunk 21 hónap van a csajok között. Megverés híve én sem vagyok, ezzel csak rontasz a helyzeten. Mennyit alszik napközben a pici? Az én kisebbik lányom 5x 1/2 órát aludt. Hát gondolhatod... az nem sok. De akkor is a naggyal voltam, le volt szarva a házimunka, főzés meg ilyenek. Az alapvető dolgokat csináltam meg és csak akkor amikor a pici is fent volt. Nem tudom mekkora a lakásotok, de a babakocsiban is el lehet ringatni, nekünk volt egy pici elemes hintánk, abban nézelődött a konyhapult tetejéről, az ringatta jót tett a hasfájásnak is. Telenyomtam a picit espumisannal, csak az hatott, már mindent kipróbáltam. Akkor elviselhető volt. Szoptatni sokszor szoptattam úgy, hogy ülve a földön és a nagyobbiknak közben olvastam. Amikor meg altattam akkor bekapcsoltam valami kedvenc mesét, vagy filctollat kapott amivel elszínezgetett egy darabig, vagy gyurmázott. Este a férjem altatta, (szerencsére apás) de ha nem volt otthon, akkor előbb a picit letettem, addig a nagy mesét nézett, kakaót ivott, és utána összebújtam a naggyal. Nálatok a fiad meddig szopott? Lehet hogy ki akarja próbálni?! Hagyd neki. Addig úgyis féltékeny lesz mert nem tudja mi az. Esetleg napközben magadra kötheted a picit így könnyebben elalszik és te is tudsz mással foglalkozni. Már nyugodtan kiviheted sétálni, játszótérre stb. Lehet kapni szoptatós kendőt és azzal kényelmesen tudsz szoptatni a játszótéren is. Vagy fejj le egy pici tejet előtte. Én 2 hetesen vittem a picit pedig január volt (jó nagy hó is volt), és még szoptatni sem tudtam ugye mert hideg volt kint, de nem bírtuk a bezártságot. Éreztesd vele, hogy a nagyobbik az első akkor is ha ott a pici, és meg fogja szokni. Most egy életre tönkre teheted a kapcsolatukat ha hagyod hogy féltékeny legyen és nem neveled ki belőle szeretettel és odafigyeléssel. Kívánok sok erőt, ha van még kérdésed írj privit nyugodtan.
2011. júl. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
17%

"Éreztesd vele, hogy a nagyobbik az első akkor is ha ott a pici, és meg fogja szokni."


Miért lenne a nagyobbik az első, aki tud már várni, ellentétben a kicsivel, aki még nem tu várni???

Értse inkább meg a nagyobb, hogy neki kell egyelőre engednie (nem mindig, de legtöbbször).

A kicsinek is kijár ugyanaz a kizárólagos figyelem amit a nagy kapott meg csecsemőkorában, ezt el is lehet magyarázni a nagynak, hogy amikor ő volt ekkora csak vele foglalkozott anya, most itt a kicsi, vele kell többet foglalkozni. Nem kell önző zsarnokot nevelni a nagytesóból a kicsi kárára.

2011. júl. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!