Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magán bölcsődéknél mire...

Magán bölcsődéknél mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés
Elsősorban azok válaszát várom,akik magán bölcsődébe íratták vagy tervezik beíratni a gyereküket.Minek érdemes utánajárni?Ti milyen szempont szerint választottatok?
2012. júl. 17. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:

MIt kapnak enni, milyen játékok vannak, ven-e udvar ahová kiviszik őket. Meddig vannak este nyitva. Gondd-e, ha nem alszik délután a gyerek.

Szoktak-e festeni, gyurmázni, rajzolni, kézműveskedni.

2012. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fentiek mellett fontos volt még nálunk, hogy barátok ajánlották, személyes pozitív tapasztalat alapján, a bio kaja, tejmentes főzés, tisztaság, angol oktatás, zenei nevelés fontossága, árnyékolás nyáron az udvaron. Hasonló értékrend, mint nálunk a családban. A leglényegesebb a gondozók szimpátiája volt, és hogy a gyerek elsőre elfogadta őket.
2012. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én több magánovit is megnéztem, és amit figyeltem, az elsősorban a biztonság volt. Több olyan ovi volt, ahol minden tiszta beton volt, éles sarkokkal. Ez nem volt szimpatikus.

Ami még érdekelt:

1. mettől-meddig lehet ott a gyerek,

2. honnan hozatják a kaját,

3. ihatnak-e napközben (volt ahol nem! mert csak evéshez kapnak, ha akkor nem iszik, akkor nem kap!),

4. hol és hogyan alszanak (pl. magas ágyon, vagy szivacson a földön - utóbbi jobb szerintem, nem tudnak nagyot esni),

5. kik a gondozók, mennyire tűnnek szimpatikusnak

6. van-e udvar, mennyit vannak szabadban (van ahol ki sem viszik őket, vagy nincs is udvar - ez nekem nem tetszik)

7. mi a napirend

8. van-e egyéb foglalkozás (mondjuk van-e nyelvoktatás)

9. összességében ár-érték arány (valamelyik durván drága, de nem tűnik mégsem olyan színvonalasnak)

2012. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első és legfontosabb a gondozók személyisége (smúzolósakat egyből szelektáltam) és a hely biztonsága (pl lécső!!)

közel legyen

reggel ha hétre viszed kell-e felárat fizetni, vagy ha később mész érte

milyen a kaja, hányszor és mit kapnak enni, milyen a helyiség, a kert (árnyék van-e), a játékok

milyen a többi gyerek, szülő (van-e verekedős gyerek, nem annyira tiszta család)

mennyire alkalmazkodnak a gyerek egyéni igényeihez (pl mit szeret, mit nem szeret, vagy ha éppen szobatisztává válik, ebben segítenek-e)

2012. júl. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!
2012. júl. 18. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!