Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mi lehet a gond?...

Szerintetek mi lehet a gond? Mit ronthattam el? Hogy tudnám helyre hozni?

Figyelt kérdés

kisfiam 2,5 éves, pár hónapja már nincs pelusa.

itthon ha kell neki egyedül, minden segítség nélkül elmegy wc-re, kitörli, lehúzza, kezet most, még az ajtót is becsukja, tehát semmi probléma nem lehet az érettséggel.

viszont még mindig nem szól ha pisilnie kell!


ha elmegyünk sétálni és látom feszeng, rákérdezek, akkor mondja, hogy kell és pisil is a fűbe, virágra, fa tövébe, stb. viszont ha nem esik le, hogy a pisi miatt feszeng akkor addig próbálja visszatartani míg már nem bírja és bepisil.

már alváshoz sincs pelus, baleset sincs, viszont nem merek vele elmenni bevásárolni, mert pelust nem adnék rá, viszont kellemetlen lenne ha bepisilne :(


tudna valaki tanácsot adni, hogy mi tévő legyek?

egyébként beszél már a fiam, de nem az a szószátyár típus, csak akkor szólal meg ha valamit nagyon akar



2012. júl. 20. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
és ha kérdezgeted,úgy fél óránként hogy kell-e pisilni/kakilni akkor mit mondd?
2012. júl. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
-d,bocsi
2012. júl. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én kb 10percenként kérdezgettem az elején.

Amúgy hogyha bepisil, akkor sincs semmi baj. Bugyi, gatya csere, popsitörlővel megtörlöd és kész. Ez egy ilyen korszak, nem fognak rátok ferde szemmel nézni. Amúgy meg, mond el a kisfiadnak, hogy: most elmentek a boltba, de szólj, hogyha pisilni kell, mert a bolt közepére nem csurgathatsz :)" Nagyfiú már megérti. Ha meg mégis bepisil, akkor se szidd le, ez van. Majd legközelebb szól :)

2012. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

igen, ha kérdezgetem, akkor ugye megy a nem, nem, nem... majd ha kell pisilnie akkor persze mondja, hogy igen, de ha nem kérdezem akkor nem szól, egy idő után bepisil.

csak gondolom azért oda el kéne jutnunk, hogy magától szóljon, nem?

valahogy akkor tudnám azt mondani, hogy szobatiszta, addig meg olyan mint ha tőlem függene, pedig mondom, itthon semmi baleset!

2012. júl. 20. 14:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt írtad még nem igazán beszél,ezért ne várj csodákat tőle :)

25 hónapos lányom,egyfolytában dumál,másfél éves korától előre jelezte hogy épp mit rak a pelusba,csak a bilire nem volt hajlandó ráülni.Most már egyedül megoldja a bilizést,néha kéri hogy húzzam le a naciját.

Szóval szerintem amég nyelvileg nem érik meg arra hogy közölje mi is várható,addig sajna kérdezgetni kell,minél gyakrabban.

Esetleg megpróbálhatod hogy amikor Te mész wc-re,Te is szólsz neki hogy épp miért is mész oda. Nálunk működött,lehet ezért is ment lányomnak könnyebben a dolog...

2012. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

tud beszélni, összetett mondatokat használ, csak ritkán alkalmazza :D tényleg az a csöndes típus.

szoktam szólni neki ha én megyek, sokszor akkor jön és kiabál rám, hogy most ő pisil, tehát tényleg képes lenne rá ha akarna vagy rá tudnám valahogy venni :(

2012. júl. 20. 14:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem azt kérdezem meg tőle félóránként, hogy kell-e pisilni, hanem azt, hogy "ugye szólsz majd, ha pisilni kell"?


Míg a kell pisilni(?) kérdésre tagadó választ ad, addig erre e kérdésre igenlőt, és ez más hozzáállást is okoz, másrészt az ő aktív közreműködését kérem a jelzéshez...

2012. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!