Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korban érdemes...

Hány éves korban érdemes elmondani a gyereknek, hogy nem a Jézuska, húsvéti nyuszi, Mikulás stb. hozzák az ajéndékokat?

Figyelt kérdés
Még csak 1 éves, úgyhogy egy darabig még nem lesz téma ez nálunk, de elgondolkodtam, vajon mikor érdemes ezt elmondani. Azt szeretném, hogy élvezze ki az ilyen "csodákat", amígy csak lehet, viszont azt nem akarom, hogy esetleg az oviban vagy iskolában a többi gyerektől tudja meg és emiatt esetleg úgy érezze, hogy átvertük.
2012. jún. 20. 19:58
 1/9 alaszka ***** válasza:
100%
Szerintem sosem kell elmondani, előbb-utóbb rájön majd úgyis. De szerintem amikor már tudják a gyerekek, ez akkor is olyan izgalmas, és attól még el lehet játszani ezeket minden évben.
2012. jún. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ennek az a rendje, hogy a gyerekek egymást világosítják fel. Így volt ez legtöbbünkkel, mégsem neheztelünk emiatt a szüleinkre, de tegye fel a kezét, aki igen.


Annak semmi értelme, hogy a szülő direktbe előhozza ezt a gyereknek, akkor inkább eleve ne tanítsa Jézuska és társai létezésére a gyereket.


Mi értelme van annak, hogy X évig állítasz valamit a gyereknek, aztán egy nap leülteted és elmondod neki, hogy nem igaz? Mennyivel kevésbé átverés ez, mint ha egy kortársától tudja meg?


Ezen mindenki átesik egyszer, és akiben ez később nyomot hagy, ott más bajok is vannak.

2012. jún. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Rájönnek maguktól, és ez így sokkal jobb, minthogy egyik évben még van Jézuska, másik évben várják, te meg bejelented, hogy nincs. :)

Ügyesek, okosak, még kell nekik a csoda egy ideig, aztán rájönnek csodák nem is léteznek. :)

2012. jún. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Mi eleve úgy indítunk, hogy a Jézuskát, és a Húsvéti nyulat kihagyjuk a történetből, csak mint "szokást" említjük meg (én már kiskoromban is falra másztam a jézuskázástól, mert pontosan tudtam, hogy a családom veszi az ajándékot). A Mikulás kényesebb, mert ő valóban létezik (sőt, ha lesz rá keret, elvisszük hozzá Finnországba :) ). Van két kistestvérem (8 és 5 évesek), szerintem még mindig nem tudják, hogy nincs Jézuska, de ha megtudják (márpedig ez elkerülhetetlen a kortársak miatt), hatalmasat fognak csalódni, főleg a nagyobbik, ezért nem akarok így indítani.
2012. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes nálunk mindig volt Jézuska és Mikulás, aztán szépen megért az agyam, és magamtól rájöttem mindenre, és nem kaptam se sokkot, se nem csalódtam.

Ha van fokozatosság, és nincs leültetve a gyerek, hogy márpedig nincs Jézuska, akkor nem fog csalódni.

2012. jún. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Évek alatt okosodnak, úgyhogy majd szépen rájönnek, hogy mi létezik és mi nem, nem kell falhoz állítani őket, és elmondani az igazságot. :)

Ha szépen maguktól rájönnek, akkor nincs csalódás és sírás.

Unokatesóm anno azért sírt, mert neki gyerekkorától kezdve azt mondták, hogy nincs, és nagyon zavarta, hogy bezzeg más gyereknél jön a Jézuska, csak neki nem és nem értette neki miért a szülők hozzák! :)

Úgyhogy inkább higgye, hogy van, és majd ha elég érett lesz rá, akkor megérti, hogy nincs.

Ha magától jön rá, akkor nem csalódott lesz, hanem büszke arra, hogy önállóan rájött az igazságra.

2012. jún. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

Majd rájönnek maguktól, nem kell ezt ünnepélyesen bejelenteni.


Nálunk nem a Jézuska hozza az ajándékot, hanem Jézus születése alkalmából állítunk fáj és szerzünk örömet egymásnak. Jézusról annyit tud a "nagy", hogy egy kedves, rednes, aranyos és önzetlen (!) ember volt. Egyébként nem vagyunk vallásosak és hívők sem, de szegény Jézuska nehogymár ajándékokat hozzon...

2012. jún. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem kel ezt elmondani. Őszintén én még felnőtt fejjel is nagy izgalommal várom a karácsonyt és akkor még nekünk is van Jézuska, Nyuszi és Mikulás holt tudjuk pontosan, hogy nem létezik de ezeket a különleges pillanatokat élvezni kell és hagyjuk csak a gyereket is élvezni. :)

Én biztos nem fogom ezt felhozni rájön úgy is magától

2012. jún. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
80%
nem kell elmondani, mert minden ép eszű tudja hogy léteznek!!! és senki sem változtat a véleményemen
2013. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!