Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen tanult meg a...

Mennyi idősen tanult meg a gyereked vetkőzni?

Figyelt kérdés
Lassan 21 hónapos fiam csak a zokniját képes lehúzni, még csak a cipőjét vagy nadrágját sem. én rontom el, hogy nem hagyom, próbálkozni? vagy ebben a korban még nem általános a vetkőzni tudás? csak onnan jutott eszembe, hogy épp ma kaptam egy fejlődéskövető hírlevelet és elálmélkodtam, hogy ebben a korban a gyerekek már egyedül vetkőznek le és csak a gombokkal van bajuk. az én gyerekemet nem is érdekli igazán egyelőre. csak a zokni... :-)
2012. júl. 27. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, még 2 éves sincs...

Az én fiam 2,5 éves, most tartunk ott, hogy nadrágot-zoknit-kardigánt levet egyedül (amit fejen kell áthúzni, még nem). Felvenni csak a cipőjét és a nadrágját tudja.

Nem az a kapkodó típus, a nagymozgásokat pont időben vagy kicsit később csinálta, olyan megfontoltan lassú gyerek, soha nem lesz sprinter belőle.

2012. júl. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3 éves elmúlt, amikor szépen, tudatosan levetkőzött és felöltözött.

belinkelnéd, ahol olvastad?

2012. júl. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
lányom két éves pelus és nadrág szandál cipö levétel perfektül megy de felöltözni nem
2012. júl. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

lányom 23 hós, semmit se tud se le, se felvenni, de őrjöng, hogy egyegyegyededül!!!!! :-DDDD

megőrülök tőle.

2012. júl. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az én kisfiam is olyan mint a 4. válaszoló kislánya :) de ennyi idősen még nem ment neki
2012. júl. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
enyim gyerek 20 hósan nem is próbálkozik,de az egyedül korszak nálunk is indulóban van :-) felöltözésről nem volt szó a hírlevélben,linkelni nem tudok most,de azt hiszem,ez a pampersféle fejlődéskövetö hírlevélben volt.19-21 hónaposokra vonatkozott
2012. júl. 27. 23:07
 7/12 anonim ***** válasza:
2.5 eves kislany.teljesen egyedul vetkozik es oltozik.cipot szandalt zoknit es mindent. neha forditva veszi fel a dolgokat de eszreveszi a mintarol es mar veszi is le es csereli.neha szukebb cuccoknal ker pici segitseget,de igyekszem konnyebb oltozeket adni ra. mivel nyar van ,nem gondd.egyedul pisil es kakil a wc-be es egyedul es jol torli a cunijat de meg a popsit is. azt ellenorizni szoktam. gombolni es kotni meg tud.de a cipzart le es felhuzza.hati zsakjat egyedul felveszi. bolcsodebe jar.
2012. júl. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Bemásolom a tartalom lényegét, ezt kaptam:

"A 19-21 hónapos már totyogó vagy szaladó, azaz megtanul futni, bár még nem tökéletesen. Magától felmegy a lépcsőn, de lefelé még segítségre van szüksége. Egyedül megmossa és megtörli a kezét, szinte teljesen egyedül vetkőzik, bár a gombokkal még nem boldogul.

Megpróbál segíteni a házimunkában: porszívózik, söpör, tereget. A játékában megjelenik az utánzás: ír, főz, vasal. Egyre jobban érdekli a többi gyerek, szívesen van a közelükben, már képes játszani velük, de még osztozkodni nem tud."

2012. júl. 28. 18:28
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

4 vagyok.

=-es válaszolónak:

Aztaaaa mindenit, de ügyes! Remélem fél év múlva nekem is tudja már majd ezeket, szeptembertől bölcsis lesz, ott sztem nagy ugrás lesz sokmindenben, mert ott nincs kecmec...:-))


Kérdezőnek:

aha, én már ki is töröltem ezt a hirlevelet, mert már kisebb korában is több mindennél agyaltam, hogy csak az én lányom ilyen béna, vagy ezek idióták. Úgy döntöttem Ők az idióták, és többet nem kértem tőlük, leiratkoztam. :-))

2012. júl. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igazad van, kedves Utolsó :-DDD én is mindig ezt érzem, hogy hű, bakker, de le van maradva ez a gyerek :-DD a bölcsi biztos sok változást hoz önállóság terén nálunk is, mert sok dologgal van most úgy, hogy tudná csinálni, de nincs igazán kedve, mert majd anya :-) ő mindent csak akkor csinál, amikor már érzi, hogy tutira menni fog, addig bele se kezd és milyen okos, mert sok stresszt megspórol így magának :-) ilyen volt pl az egyedül evés. adogattam a kanalat a kezébe, védőnő erősködött, hogy már azért kéne tudnia meg minden, az egy hónappal fiatalabb cimborája már hónapok óta egyedül kanalaz meg villáz. na, az én fiam csak kutyulgatta, kevergette. ha a szájához is emelte, két falat után elhajította a kanalat. na, mondom, ilyet nem játszunk, akkor majd eszel a bölcsiben egyedül :-D erre múlt héten akarom etetni, de csak hajtogatja, hogy egyedül, egyedül. nesze, akkor itt a kanál egyél. és láss csodát, gyönyörűen megette egyedül a teljes tányér főzeléket :-OOOO csak lestem :-DDDD viszont azóta is csak akkor hajlandó egyedül enni a kis rafinált, ha ő maga kéri. ha nekiadom csak úgy, akkor nem :-))) el van kapatva rendesen a kiskrapek, mi? :-)
2012. júl. 29. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!