Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Keresztszülők! Milyen ajándéko...

Keresztszülők! Milyen ajándékot vettetek a keresztelőre? 3 éves kislánynak leszünk a kereszt szülei, és fogalmam sincs mit szoktak ilyenkor venni?!

Figyelt kérdés
2012. júl. 15. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy álltok anyagilag.

Keresztszülőként ékszert szoktak adni, nyakláncot kis kereszt medállal, vagy fülbevalót.

2012. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Az én gyerekeimnek ma volt a keresztelője. Kaptak ágyneműt, névre szóló törölközőt, plédet, babacsomagot, a keresztelőruhát is ők vették, pénzt. Mind a 3 gyerek 4 éven aluli.
2012. júl. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi jövőhéten megyünk keresztelőre ahol mi leszünk a párommal a keresztszülők, ott 4 éves a kislány. Mi egy fülbevalót vettünk ilyesmi nem teljesen ilyen [link] mást nem.
2012. júl. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is fülbevalót kapott a keresztelőjére.
2012. júl. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szólók írták: leginkább aranyláncot vagy fülbevalót szokás venni. Én mindkét keresztgyerekemnek láncot vettem, a fiúnak egy olyan medállal, amelybe a neve bele van írva, a lánynak meg állatfigurásat. Az én lányom láncot is kapott, meg fülbevalót is, ez utóbbi miatt fúrattam ki a fülét, amúgy eszembe se jutott volna. Szóval, örültem a fülbevalónak, mégis értékeltem volna, ha megkérdezik, hogy ki akarjuk-e fúratni a gyerek fülét egyáltalán. Ha meg nincs a fülében az ékszer, akkor jön a sértődés. A barátnőmék meg úgy jártak, hogy megvették a drága, (50 ezres) gyönyörü fülbevalót a lánynak, erre kaptak keresztelőre is (szintén gyönyörű ékszer, de nem az a fajta, amit ők elképzeltek a lányuknak), és nekik is jött a sértődés, hogy miért nem azt használja, amikor olyan szívből vették neki, bla bla bla. Ezért ezt érdemes tisztázni a keresztelő előtt a szülőkkel. A nyaklánc jobb megoldás, igaz, hogy kisgyerek azt se használja, abból akkor már érdemesebb szerintem hosszabb, felnőttesebbet venni. Nagyobbacska (3-4 éves) gyereknek lehet venni pl. kisbiciklit, 10-13 ezer körül már lehet kapni nagyon klasszakat. Ajándéknak jó lehet még a bababoltban, játékboltban levásárolható ajándékutalvány is.
2012. júl. 16. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak és az unokatesóinak közös keresztelőjük volt, de más kereszt szülőkkel. Ami nekem nagyon tetszett (sajnos nem mi kaptuk), az a képes biblia. Annak még egy gyerek is örül, hiszen kapott egy "mesekönyvet". Egy gyerek nem igazán tud örülni ruhának, ékszernek. Szóval, ha veszel ruhát/ékszert, a gyereknek is vegyél valamit.
2012. júl. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!