Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » KI mikor adott a gyermekének...

KI mikor adott a gyermekének reggelire vagy vacsira bolti tejet? Többi lent!

Figyelt kérdés

Kislányom 14 hónapos múlt és vesszük neki a milupa 12+ tejitalt. megissza nincs vele probléma. reggelire és este is 180 ml vízzel készítem.

Ki lehet ezt váltani sima tejjel?

Hogy kezdjem? melyiket vegyem?

Vagy lehet a falunkba olyant venni, hogy házi tej! És erről mi a vélemény?

Hogy vezessem be a tejet?


Védőnőm azt mondta hogy adhatok neki tejet, de jobb lenne a tejital!


Bocsánat a sok kérdésért!



2012. júl. 10. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Én már 4-5 hónaposan adtam a gyerekeimnek házi tejet. Nem lett egyik sem allergiás rá.

Vegyél házitejet. Mivel eddig nem kapott tejet (a tejital nem az),először keveset adj neki,majd fokozatosan emeld az adagot.

2012. júl. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem úg yadd neki,hogy elöször felesben,szigorúan forraltan.Utána háromnegyede tej és utána az egész.

Szerintem azért mondta hogy jobb lenne a tejital mert talán abban több a vitamin,s talán még ők is kapnak belőle..Hasonló szerintem mint a tápi.

2012. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Pörköltet is lehet adni 4 hónaposan, elképzelhető, hogy semmi baja nem lesz tőle... Márint akkor, abban a pillanatban. Vagy lehet télen sapka nélkül utcára menni, nem biztos, hogy megfázik.... De azért nem népszerűsíteném azt, ami az orvosok egybehangzó véleménye szerint veszélyekkel jár.


Szerinten fogadd meg a védőnő tanácsát. Én úgy kétévesen adtam neki egy az egyben tejet (előtte is adtam már tejjel készült ételt), mert nálunk sok mindeni egyáltalán nem iszik tejet a családban, ez állítólag figyelmeztető jel, és mivel (akkor még) volt pénzem babatejre, a kislány is szerette, hát azt kapott.


A házitejet mindenképp felforralva (és persze lehűtve) adnám.

2012. júl. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi egy éves kora körül adtunk neki először házitejet, amit itthon kétszer forraltam, és kissé hígítva adtam neki. Semmi baja nincs, teljesen egészséges két éves, aki hozzám hasonlóan megvész a tejért és minden tejes dologért.
2012. júl. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én gasztros dokihoz hordom a lányomat két hónapos kora óta a tej miatt.Betöltött egy évesen adtam neki a tejet, doki tanácsára.Minél magasabb zsírtartalmú tejet adsz, annál nagyobb a tápértéke (én 2,8-ast adok, mert nálunk a boltban csak ez van sajna).Egy hétig csak 1 dl-t adj naponta, majd emelheted az adagot hétről hétre.(Én sose adtam a lányomnak tejitalt.)

Ha megveszed a házi tejet, akkor azt higítsd fel eleinte!

2012. júl. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jah, és persze a házit forralni kell!Utolsó voltam.
2012. júl. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És emiatt kel gasztros dokihoz járnotok? Akkor a kérdezőnek üzenem, ne így csinálja!
2012. júl. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én kincsem most 13 hónapos,kb 1 hete kap csak tejet.1 éves kora előtt kezdtük adni neki a tejet,elsőnek csak a harmadát,váltottuk ki a tápszernek,egy hét múlva a felét és így tovább.Azért döntöttünk így,mert mindent megeszik.Nem válogat,ami elé kerül megeszi:),persze csak a korának megfelelő ételeket kap.Védőnő nekünk is a tejitalt ajánlotta,de azt is mondta,hogy igazából minden vitamint,ásványi anyagot meg amire szüksége van megkap ez az étrend mellett,lehet hogy nem lenne muszáj a "művitamint" adni neki.A házi tej a legegészségesebb,fel kell forralni és visszahűteni fogyasztás előtt./Csókoltatom a lepontozókat!:)/
2012. júl. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat! Mindenkinek!

Akkor lassan áttérünk a tejre. először megpróbáljuk a reggelit kiváltani!

2012. júl. 11. 12:54
 10/12 anonim ***** válasza:

A kislányom 1 éves kora után tejitalra váltottunk. Ezt kb. másfél hónapig itta.

Közben már próbálgattam neki tejes dolgokat adni. Pl. fele tej-fele vízben főtt tejbegrízt, vagy 1/3 - 2/3 arányban... (na mondjuk sosem szerette a tejpépet, ez sem lett a kedvence).

A tejitalról a tejre kb. 1 hét alatt átálltunk úgy, hogy a tejitalhoz minden nap picit több tejet öntöttem.

Aztán jött egy lehetőség, háztól tudtunk venni kecsketejet. Imádta! Ezt már tisztán adtam neki.

Én inkább a házi tej híve vagyok. Ha változatosan táplálkozik a gyerek, akkor mindenféle vitamin bejut a szervezetébe. Ezért fölöslegesnek és pénzkidobásnak tartom a tejitalt 1 év fölött.

(Attól meg egyenesen falnak megyek, hogy a legújabb ajánlások szerint már az a legjobb, ha a gyerek 3 éves koráig csak tejitalt iszik! Na persze... :)

2012. júl. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!