Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korában és mennyi...

Mennyi idős korában és mennyi idő alatt tanult meg gyermeked kétkerekű, "standard" 12"-es biciklin biciklizni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
3 éves kora előtt 2 hónappal. Előtte pár hónapot futóbiciklizett, szerintem ez sokat segített, de mondjuk minden ilyen sporteszközzel gyorsan megtanult a lányom. Kb fél óra alatt megtanult, picit tartottam a hátát az elején, aztán elengedtem, és ment.
2012. júl. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2,5 éves korában kapott 14-es pótkerekes biciklit a fiam. A tekerést hamar megtanulta rajta, de még 4 évesen csak pótkerékkel közlekedtünk. Ekkor vettük le a pótkereket, de nem tudott ráérezni az egyensúlyra, pedig mennyit futottunk vele, de csak nem ment neki. Majd 4,5 évesen kapott futóbicajt, amit kb. 3x használtunk, mert éppen tél volt, de ez annyira ráéreztette az egyensúlyérzetre, hogy amint átült a kétkerekűre, hihetetlen de egyből tudott vele menni, pedig már sokszor lemondtam róla, hogy ő valaha is megtanuljon kétkerekűzni.
2012. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nekem még nincs gyerekem.Én 5 éves koromban tanultam, apám tanított.
2012. júl. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom futóbringázott 2 éves korától, 4.5 évesen kapott egy 12-es bicajt ami kicsi volt neki, de kb 10 perc alatt megtanult egyedül menni (csak a tekerésre kellett ráéreznie) nem kellett futni se utána. Utána kapott egy méretben neki való 16-os bringát amin szintén tudott rögtön menni. Szóval a futóbringa szerintem nagyon jó. 1 barátnőm van akinek a lánya szintén futóbringázott és szintén 10 perc alatt ment a sima bicaj, a többi barátnő, rokongyerek csak küzd az egésszel, most persze nyilván vannak ügyes gyerekek akik futóbringa nélkül is megtanulnak bicajozni, de nem ők vannak többségben :)
2012. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Fiam 3,5 éves, 1 éve futóbiciklizik. Most kapott egy 12"-es biciklit, párszor ült rajta pótkerékkel, most leszedtük és 10 perc alatt megtanult egyedül szépen menni, megállni, fékezni, fordulni, elindulni.

Számomra olyan hihetetlen és olyan büszke vagyok rá!!!!!!

2012. aug. 1. 13:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Ügyes :)!!! Előző vagyok. Én is ezt éreztem, olyan hihetetlen volt. Barátnőm mondta, hogy a lánya megtanult a futóbringa után 10 perc alatt rendes bicajon. Mondom akkor az én gyerekemnek is menni fog, és sikerült. Mondjuk ő vagy 1.5 évvel idősebb a fiadnál :) A kicsinél majd korábban elkezdjük...csak ugye nem hittem benne :)
2012. aug. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!