Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ismerősünk gyereke 4 éves,...

Ismerősünk gyereke 4 éves, enyém 14 hónapos, és ha együtt játszanak mindig elveszi az enyém játékát, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem csak elveszi, de kiabál vele, és néha el is löki,és olyan irigy, a saját házunkban a saját játékait nem adja neki oda.

Már én is rákiabáltam,mit képzel, de az anyját nem nagyon izgatja, nem is mindig szól rá. Néha olyan szemtelen a kicsivel, legszíveseben rácsapnék,mi a megoldás?Pedig ovis már, hiszen 4 éves, tesója nincs, az oviban pedig osztozni kell, nekem kellemetlen már rászólni, de nem hagyom, hogy a fiamat bántsa, aki csak 14 hónapos. Próbáltam utalni rá, hogy meg kéne nevelni a gyereket, de nem igazán foglalkoznak vele. Barátságunkat nem szeretném felrúgni,akkor mit tegyek?


2008. máj. 4. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
szerintem beszélj az anyukájával..az én lányom 4 éves és mindent megért..lehet hogy az is elég hogyha ott vannak nálad akkor mondd el a kisgyereknek hogy a tied még pici és hogy foglalkozni kell vele.ha az anyja nem hat rá probálj meg te.szeretnek nagynak látszani.bizd rá a saját babod hogy tanitsa meg erre arra
2008. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én először az anyukával beszélnék, őszintén, hogy ez nagyon zavaró. Ha tényleg barát, akkor nem fog megsértődni, ha mégis, akkor legalább megoldódik a gond; na jó, most ironikus voltam.

Nyugodtan legyen fontosabb a saját gyereked jó közérzete, mint a másé.

Ha anyuka vállat von, akkor szólj rá te a nagyra, nem kiabálva, hanem felnőtt módon, hogy hagyja abba.

2008. máj. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!