Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy végre normáli...

Mit tegyek, hogy végre normálisan kakiljon a lányom?

Figyelt kérdés

Annyira aggaszt,hogy keményet kakál. Eddig nem volt ilyen godnunk.

Két hete vettük le a pelust,mert mindig elszaladt pelenkacserekor, és csatolta le magának. Ügyesen bilibe pisil, szól ha kell, néha becsurog, de 3 napja nem kellett egyszer sem átöltöztetni,mert ügyesen a bilibe pisilt. Már boltba is voltunk kétszer pelsu nélkül és nem pisilt be.

A kakát elintézi reggel vagy délutáni alvás után a pelenkába de kemény neki.

A védőnő szerint normális,hogy ilyenkor kicsit meginognak, ne adjam rá vissza a pelenkát, sok gyereket váratlanul ér a Kaka,mert hogy nem igazán tudjuk még felfogni,hogy belőlük jött ki.


Igaza lehet,mit csináljak?? Iszik elég folyadékot, gyümölcsöt is eszik.


21 hónapos


2012. júl. 19. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szintén 21 hónapos kislányom sokáig tartogatja a kakát, kb. 3 napig (pelusos korában előtte naponta kakilt), mert nem meri "elengedni", és emiatt jóval keményebb neki, mint szokott. A kakálás sok gyereknél nehezebben megy, mint a pisi, egyrészt mert mégiscsak nehezebb feladat mint pisilni, másrészt van olyan gyerek aki meg is ijed tőle, hogy ez az ő "terméke".

Visszaadni rá a pelust tényleg nem kell, hiszen ha ügyesen szól pisilés előtt, bele is pisil a bilibe, akkor teljesen jól halad, érett a dologra, csak a kakival kicsit küzdelmesebb az út. De teljesen jól haladtok.


Amúgy ha könnyen kakil, és nem szenved, akkor nem baj, ha kicsit keményebb a kaka.

2012. júl. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mióta mi is elkezdtük a szobatisztaságos/bilizős dolgot, azóta az én lányom is keményebbet és ritkábban (2 naponta) kakil.

Ő is iszik eleget, gyümölcsöt eszik. Biztos a bilizés az oka.

2012. júl. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ez a probléma,nagyon ügyesen pisil és kakilt is,de most ráül a bilire,hogy kaka,és elkezdi nyomni,onnantól ordít és elakar szaladni,és ugrál.Mindenki azt mondta,hogy fáj neki,ma már rostos üdítővel itattam,de ugyanaz volt.Már szerintem,ha nem is fáj neki akkor is fél.Így ma láttam,hogy még kell neki csak nem mer már kakilni,így ráadtam a pelust.Védőnő nekünk ezt mondta,hogy ne aggódjak ha emiatt vissza kell neki adni,inkább,mint hogy ne merjen kakilni napokig.Várok pár napot és újra próbálom.
2012. júl. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértve az előttem szólókkal, a bilibe kakálás és annak a megkülönböztetése, hogy pisilni vagy kakilni kell, kicsit a tartogatásra is készteti a gyerekeket.

Néha a kakilási inger emiatt el is múlik, míg kiérünk a WC-re (szűkítős) vagy a kerti bilihez.

Jó pár nap rostgazdag (sok zöldség és gyümölcs) táplálkozás és sok yoghurt kellett, hogy lazább, de azért formázott székletet produkáljon. Sok rakottzöldség főételt készítettem mostanában - tejfelesen...

2012. júl. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!