Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A dackorszakra az is jellemző...

A dackorszakra az is jellemző hogy a gyerek extra válogatós és nemevős lesz?

Figyelt kérdés

Majdnem 2és fél éves lányom javában a dackorszakát éli. Hogy mindenen hisztizik,toporzékol,tiszta "idegbeteg lesz",és a kedvenc mondata a "neeeeem",már kezdem megszokni!:)


Viszont az kikészít hogy már enni sem akar,de tényleg semmit! Még azt sem amit eddig imádott. Van hogy napokig nem eszik főtt ételt,mert képtelen vagyok belediktálni.

Mostanában a kenőmájas a menő,hogy meddig rejtély.

Sokszor feladom,mert elegem van hogy órákig jártatom a számat,és ráhagyom ha eszik eszik,ha nem nem!



2012. júl. 11. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt akar en is irhattam volna:-)))) Szinten 2,5 eves, szinten kislany, szinten dackorszak, kedvenc szava szinten a NEEEEM es szinten nem akar fott etelt enni:-))) Hogy mennyire jellemzo a dackorszakra a nemeves azt nem tudom, de valoszinuleg egyes gyerekeknel ez igy van, lasd tiedet es az enyemet. Nalunk mostanaban max valami gyumolcs jon be, dinnye, alma, barack, vagy vajas zsemle sonkaval, de fott etel egy kanallal se. Pedig neha egesz nap csak iszik, meg delelott eszik par falatot es en meg naivan ele rakom delutan-estefele a meleg etelt, de jobb esetben csak turkal benne, neha ra se bagozik. Tegnap zoldseges rizotto volt, de csak a rizsbol evett 2-3 kanallal, a zoldsegeket rakosgatta felre. Szerintem a meleg miatt is lehet, illetve az en lanyomnak meg 3 orlofoga nincs kint, viszont nyaladzik ezerrel. Az elmult felevben 1 orlofoga jott ki, a tobbinek se hire, se hamva.
2012. júl. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem még nincs gyerekem, de hátha beválik:

(tudom, nem ugyanaz, ne ítéljetek el) A kutyámat elkényesztette anyósom, amíg két hónapig másik országban voltam vizsgázni. Mire hazajöttem semmit nem volt hajlandó megenni, mindenbe csak belenyalt. Fogtam, elkezdtem futtatni, és csak egyszer adtam neki enni, nap végén. 2 hét múlva már rendesen evett.

EZt csak azért írtam le, mert lehet, hogy ti is túlságosan sokszor adtok nekik enni. Persze, kisgyereknek kell reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi, második vacsi, én ezt értem, de egyszerre adtok neki túl sokat. Szerintem azt kéne, hogy jól lefárasztani a kicsit: rohangálni vele, úsztatni, bújócskázni, stb, hogy elfáradjon és éhes legyen. De csak akkor adni neki, ha azt mondja, hogy éhes vagyok. Nem pedig úgy, hogy "Kérsz egy májkrémes kenyeret?" mert arra azt fogja mondani, hogy nem.

Az a legrosszabb, amikor a gyereket arra kényszerítenek, hogy egyen, én ezt tudom, mert rossz evő voltam kiskoromban. Utáltam a levest és mindig meg kellett ennem. Ellenben imádtam a sült husit és a krumpli minden formáját, és mindig bőgtem, amikor anyuék már a másodiknál tartottak nekem meg még mindig levest kellett ennem, hogy "nekem nem maraaaad!". Aztán persze nem bírtam megenni, mert túl sok volt bennem a leves... A másik meg amikor Karácsonykor finnyogtam a halra, nagymamámtól kaptam egy akkora pofont, hogy azóta se eszem a hal semmilyen formáját sem.


SZóval a legjobb megoldás, ha ti magatok veszitek rá, hogy felismerje, hogy éhes, nem pedig állandóan kínálgatni neki. Amikor bébiszitter voltam, akkor is az anyuka mondta, hogy minden nap ebéd előtt megeszik a gyerek egy szendvicset. Két napig megette, ha én adtam, aztán meg a falra kente. Kitaláltam, hogy jó, akkor nem adok. Egy hétig dacoskodott, meg árulkodott az anyjának, de engem nem hatott meg, továbbra se adtam neki. Aztán egy hét múlva saját maga jött, hogy csinálsz nekem szendvicset? Akkor csináltam neki egy picurkát, hogy lássam, megeszi-e. Megette. Másnap ugyanígy, aztán kért még. Mindig csak picit adtam neki, hogy rájöjjön, hogy az neki valójában kell és ízlik.


Remélem tudtam segíteni!

2012. júl. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem még csak 20 hónapos a fiam, de már most válogatós, vagy inkább nem evő?!Nem is tudom, de a lényeg, hogy nála is működik már a NEM szócska, igen intenzíven.Megkérdezem tőle, hogy kérsz ezt vagy azt, és persze mindig Nem a válasz.Krémtúró meg társai azok jöhetnek, néha egy kis gyümi esetleg, de főtt kaja az már nem nagyon.Ráadásul nem is egy hú, de nagy súlyú fiúcska, úgyhogy jobb lenne, ha enne.Lehet, hogy van igazság abban, hogy úgymond "kiéheztetem" a gyereket, és akkor majd eszik, de nálam valahogy ez nem működik, nem bírom, ki, hogy ne kínáljam, pont azért, mert vékonyka.
2012. júl. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
media13, nnekem a tengeri pockom csinalta ugyaznezt
2012. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!