Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjátok meg a gyerek...

Hogyan oldjátok meg a gyerek elhelyezését munka mellett, betegség esetén?

Figyelt kérdés

Pláne új munkahelyen netán, ha valaki úgy van.

De a régin is érdekel természetesen.

Kire bízzátok, ki viszi orvoshoz? Hogyan támogatja a munkahely ha táppénzre mentek a gyerekkel, még ha esetleg pár nap apuka, pár nap anyuka, pár nap nagyszülő, szomszéd, ismerős megosztással? Ha nincs segítség és csak te tudsz menni vele táppénzre? Van akinek ez miatt fel kellett áldoznia a munkahelyét, vagy ez miatt küldték el? Persze ne ezt írják bele, de amikor nagyon úgy nézett ki hogy ez volt az igazi ok.


2009. júl. 16. 10:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmas nehéz volt a visszatérés utáni első munkahelyemen, fél év után először "mertem" elmenni táppénzre, mert a kicsi édesapja elutazott, és a gyermekemnek t.gyulladása lett. Ha lett volna más (de nem volt), sem bíztam volna másra.

Amivel visszavártak, azt nem tettem zsebre, választhattam, hogy magamtól mondok föl vagy azonnali hatállyal az első alkalommal elbocsájtanak. De nem hagytam magam, én is kinyitottam a szám. Persze azonnal elkezdtem keresni egy másik munkahelyet: itt feleannyi a fizetésem, semmi köze a szakmámhoz, megszenvedem, de olyan felettesem van, aki EMBER. Próbaidő alatt is voltam táppénzen, nem tudok mást tenni, az ÉN gyerekem, én tartozom érte felelősséggel is.

Viszont örökre megtanultam, hogy soha többé nem fogom a saját gyerekemet más, főleg egy munka miatt háttérbe szorítani, mert nem volt értelme.

2009. júl. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!