Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valaki megtudná mondani, hogy...

Valaki megtudná mondani, hogy hogyan zajlik a tejterhelés? Konkrétan Nyíregyházán. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves múlt és tejterhelést fognak neki csinálni.A dr.nő annyit mondott,hogy majd vigyük be a kórházba a nappali klinikára és ott megcsinálják.De semmi mást.Hogy vinni kell e valamit,hogyan zajlik,mennyi idő kb.!Elsősorban nyíregyháziak(vagy akik Nyíregyházához tartoznak)válaszát várnám,olyanokét,akiknek a gyermeke esetleg volt ilyen vizsgálaton.Egy barátnőm beszélt egy pesti ismerősével,aki elmondta,hogy hogy zajlik elvileg,de hozzátette,hogy Pesten másképp mennek a dolgok,szóval nem biztos,hogy itt is úgy zajlik.
2012. jún. 7. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Anno amikor én ott dolgoztam akkor így csinálták: Több napos a terhelés, pontosan már nem emlékszem, h 3-4-5 nap és a mennyiségekre sem. Első nap a kezére cseppentenek, h vált- e ki reakciót, pár perc múlva ha nincs semmi kap 10 ml tejet. Második nap bejösztök, megnézik van-e rajta kiütés, megkérdezik milyen volt a széklete és ha rendben találják akkor kap 20 ml tejet. Harmadik nap ugyanez, emelik a tej adagot. Mondom a mennyiségre már nem emlékszem úgyhogy lehet, h 20 ml-vel kezdenek, már nemtom, meg h hány napig tart azt sem. Ha a kisfiad esetleg nem szeretné meginni a tejet, vihetsz magaddal kakaóport, v forró csoki port, bármit, amivel szívesen meginná, bele lehet rakni a tejbe. Poharat is vigyél a biztonság kedvéért.
2012. jún. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom leírni, hogy a pécsi klinikán hogyan zajlik. Felvesznek az osztályra. Ha haza is mehettek, papíron bent tartózkodtok. Először csak a száját kenik be a gyerkőcnek, utána kap 1 ml tejet, várnak egy bizonyos időt, utána adnak 5 ml-t, megint várnak, adnak 10 ml-t és így tovább. Megvan,hogy milyen mennyiségeket milyen időközönként kell meginnia, összesen 2 decit.

Mi eddig nem jutottunk a végére, utoljára 20 ml-nél lett rosszul a fiam, szóval nem tudom utána mi történik.

Játékot, könyvet mindenképp vigyél magaddal, mert elég hosszadalmas vizsgálat.

2012. jún. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És mi van akkor,ha netán nem akarja majd meginni a tejet?Bármit is rakok bele.....?Mert mielőtt elkezdtük a tejdiétát,azelőtt se akarta meginni se a tejcsit,se a kakaót,se vaníliás italt,semmit.....
2012. jún. 7. 19:50
 4/4 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Az én fiam sem issza meg a tejet. Fecskendővel adták neki, illetve én adhattam neki.
2012. jún. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!