Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felkértek minket, hogy kereszt...

Felkértek minket, hogy keresztszülők legyünk! Én katolikus vagyok, a párom pedig nincs megkeresztelve! Ezek szerint csak én lehetek keresztszülő?

Figyelt kérdés
2010. jún. 26. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak te. A keresztszülő arra vállal kötelezettséget,hogy vallásosan neveli a keresztgyerekét. Aki nincs megkeresztelve,az nem tehet ilyen fogadalmat. Igaz,ez ma már csak formaság.
2010. jún. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok megkeresztelve mégis van keresztfiam.Tudom hogy mire tettem fogadalmat és amiben tudok segítek neki most tanulom vele a hittant.
2010. jún. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
keresztszülő nem lehet,csak beírják,mint tanu.Kislányomnak is nővérem a keresztanyja,de mivel párja nincs megkeresztelve,ezért őt beírták,mint tanú,de mi keresztapjának tekintjük.
2010. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ő nem lehet keresztszülő,csak tanú.A férjemet és engem is most kértek fel,mindketten meg vagyunk keresztelve,így nincs akadálya.
2010. jún. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat,De azt honnan fogja tudni a pap hogy nincs megkeresztelve?Vagy ez csak amolyan elvi kérdés??
2010. jún. 27. 14:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez szerintem inkább elvi kérdés. Amikor a fiamnak volt a keresztelője, előtte mennem kellett a lelkészhez egy beszélgetésre. Kérdezett erről-arról (amúgy kislány korom óta ismer, hozzá jártam hittanra), meg megkérdezte, hogy kik a keresztszülők. Mondtam, hogy az öcsém, és a legjobb barátnőm. Öcsémet szintén ismeri, így róla persze tudta, hogy meg van keresztelve, de barátnőm katolikus (mi evangélikusok vagyunk), róla persze nem tudhatta. Csak valami adatlapra írta rá, hogy a keresztszülők milyen vallásúak, ezt pedig csak az én elmondásom alapján töltötte ki. Amúgy semmi igazolást nem kért erről. Nem tudom, lehet, hogy ez változó lehet más vallásoknál, vagy akár papoknál is, biztos van, aki kér keresztlevelet vagy valamit. Nálunk nem kértek.


De mondjuk nálam egyértelmű volt, hogy olyat választok aki meg van keresztelve. Sőt, én abból indultam ki, hogy én nem vagyok túlságosan vallásos, viszont barátnőm vallásosabb nálam, minden héten jár misére is, ezért ő lenne az alkalmas keresztanya, mert ilyen téren többet tud nálam.

2010. jún. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!