Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Első osztályosoknak mennyibe...

Első osztályosoknak mennyibe kerül az iskolakezdés?

Figyelt kérdés

Tankönyv, írószerek, táska, stb?

A lányom még csak jövőre kezdi, de már izgat a téma. azon agyalok, hogy mit tudnék megvenni előre, hogy ne legyen majd olyan sok egyszerre.

Először az iskolatáskára gondoltam, mert talán az a legnagyobb összeg, de hallottam, hogy valahol haza sem viszik a könyveket egész évben. Akkor meg felesleges drága táskát venni.


2012. júl. 31. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk 100k körül volt mindenestől.
2012. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Barátnőméknél tavaly 35-40000 volt, mire mindent megvettek. Persze erősen függ attól, milyen márkát vagy mennyire drága dolgokat vesztek. Tankönyv: 10000 körül, persze ez is eltérő iskolánként és függ attól, milyen tagozat.
2012. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Barátnőm tavaly 50-60 ezret költött rá, én idén szintén kb. ennyit „tervezek”.

Nálunk kb. a következő tételek vannak idén:

– tankönyv: 13 000

– egyéb iskolaszer (tolltartó, füzetek, cerkák, festék stb.): 15 000

– iskolatáska: 15 000 (vannak 30ezres táskák is, de én nem szándékozom olyat venni, szerencsére nem is tetszenek)

– egyebeket nem tudom még, mennyi: ugrálókötél, labda, tornacipő…

– ünneplő ruhát a vaterán vettem (úgyis kinövi fél év alatt): 2000

– ünneplő cipő: fogalmam sincs még, de nem fogok rá sokat áldozni, vagy olyat veszek, amit tud máshová is hordani


No és még ugye a szokásos őszi-téli ruhák/cipők, de ezek nem feltétlenül a sulikezdéshez kapcsolódnak.

2012. júl. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekünk most így első osztály kezdetén könyvek nélkül 12 ezer volt. A könyv olyan 5-15 között lesz.
2012. aug. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a mi iskolánkban most azt hallottam, hogy az elsősöknek 60.000 forint. de minden benne van, a táska,tornacucc,tolltartó,könyvek,füzetek... szóval minden, és nálunk is csak az tviszik haza amiben lecke van.. a többit a padjukban hagyják
2012. aug. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!