Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kis gyerek kis gond, ahogy...

Kis gyerek kis gond, ahogy nőnek még rosszabb lesz? Tényleg így van, titeket nem idegesít ez a mondat? 3 kicsim van.

Figyelt kérdés
3 kisgyerekünk van, mivel 5 év alattiak így állandó kimerültség állapotában vagyok (a szükségleteik kielégítése nagyjából nem tűr halasztást, mindent azonnal szeretnének önellátásuk nem sok, ránk utaltságuk igen nagy, nyilván mivel kicsik). Minden nappal bízok hogy egyre jobb lesz de állandóan azt hallgatom mindenkitől hogy ez még semmi, ahogy nőnek egyre nagyobb problémák lesznek. Ez annyira nem bíztató dolog és annyira rosszul esik, hogy nem is tudom hová tenni. Engem akarnak földbe döngölni vele, vagy lenullázni a teljesítményemet amit most nyújtok a 3 kicsi mellett? Gondolom hogy nem ugyanilyen jellegűek lesznek a problémák mint most hanem más jellegűek de miért lenne egyre rosszabb és rosszabb? Akinek nagyobb gyerekei vannak írna erről valamit? Hogy értik ezt hogy nagy gond? Mi lehet olyan hatalmas gond egy iskolás életében? A kamaszkort azt még valahol megértem.
2012. jún. 25. 15:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
engem is idegesít!nekem az elsőm már kamasz így biztosan állíthatom hogy jobb lesz ha nagyobbak lesznek.A másik kettő 4 éven aluliak.
2012. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Már arra is gondoltam hogy lehet az anyagiakra értik hogy nagy gond nem a nevelésükre-ellátásukra? Hogy ahogy nőnek egyre többe kerül minden és egyre nagyobbak az igények ?
2012. jún. 25. 16:01
 3/15 Sókristály ***** válasza:
95%

Pedig hidd el, nem véletlenül született a "Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond" mondás.

Nekem 3 nagy és két kicsi van. És időnként tényleg úgy érzem, hogy a 2 kicsi egyszerre sétagalopp ahhoz képest, amikor a nagyok próbálnak meg elérni valamit nálam, vagy egyszerűen felszabadultan tombolnak otthon. és akkor még nem beszéltünk a felelősségről. A kicsiknél adott, hogy ott vagy, vigyázol rájuk, minden percükről tudsz. Az aggodalmat akkor ismered meg igazán, amikor megnőnek, és muszáj elengedni a kezüket. Mert bármennyire következetesen nevelted Őket, simán tudnak rossz döntéseket hozni. A kicsiket elég szeretni és nevelgetni, a nagyok jövőjéről való gondolkodás meg már ott van az orrod előtt. Én akkor fáradok le a legjobban, amikor a 3 nagy 3 felé megy valamilyen programra. Féltem Őket, aggódom értük, olyanná válok, mint a tyúkanyó, aki csak akkor nyugszik meg, ha együtt a fészekalja.

Nem hiszem, hogy aki ilyet mond, az a teljesítményedet nézné le. Csak akinek nagyobbak a gyerekei, kevéssé emlékszik rá, milyen nagy munka volt kicsinek ellátni Őket, csak az maradt meg benne, hogy minden sokkal egyszerűbb volt.

2012. jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
első vagyok.Pl :az én becsületes ,mindig igazmondó kislányom amikor felkerült felsőben meghamisította az ellenőrzőjét mert bekapott pár hármast.Egy párszor voltam bent a suliban miatta.Mai napig nem tudja megmagyarázni miért csinálta.Egyébként kitűnő tanuló.
2012. jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
anyagilag egyértelműen igaz a mondás.
2012. jún. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
aha hát nem tudom, mert nem vagyok benne, hogy milyen lesz, de ha így nézem akkor elkeserítő hogy egyre csak rosszabb lesz...
2012. jún. 25. 16:06
 7/15 Sókristály ***** válasza:
Jaj, dehogy lesz rosszabb, félre ne érts! Másabb lesz, bizonyos dolgokban nehezebb, másokban meg könnyebb. De rosszabb tutira nem!
2012. jún. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát a NEHEZEBB szó számomra nem jelent jobbat:)) de lehet csak nekem:)
2012. jún. 25. 16:15
 9/15 Sókristály ***** válasza:
100%

Figyelj, megpróbálom elmagyarázni neked.

Amíg kicsi a gyereked/gyerekeid, rengeteg a manuális tennivaló körülöttük, fizikailag is nagyon rád vannak utalva. Ez pedig kimerítő. De ismered minden rezdülésüket, a kontrollod alatt vannak.

Amikor megnőnek, fizikailag nyilván kevéssé megterhelő a nevelésük, sőt még le is vesznek a válladról bizonyos feladatokat. De közben elkezdenek függetlenedni, csökken fölöttük a kontroll, és ez érzelmi többletterhet ró az anyára. Mert bármennyire hisz abban, hogy jó nevelte Őket, tisztában van vele, hogy még nem tudnak maximálisan felelősségteljes döntéseket hozni, és helyettük is megpróbál gondolkodni. Csakhogy erre egyre kevéssé vevők.

de ez nem egyik pillanatról a másikra változik meg, és az anyának van ideje felnőni a feladathoz.

Inkább gondolj arra, hogy minden korosztály nevelésének megvan a maga szépsége és nehézsége is.

2012. jún. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A 3. válaszolóval teljesen egyetértek.

És majd lehet olyan, hogy a szemedbe hazudik, mert nagyon szeretne valamit. Már egy kisiskolás is tud nagyokat hazudni. Utána meg döntsd el, hogy legközelebb bízol-e benne vagy sem. Ha bízol, akkor utána aggódni fogsz mindenen, ha nem bízol, akkor meg te leszel a gonosz anya a szemében. Ezek tényleg nagy gondok, sokkalta nagyobbak, minthogy összeszidom a gyereket, mert kiöntötte a tányér levest, stb.

Én hiszek ebben a mondatban, csak úgy magyaráznám meg, hogy a kicsikkel fizikailag nehezebb, a nagyoknál meg agyilag, mert ott nagyon észnél kell lenni mikor mit engedünk meg és mikor mit mondunk nekik. Mert sokszor a gyerekkorban kapott jó nevelés is elvész nagy korban, egy rossz döntés miatt.

2012. jún. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!