Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éppen 3 éves kisgyereknek...

Éppen 3 éves kisgyereknek szükséges a délutáni alvás? És mit tennétek a helyemben? Folyt lent

Figyelt kérdés
Szóval kisfiam 3 éves ,délután szokott aludni. Egyik ismerősöm jönni akart hozzánk a gyerekével (ő már 10 éves) játszani,pont akkor,amikor a kisfiam aludni szokott. Ezt már 1x eljátszotta,hogy akkor jöttek,amikor a kisfiam már ülve elaludt,olyan álmos volt,de akkor beengedtem,pedig akkor is tudta,hogy aludni szokott a és mondtam is neki,hogy már szegény ülve elaludt. (de ugye nem fektettem le,merthogy jönnek) NA és erre most megint akkor akarnak jönni! Mondtam neki,hogy később jöjjenek, ne akkor,amikor alszik. Erre ő azt kérdezi,hogy minek alszik???!!! Szerintetek? Most én vagyok a hülye,vagy ő???!!! Úgy tudom,hogy az óvodában is alszanak délután a gyerekek! NA meg ha nem alszik,akkor már 17-18 óra felé összeesik az álmosságtól. Ti hogy reagálnátok ilyen helyzetben?
2012. júl. 8. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:

ha ő kívánja, hogy aludjon délután akkor szüksége van rá. tök mindegy, hogy más gyerekek mikor mennyit...

amúgy én marhára irigykedem, enyém 2,5 éves, jó ha heti egyszer alszik délután :( f8kor kel és este 8-f9 körül fárad el, ha lefektetném délután akkor csak játszik a szobájában, de nem álmos. én abban bízom, hogy majd az oviban kifárad annyira, hogy elálmosodjon délre.

szerintem jó, hogy alszik a tied, és ha ülve elalszik akkor igenis a vendégek alkalmazkodjanak, csak könnyebb egy 10 évessel megvárni azt a 1,5 órát mint a 3 évest cibálni álmosan

2012. júl. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vannak gyerekek, akik már 2,5-3 éves koruk körül elhagyják a délutáni alvást. Az én lányom is ilyen volt, 2,5 éves korától simán végig bírta a napokat, este 8-9 is akár. Lehet, hogy az ismerősöd gyerkőce is ilyen volt, ő ezt tapasztalta meg, kinőtt már a babás korból. Emiatt azért nem kell elvetemültnek tartani.


Ha nagyon ragaszkodik az ismerősöd a délutáni időponthoz, vagy ha bármi más programotok délutánra adódnak, szerintem nyugodtan megpróbálhatod délelőtt lefektetni agyereket. Én szoktam ezt csinálni, ha pl. mi mentünk vendégségbe, hogy előrébb hoztam az alvást. Végülis nem csecsemőkről van szó, náluk azért már rugalmasabban lehet bánni a napirenddel.

2012. júl. 9. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igazodjanak hozzátok.

Én nem engedném be, mert nálunk iszonyat, ha kihagyja a kisfiam a délutáni alvást (4 éves elmúlt pedig). Nemcsak nyűgösebb, érzékenyebb, de az azt követő éjszaka is embertpróbáló.

Minden gyerek más és más, lehet, hogy az övéi nem igényelték ezt, de a tiéd igen, és ez a lényeg.

Én biztos nem tudnám a kisfiamat előbb sem letenni, (pl. délelőtt), hiszen még nem álmos. Hagyják meg ezt az időszakot nektek, rengeteg idő marad még a játékra alvás után is.

2012. júl. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A nagyobbik lányomat az istennek se tudom altatni délután kétéves kora óta, pedig nagyon jó lenne, ha aludna... De ha véletlenül sikerül is alvásra bírni, akkor meg este képtelenség letenni éjfél előtt, egyszerűen nem tud aludni. Kétéves fiam még mindig alszik délután két-három órát, aztán ugyanúgy elalszik este fél kilenckor, mint a nővére. Szóval a gyerekek különbözőek és szerintem akkor csinálod jól, ha a saját gyereked igényeihez igazodsz. Vagyis ha ő aludna délután, akkor hadd aludjon!!!

Az ismerősöd meg full idióta, ráadásul a jómodort még tévéből se látta... :-( Mi is összejárunk több anyukával, gyerekekkel, de mindig igazodunk a gyerekek alvásigényéhez!! Ez a minimum elvárható. Lesülne a pofámról a bőr, ha odaállítanék valahová alvásidőben...

Én kerek-perec megmondanám az ismerősnek, hogy ne haragudjon, de a gyerek érdeke az első és szívesen látjuk ébredés után. Ha ez nem felel meg, akkor eltekintünk a látogatástól, bocsi.

Ne légy szívbajos, nyugodtan mondd meg a magadét, hiszen egyrészt a gyereked érdeke az első, másrészt gondolom magaddal se akarsz kiszúrni, hogy utána estig egy extra nyűgös, fáradt, sírós gyereket dajkálgass.

2012. júl. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekelne, hogy kinek hogy tetszik, én megmondanám, hogy a gyerek alszik. Egyébként elvileg igen, egy 3 éves gyereknek szüksége van a délutáni alvásra, az más dolog, hogy van, aki már nem alszik. Az én fiam lassan 4 lesz, az oviban is alszanak és otthon is. Ha csak 1 órát, az is jó, de általában kb. 1,5 órát szokott aludni. Persze tiltakozik, mert ő azt mondja, hogy nem álmos, de azért a végén csak elalszik. Ha nem alszik, akkor délután egy időzített bomba, mert bármikor elkezdhet a legapróbb dolgon is hisztizni, vagy mint akit megcsípett valami, iszonyatosan rossz, eleven. Ő amúgy is reggel 6-7 között ébred, így 1-2 óra fele elalszik és este 9 körül fekszik. Én, ha gyerekes ismerősömhöz megyek, mindig megkérdezem mikor nem zavarok, mert az egy dolog, hogy a kicsi alszik, de éppen lehet evésidő, vagy akármi. Szerintem az ismerősöd illetlensége, ha nem veszi figyelembe a napirendeteket.

Amúgy meg most délben olyan hőség tombol, hogy én úgy vagyok vele, inkább aludjuk át azt a néhány órát. A lakásban létezni alig lehet, mindenhol lehúzva a redőny, hogy kibírjuk, csak fekszünk, mesét nézünk, vagy autót tologatunk. Eszembe nem jutna, hogy fogjam a gyereket és menjünk vendégségbe a legnagyobb hőségben...

2012. júl. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ő a hülye, legyél keményebb, mondd meg neki, hogy a te gyereked alszik délután, ezért NE AKKOR JÖJJÖN és kész! Ha nem tetszik neki, ne jöjjön. Eszem megáll az ilyen erőszakos embereken. Nálunk mindig sógoromék voltak olyanok, hogy amikor náluk volt családi banzáj, tuti, hogy délután 3 óra körülre tették, amikor a lányunk aludt. Mi is csináltuk úgy egyszer, hogy nem altattuk el, hát baromi nyűgös volt, akkor megfogadtam, mondtam is a férjemnek, ha legközelebb ilyenkorra teszik a banzájt, akkor mondja meg nekik, hogy mi később érkezünk, mert a gyerek alszik. Nekik egy évvel fiatalabb a kisebbik gyerekük, ha nekik kell menni valahová (szintén családi banzáj csak másnál), akkor eleve később érkeznek emiatt. A mi lányunk már nem alszik délután, így nem probléma most már, de nagyon dühös voltam, hogy nem gondoltak arra, hogy a 2-3 éves gyerek még alszik délután.
2012. júl. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mond meg az ismerősödnek,hogy jöjjön akkor amikor a te gyermeked már felkelt.Ha jó,jó,ha nem akkor nem.Ne hogy már te magyarázkodj,hogy a 3 éves gyermeked miért alszik du.....!
2012. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem egy másik anyukának kéne megmondania, hogy te mit hogyan csinálj a gyerekeddel.

Mi is különbözőek vagyunk, és a gyerekek is. Most őszintén, nekem édesanyám világ életében aludt délután (délelőttös műszakban dolgozott), most nyugdíjasként is alszik és nekem természetes, hogy akkor, amikor alszik nem megyek oda felverni, pedig bárki megmondhatja, hogy nem ez az általános, hogy valaki 60 évesen aludjon délután. Én soha nem tudtam mellesleg, amikor még régen az iskolából hazamentem, akkor ő lefeküdt aludni, én meg addig olvastam. De milyen jogon mondaná meg bárki egy másik embernek, hogy mikor van annak alvásra szüksége?! Főleg egy 3 éves gyereknek???!

2012. szept. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!