Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire szokta magát dícsérni...

Mennyire szokta magát dícsérni 4 év körüli gyermeked? Az én lányom szokta mondani, hogy ő a legszebb a világon (bár hozzáteszi, hogy a kisöccse nála is szebb), és ciki, mikor más gyerek is van, láttam, hogy anyuka furán néz.

Figyelt kérdés

Vagy pl. jászóházban ha ugrál trambulinon, mindig mondja, hogy ő nagyobbat ugrik, mint a másik gyerek, akivel épp ugrál és aki mondjuk 2 éves. Ilyenkor persze mondom, hogy nagyobbat ugrik, mivel nagyobb is. De nem tudom, hogy túlzott az önbizalma vagy ez normális ilyenkorban?

Dícsérni sokat szoktuk, de szerintem nem túl, óvónénije pl. azt mondta, dícsérgessük már többet ezt a gyereket, mert ott olyan kis anyátlan.


2012. júl. 26. 07:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg inkább egy kicsit kevés az önbizalma és így szeretné, ha mindenki dicsérgetne.


Kedden lesz 4 éves a fiam, ő is szokta magát dicsérgetni, de nála kimerül annyiban, hogy ha valaki azt mondja rá, hogy ügyes vagy akkor kijavítja, nem ügyes vagyok hanem okos, Marci (az öccse) az ügyes :) (egyébként pedig tényleg kis okos )


Na meg szerintem valahol ez életkori sajátosság is, bennük van a versenyszellem és mindenképpen ki akarnak tűnni a többiek közül.

2012. júl. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nem szokta magát dicsérgetni,csak megjegyzi ha jot tett,vagy ügyes volt valamiben.De nem is nagyon szeretném ha ennyire dicsérné magát,bennem van még mindig,amikor még lányként kirándultam és ott volt egy kisfiú aki folyamatosan azt mondogatta,milyen jo milyen okos,és közben vassal verte a radiátort,közben meg mondta ugye milyen édes,és jó vagyok?nagyon ügyes kisfiús vagyok,és olyan rossz gyerek volt,hogy agyon csaptam volna helyben.
2012. júl. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!