Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adjak 3 éves fiamnak...

Mit adjak 3 éves fiamnak rendszeres szorulásra, ha az étkezésén már nem tudok többet változtatni?

Figyelt kérdés
Sajnos csak kétnaponta kakil, elég keményet. Sokmindent próbáltam már az étkezésén változtatni, de vagy nem fogadja el (pl. lenmag, lekvár), vagy nincs hatása. Minden módon próbálom itatni, mert nem iszik túl sokat sem. Létezik valami homeopátiás szer, ami ezen segít? Vagy valami más, természetes hatóanyagú szer, mert gyógyszert nem szeretnék adni. A Leavolacot egyszer próbáltam, fájt tőle a hasa (mondjuk nagy adagot kapott, hogy gyors hatása legyen, lehet, hogy rendszeresen adva kevesebb kell?)
2012. júl. 24. 14:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
Én csak tanácsolni tudom a Wu Long Anti Adiposis teát, ez nagyon sok mindenre jó. Elősegíti az emésztést, és hashajtóként is szokták használni. Székrekedésekre, valami nagyon jó fogyókúrás tea. Én is ittam, belülről nagyon jól kitisztítja az embert, és még külsőleg is hat. De a kérdésedre válaszolva próbáld ki ezt a teát, nem drága 700 ft csak. Nekem bevált :)(Vény nélkül kapható)
2012. júl. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én pedig a Laevolac-ot mondanám.De semmiképpen ne sokat adj neki,1 mokkáskanálnyit,esetleg teáskanálnyit.Pont azért,hogy ne hirtelen dolgozzon a szirup,hanem csak lazítson rajta.Nálunk sosem fájt tőle a pocakja,mi azt használtuk és jó volt.

Ha nem használ ennyi,akkor ismételd;de mindenképpen apránként adj neki,kisebb adagokat.

2012. júl. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha kétnaponta van, az nem rossz. Egyen több gyümölcsöt és még több folyadékot!

És én is Laevolac párti vagyok. Éhgyomorra egy evőkanál reggel egyben. Egyszerre fogyassza el, különben nem hat. Az csak lazító hatású.

2012. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

SZia!


Azt hiszem, mi "mindenen" túl voltunk már a 3 éves lányommal. Vártuk az időpontot a gasztroenterológiára, mert semmi nem használt, és ki akartuk vizsgáltatni.

Annyit hozzá, hogy én nem akartam semmilyen hashajtót adni, mert az egyrészről nem is egészséges, de hozzá szokik a szervezet, és egy idő múlva már nem hat az, ami addig igen. (Teák és Laevolac, nem beszélve arról, hogy ezek nagyon drasztikusak.)


Itt az oldalon olvastam, hogy probiotikum segíthet ezen.

Elkezdtük szedni a Pro+Kidet a Bonolacttól, és 3-4 nap múlva teljesen beállt a széklete, naponta elment magától. Talán 3 hónapig csináltuk a kúrát (a gasztroenterológus mondta, hogy ah beállt a rendszer, akkor le lehet vele állni), és utána is tényleg rendszeres maradt. Időről időre ismételjük a kúrát (egy doboz egy hónapra elég, és kétezer Ft körül van, kicsit több annál).

Próbáljátok ki!

2012. júl. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi a Protexint használtuk, az vált be. Gyümölcsöket sem eszi nagyon? Víz helyett próbálj neki 100%-os narancslevet adni, az is hajt (viszont a cukros dolgokat kerüljétek).
2012. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A probiotikumról én is hallottam már, de valahogy nem hittem benne, de egy próbát megér. Ovi előtti immunerősítésre is jó állítólag. Ha nem használ, akkor adok még egy esélyt a Leavolacnak.

2012. júl. 24. 15:27
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jó, ha csinálsz egy probiotikum kúrát.

Utána jöhet a laevolac, ha rendszeresen adod, akkor nem fog fájni a hasa tőle. Tehát reggel éhgyomorra 5 mili elég neki, és kb 1 hét alatt helyreáll a rend (általában).

Nálunk is sokszor vannak ilyen problémák.

2012. júl. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

[link]

Nekünk ez a víz bevált, amikor még nagyon pici volt, azóta nem volt ilyen gondunk, de megjegyeztem, ha esetleg bármikor szükség lenne rá. Gyógynövényboltban, gyógyszertárban is kapható, de már cba-ban is láttam az ásványvizeknél.

2012. júl. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kislányomnál ugyanez volt a probléma de volt olyan is maikor 4-5 napig nem kakilt.nekünk a 100% őszilé tett csodát,napi 2dl,azóta minden nap kakil. :)
2012. júl. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kislányom nem nagyon eszik gyümölcsöt, zöldséget. Mellette csak a csirkemellet, tehát a száraz husit fogadja el. Hiába iszik sokat, mégis kőkemény a kakija. Ettük a laevolacot, kúpot kapott, stb, de nem volt megoldás.

Végül a doktornőnk ajánlotta a gyógyszertárban elkészített parafinolaj alapú kanalas 'gyógyszert', mondván, hogy mivel csak száraz, zsírszegény dolgokat eszik nincs kenése a kakinak. Mióta ezt esszük, minden reggel és este egy kiskanállal, nincsen kakibaj. 2 naponta telerak 1-2 pelenkát.Eseteleg próbáljátok ki. Remélem segít.

2012. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!