Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiatok hány szót...

2 éves kisfiatok hány szót használ rendszeresen? Mikor állnak ezek össze kisebb mondatokká?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam ezeket mondja:


- Any (Anya)

- Bábu (Apa)

- Gyere

- Erre

- Ezt

- Ezt is

- Nem

- De

- Ebbút (Elbújt)

- Elto (Eltört)

- Bomba (Gomba)

- Pá-pá

- Állathangokat utánoz

- Autó, motor, vonat hangot utánoz

És persze a saját nyelvén mindennek megvan a maga neve. Nem kevés ez ilyen korban? Illetve mikor rak össze 2-3 szót mondattá? Azt már szokta mondani, hogy pl. Ho' Any? Azaz hol van anya? Vagy Ho' bümm-bümm? Hol a kisautó? De mikor fog tovább lépni? Már bölcsis, de a csoportjában kb mindenki ilyen színten beszél, ezért nincs akkora húzó erő.


2012. júl. 19. 12:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, kifelejtettem, a nagyszülőkre is mondja, hogy Mama, Papa, meg az Eső szót is mondja.
2012. júl. 19. 12:16
 2/9 anonim ***** válasza:

kb. két szót kapcsol össze. Minden mond, amit egyszer már hallott, megjegyzi. Kis nyelvzseni.


A másik fiam meg még annyit sem mondott két és fél évesen, hogy apa-anya. A két véglet.

2012. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam szeptemberben lesz bölcsis, és ő is szavakban beszél. Kb 50 szót használ, van amit teljesen érthetően mond, van olyan szó, aminek csak az elejét, és van, mikor a saját maga által kitalált szavakat használja bizonyos tárgyakra. Mondatokat még ő sem alkot, max egy-két kifejezést használ pl: ez jó. Sokat olvasok neki, folyton figyelek, hogy választékosan beszéljek előtte. Ha valamit mond, akkor teljes mondatba foglalva elismétlem neki. A védőnő szerint a bölcsi hoz előre lépést majd, de ehhez még nem tudok mit szólni. Amit észrevettem, hogy 20 hónaposan mikor szobatiszta lett, kicsit megtorpant a beszédfejlődése, előtte és utána napi szinten mondott egy-két új szót, de abban a hónapban összesen, ha 5 új szót mondott. Vannak olyan gyerekek, akik nehezebben tanulnak meg beszélni, vagy éppen kicsit lustábbak. A kismamablogon olvastam, hogy főleg az elsőszülött fiúkat érinti, mert anyuka a szemük állásából is kitalálja, mit akarnak, a beszéd meg nekik még elég fárasztó, és körülményes, inkább a könnyebb utat választják. Szerintem ez teljesen gyerekfüggő. A szomszéd kisfiút 3 hónappal idősebb, minta a fiam, és kb egy szinten vannak beszédügyileg, de találkoztam már a játszótéren olyan két éves kisfiúval, aki folyékonyan beszélt. Az én elvem, sok mese (olvasva, és nem nézve a TV-ben) mondóka, sok beszélgetés, és türelem. Nekem sokan mondták, hogy valószínűleg egyik pillanatról a másikra kezd majd el folyékonyan beszélni, aztán meg csak kapkodjam a fejem, hogy tudjak mindenre válaszolni. Testvérek között is van eltérés pl: anyukám mesélte, és én már alig múltam egyéves, és folyékonyan beszéltem, a húgom, meg kétéves kezdett beszélni. Az érem másik oldala, hogy mozgásfejlődésben ő volt az ügyesebb és gyorsabb.
2012. júl. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a kisfiam 23 hónapos.Beszéd terén ráver mindkét nővérére.Kb 150-200 szót használ.és ilyen mondatokat:anya cici kell:)pók mászik,apa elment kocsival,kedvencem az anya micsász?(mit csinálsz)
2012. júl. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gelazso ***** válasza:
egyik rokonom 5 évesen kezdet csak megsz´olalni, most informatikus szuper inteliegens és persze beszél normálisan.
2012. júl. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2 évesen a fiam összetett mondatokban folyékonyan beszélt.elég nagy volt a szókincse,nem tudom hány szót tudott,de szinonímákat is használt.

ő is két évesen került bölcsibe,de akkor már folyékonyan beszélt,a csoportban senki nem ebszélt ilyen szinten.van aki még most sem,pedig három lesz egy hónap múlva.

ne aggódj,szerintem nincs lemaradva,minden gyerek más.van aki beszédben ügyesebb,van a ki másban.a fiamat amúgy szinte csak a könyvek érdeklik,kirakózni,rajzolni nagyon ritkán ül le.mindig mesélnem,olvasnom kell neki.több mondókás könyve van,kivülről fújja őket,pedig mindegyikben van vagy 60 mondóka,és van négy ilyen könyve.tényleg mindet tudja kivülről.elénekli az egész tavaszi szél vizet áraszt dalt,de a szineket pl nem tudja,mert nem érdekli.ezt csak azért írtam le,hogy minden gyerek más,ne hasonlítgasd.pár hónap múlva folyékonyan fog beszélni

2012. júl. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egyik 2 évesen 8-10 soros verseket mondott, a másik fiam pedig egy árva szót sem, de annyit sem, hogy mama :)
2012. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is húsz hónapos, a szókincsét már nem tartom számon, mert a melltartótól a (bank)automatán keresztül a szitakötőig szinte minden megvan. Három szóból álló mondatokat használ, elszámol tízig (ennek a titka, hogy emeletes házban lakunk, s mindig számoltuk lefelé a lépcsőfokokat :)), illetve szintén rengeteg dalt-mondókát tud (ebben nagyon sokat jelentettek azok a foglalkozások, amikre jártunk.). Hogy mi a titok? Beszélni-beszélni-beszélni (nem gügyögni, s a bonyolultabb dolgokat is nevén nevezni), könyveket nézegetni, s mindent a nevén nevezni. :) Fog az menni, meglátod! :)
2012. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
"Hogy mi a titok?..." Nem ezen múlik.
2012. júl. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!