Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4éves kislányunk mellé hamaros...

4éves kislányunk mellé hamarosan szeretnénk egy kistestvért. Ő viszont nagyon elutasító ezzel kapcsolatban. Mit tehetnénk azért, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés
Hiába mesélünk neki a kistestvérről, ő mindig hisztizni kezd és olyanokat mond, hogy majd meg fogja rugdosni és nem fogja szeretni.
2008. máj. 2. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Adjatok neki egy kis időt! Egy ideig most ne hozzátok elő a témát! Viszont elmehetnétek pl. olyan helyre vendégségbe, ahol vannak testvérek és jól kijönnek egymással. Hadd lássa, hogy a testvér milyen jó dolog is lehet! Vannak könyvek is a témában, na meg Halász Juditnak van olyan címmel műsora, hogy "Szeresd a testvéred". Interneten keress rá, biztos találsz időpontot, helyszínt, stb. Én ezekkel próbálkoznék. Közben persze gyúrjatok csak rá a kistesóra. Remélhetőleg nem kell 9 hónap ahhoz,hogy a kicsi lánykátok megbarátkozzon a tesó gondolatával, na meg az elején úgyse fog még észrevenni semmit.:-)

Vonjátok majd be a készülődésbe, együtt vegyetek a kistesónak cuccokat, kérjétek ki a véleményét, mint okos nagylánynak - ezt hangsúlyozzátok is ki, hogy mennyire jó, hogy ő már ilyen értelmes nagylány, mennyire számítotok rá - engedjétek, hogy kisebb dologban döntést hozzon, pl. ő válassza ki, hog két lehetséges közül melyik takaró vagy kis rugi lenne jobb a kistesónak, stb.

Sok sikert és sok-sok boldogságot a kislányotokhoz és a kistesóhoz is!:-)

2008. máj. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Féltékeny!Érthető,hisz megszokta,hogy csak ő van,körülötte forog szinte minden.Érezetni kell vele,hogy akkor is imádni fogjátok.Az elöttem válaszolóval teljesen egyetértek.Amúgy szerintem kimondottan jót is tenne neki egy tesvér.Megtanulna osztozni a szereteten,a játékain,stb...Késöbb sem lesz majd minden úgy,ahogy ő szeretné.Ezt könnyebben elfogadják azok,akiknek van tesójuk.Éveken át már megtanulták,hogy az a zacskó cukor nem csak az övék,no és másokhoz is kell alkalmazkodni.Szeretni fogja ha már ott lesz.Majd ő is vigyázni fog rá,dédelgeti,stb...Nálunk már kkezd kamaszodni a nagylány,de ő hallni sem akart róla.Ugyanebből az okból.Mindjárt itt a kistesó,már kezdi elfogadni,de örülni nem örül.Félti az egyke életét!:)
2008. máj. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
az én kislányom is 4 éves, és mi is babát tervezünk, ő is azt mondta, hogy nem akar. szerintem igazából, nem is tudják mire számítsanak, azért ilyenek. nekik, az a fogalom, hogy testvér nincs, mert mindig egyedül voltak. talán, ha majd ott lesz már a baba más lesz a helyzet.
2008. máj. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Tuti más lesz a helyzet, ha már ott van a kistesó! Csak addig rossz, amít meg nem születik...

Éreztessétek a kislánnyal, hogy mennyire fontos ő nektek, és hogy neki is mennyire jó lesz az a kistesó, mert lesz kivel játszani, beszélgetni. Próbáljátok az ő szemszögéből megközelíteni a dolgot, hangsúlyozzátok, hogy neki milyen jó lesz a kistesóval! Az a lényeg, hogy semmiképpen ne kérdezzétek, hogy szeretne-e kistesót, mert ugyan melyik kisgyerek mondana le az egyke életéről?:) Viszont akkor már úgy érezné, hogy ebben ő dönthet, és ha kiderül, hogy mégsem, akkor újra sértődés... Inkább állítsátok be úgy, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga.

2008. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Én ezt nem igazán értem, régen szinte nem is volt olyan gyerek, akinek nem volt testvére, valahogy minden családban természetes volt, hogy születik 3-4 gyerek (főleg falun). Én már most mondogatom a 6 hónapos fiamnak, hogy majd ha lesz testvérke, jókat játszotok majd, pedig még legalább 2-3 év, mire én a másodikat bevállalom. Szerintem mesélj neki olyan meséket, amik testvérekről szólnak, akik szeretik egymást, illetve csak együtt tudnak valamit megoldani. Amúgy tényleg máshogy fog hozzáállni, ha már meglesz, de szeretni csak akkor fogja, ha őt sem hanyagoljátok el, és sajnos ő nem olyan mércével mér, mint ti. Próbáljátok bevonni majd a kisbaba körüli teendőkbe, de csak ha akarja. Mindig kérdezzétek meg, hogy van-e hozzá kedve, de ha nincs, akkor nem kell erőltetni. És igazából sokat segítene, ha egyszer komolyan beszélnétek erről a tesó-témáról, próbáljátok meg konkrétan megkérdezni, hogy miért nem akar tesót, mitől fél, egyáltalán, mit gondol arról, hogy milyen egy kisbaba, hogy képzeli el, mi fog akkor történni, ha neki testvérkéje lesz.
2008. máj. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, nagyon kedvesek vagytok!
2008. máj. 4. 02:15
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Egyrészt, ti vagytok a felnőttek, ne egy 4 éves döntsön ilyen dolgokban, ehhez még kicsi.

Másrészt, valami miatt fél, esetleg ki lehet szedni belőle, mitől is fél valójában: látott-e rossz példát, esetleg mesét, amiben a testvér negatívan volt beállítva (én a Minimaxon láttam már ilyet sajnos...).

Egy ismerős családban, amikor megfogant a második gyerek, túlreagálták a dolgot, túl sokszor vették elő a témát, és a "nagylány" emiatt görcsölt be, amikor pihentették egy jó darabig, utána feloldódott. Már megszületett azóta a pici, és nagyon szereti a tesóját!

Lehet óvatosan arról beszélgetni vele azért, hogy milyen egy kisbaba, az enyémek például azt hitték, rögtön járni fog meg játszani velük :) Amikor elmondtam, hogy csak feküdni tud, megfordulni sem, és nagyjából eszik-alszik-sír, akkor előjött rögtön az anyáskodás belőlük. (A nagy msáfél éves volt, amikor az öccse született, így nem emlékezett semmire).

2008. máj. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!