Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedül alvásról szóló könyvet...

Egyedül alvásról szóló könyvet ismer valaki?

Figyelt kérdés

Nagyobbik fiam lassan 4 éves de még mindíg nem tud elaludni egyedül. Néha sikerül neki de azt mondja nagyon fél...

Gondoltam hátha valaki ismer olyan mesekönyvet amiben úgy van megfogalmazva amitől megérti nem rossz dolog egyedül elaludni.

Azok akik okoskodni szeretnének, hogy már csecsemő korban megkellet volna oldanom ezt vagy ehhez hasonló köszönöm de nem vagyok rá kiváncsi.

A kisebbik fiam eltud aludni de a nagyobbik nem sajnos.

A könyv lehet angol nyelvű is.

Köszönöm.



2012. júl. 25. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:

csak elalvásnál kell apa-anya vagy egész éjjel? az én fiam 5 lesz és a mai napig kellünk elalváskor. lányunk 3 neki egy jóéjt pusziés ennyi. fiad érzékenyebb típus. mi mindent kipróbáltunk,van kislámpája,alvóállata, próübáltuk a sedatif pc-t,illóolajat,de semmi. ha elaludt ki tudunk jönni,ha felriad,akkor megyünk be mellé pár percre. beszéltünk már nevelési tanácsadóval és dokival is.


bocsha nem segítettem,csak le akartam írni h nem biztos h van erre megoldás,nekünk azt mondták hogy kinövi

2012. júl. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ja igen,ami picit megnyugtatta-talán- a csodalámpa című könyv ami meditatív mesékkel van tele,van levezető torna is benne. mi ebből mesélünk,talán ez segíthet neki h kinője a félelmeket. olyanok vannak h pl nem baj ha más vagy mint a többiek stb,ez mesébe ágyazva. ezzel kimerítettünk minden ötletet. első voltam


[link]

2012. júl. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, 20 éves vagyok, és utálok egyedül aludni :) Nálam is ott kellett lennie a szüleimnek, amíg el nem alszom, aztán kisiskolásan kaptam tv-t, és mai napig, ha egyedül kell aludnom, mennie kell a tv-nek, különben nem érzem biztonságban magam. A lényeg, hogy ne próbáljátok rákényszeríteni az egyedül elalvást, mert csak még jobban fog rettegni az éjszakától! Ha kell, legyetek mellette, ha elég egy felkapcsolt éjjeli lámpa, akkor kapcsoljatok neki egy ilyet. Nekem az oldotta meg a problémát, hogy lett párom, akivel aludhatok, így nem félek :) Egyébként teljesen normális, hogy fél a sötéttől, evolúciós maradvány.
2012. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy nem a kérdésre válaszolok, de a kicsi hogyan viseli, hogy a nagyot altatjátok, őt meg nem? Nálunk is hasonló a helyzet, a kicsi elalszik egyedül, de ő még nagyon pici, és félek, mi lesz, ha rájön, hogy a bátyja mellé bezzeg odafekszünk. Kétfelé szakadni viszont nem fogok tudni. :(
2012. júl. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1 szobában van nekünk a két gyerek, még sose mondta a lányom h feküdjünk mellé. lefekszik és elalszik. 3 éves,első voltam. ettől ne tarts :)
2012. júl. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok, nálunk is egy szobában vannak a fiúk éjszaka, Este a szobában világit egy kis sólámpa.

A kicsit beleteszem az ágyába kicsit forgolódik majd elalszik a nagyobbik meg folyamatosan azt lesi, hogy ott vagyok-e én vagy a férjem. Kicsit bosszantó mikor ott vagy mellette két órája és azt látod rajta, hogy alszik és mikor felkelsz az ágyából akkor rögtön felugrik, hogy jön velem a másik szobába. Nem nem szeretném "erőszakosan" rászoktatni, hogy elaludjon egyedül csak jó lenne ha nem minden este 1-2 órát tartana az altatási procedúra :)

A kicsit nem zavarja, hogy a nagyobbik mellett tovább ott vagyunk mivel elalszik:) de a két fiú ágya a fejüknél találkozik és igazából a srácok nem nagyon szoktak akadékoskodni, hogy kihez is vagyok közelebb:)

Köszönöm a könyv tippet majd nemsokára megnézem.

2012. júl. 26. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!