Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisfiam nem hajlandó...

Ferenc Rita kérdése:

4 éves kisfiam nem hajlandó egyedül az asztalnál étkezni csak ha evés közben mesefilmet néz vagy ha tányérral szaladok utána, és nagyon válogatós semmilyen gyümölcsöt, néha banánt és almát semmi mást és zöldségfélét sem hajlandó megenni. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Még egy kérdésem lenne,hogy reggelente nem ébresztem nem ébred fel magától és sokat alszik,este 10-11kor elalszik és reggel van hogy fél 10,10is alszik akkor is ébresztenem kell!
2012. jún. 30. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha szegénynek egyedül kéne ennie, én is megértem, hogy legalább a mesét megnézné hozzá. Ha néha napján a fiam egyedül eszik, akkor én is megengedem, hogy mesét nézzen közben, de általában azért közös étkezések vannak. Megvan a reggeli, ebéd, vacsora, amikor asztalhoz ülünk legalább ketten.


Azon meg nem csodálkozom, hogy reggel sokáig alszik, ha este 11-kor alszik el. Ha ehhez is ébreszteni kell, akkor nyilván nagy az alvásigénye is, de neki is jobb lenne, ha átállna a korábbi lefekvésre, hogy ne alvással menjen el szinte az egész délelőtt.

2012. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Az evés önszabályozó folyamat, egy idő után ki fogja nőni. Még szép, hogy egy ilyen kis gyerek alszik!
2012. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez a lányom!

Az istennek nem ül meg az asztalnál!

Hiába eszek én, meg a férjem is, leül, eszik 1-2 kanállal, és megy.

Ha megy a mese ott marad, szépen megül és eszik.

A bölcsiben is gondd volt ebből.

Arra jutottunk, reggel 6-kor kel, keltem, megissza a kakaót, megyünk Bölcsibe. Ha éhes, leül reggelizni, általában nem.

Tízóraira 1 szem kekszet, vagy csak inni kapnak vizet vagy teát, gyümölcslét, délre olyan éhes, bármit megeszik!

Itthon is ez lett bevezetve.

Megül az asztalnál, nem válogat, éhes, eszik mese nélkül is! 1-2 között elalszik, 4-5 körül kel.

Akkor tejszeletet, szendvicset, vagy kekszet, sütit kap. A süti én megeszi a gyümölcsöt, Meggyes, epres, almás pite, mindig sütök, kiart 2-3 napig:) nyersen csak a paprikát eszi meg, de ételekben bármit, borsó, zöldbab, karfiol, brokkoli...

Kimegyünk játszóterezni, vagy barátokhoz. 8-8:30 között vacsi, főtt kaja, evés maradék, vagy szendvics.

9- kor fürdés, legkésőbb 9:30 kor fekvés.


Próbáld ki, hogy elé teszed az ételt, ha megeszi megeszi, ha nem nem, mást nem kap helyette, majd következő étkezési időben 2-3 óra múlva megint elé teszed, és akkor hátha megeszi!


Ne félj, nem fog éhen halni:)


Reggel keltsd fel szgorúan legkésőbb 6:30 kor, így alszik délben időben, és este hamarabb le tudod rakni.

2012. jún. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!