Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudom apukán behajtatni...

Hogy tudom apukán behajtatni az elmaradt 4 havi gyerektartást, ha közmunkán van és havonta kb.47 ezer forint a fizuja, amit még ráadásul heti utalással kap meg?

Figyelt kérdés
eleve a meghatározott az havi 15 ezer..ha az elmaradást vesszük és beadom bíróságra,még ha a fizuja 50%-át is letiltják...mikor kapom meg ezt az elmaradt összeget..egyáltalán,hogy lehet letiltani,ha hetente van fizetés?!minden héten a felét?..
2012. aug. 1. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor heti 3750 Ft.ot kellene fizetnie. Így 1 hónapra kijönne a 15 ezer FT

De nem tudnád egy kicsit nélkülözni ezt a pénzt, amíg nem talál munkát. Mert 47 ezer Ft sem elég semmire nem, hogy 32000Ft. Eddig rendesen fizettet? Mert ha igen akkor én hagynám, hogy pár hónapig kevesebbet vagy esetleg ne fizessen.

2012. aug. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A fizetése 50 %-át az életben nem fogják letiltani. Pláne ilyen helyzetben.

Egyébként bírósághoz kell fordulni, ők döntenek ilyen esetben, de gondolom ezt tudod.

Nagyon kevés amit leírtál, de ha apuka 47 ezerből él havonta, akkor nehéz elvárni tőle hogy fizessen, mert 47 ezerből még 1 ember is nehezen él meg, vagyis inkább sehogy, nemhogy még ebből gyerektartást fizessen.

2012. aug. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
írtam,hogy már 4 hónapja egy ft-ot se kapok!Én értem,hogy ez kevés pénz,de ha én keresnék ennyit,nekem akkor is el kellene tartsam a gyerekem.Így is meg kellett oldjam,hogy nem fizetett semmit.Emiatt még egy strandra se tudtam elvinni.Sajnos munkanélküli vagyok.
2012. aug. 1. 15:00
 4/12 A kérdező kommentje:
Hazugság,hazugság hátán soha nem őszinte.Hónapok óta hiteget,hogy majd ekkor,akkor fizet én meg várom,utolsó nap meg közli,hogy mégse..elegem van 4 hónap hülyítés után!Már 1,5 éve ezt játsza.Végrehajtást kértem tavaly is 6 hónap után..rögtön megoldotta,hogy fizessen!Nem is akar igazán dolgozni,most is inkább közmunkán van mint normális munkahelyen!
2012. aug. 1. 15:06
 5/12 anonim ***** válasza:

"Emiatt még egy strandra se tudtam elvinni.Sajnos munkanélküli vagyok."


Ha munkanélküli vagy, akkor nem tanulsz nappalin? Mert akkor nem is jár neked.

A strandról meg annyit, hogy te lemondasz a strandról ő meg a kajáról azért nem ugyan az.

2012. aug. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Sajnos munkanélküli vagyok."


"Nem is akar igazán dolgozni,most is inkább közmunkán van mint normális munkahelyen!"


Szóval munkanélkülin vagy mint Apukád, ő rá azt mondod, hogy nem akar dolgozni, mert csak közmunkán van. Ha szerinted ilyen egyszerű munkát találni akkor te miért vagy munkanélkülin? Talán nem is akarsz dolgozni igazán.

2012. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Megmondom miért,mert én falun lakom és sajnos nincs aki a fiam ellása.Így nem tudok munkát vállani sehol,itt meg nincs munka.9 órára érnék be dolgozni,mire elviszem az oviba,elérem a buszt,ami 1 óra utazás a közeli városokba!Próbálkoztam én munkával,de mivel nem voltam helyi így nem kellettem.Ő neki se kutyája se macskája,a szüleivel él,szakács és fürdővárosba él,ahol van egy csomó munkahely annak aki dolgozni akar.Ez a különbség!Figyelj szerintem akinek kevés a pénze a dohányzásról szokjon le,és lesz pénze ételre.Ha most együtt lennénk nem tudom hogy élnénk meg?emiatt is lettünk külön..
2012. aug. 1. 15:54
 8/12 A kérdező kommentje:
Milyen APUKÁM??!a volt páromról van szó és a közös gyerekünkről!!!
2012. aug. 1. 15:55
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

"Milyen APUKÁM??!a volt páromról van szó és a közös gyerekünkről!!!"


Bocsi ezek a mondatok megzavartak. Mert a pénz nem a tied hanem a gyereké. Persze te költöd el rá, de én így értelmeztem.

"mikor kapom meg ezt az elmaradt összeget","írtam,hogy már 4 hónapja egy ft-ot se kapok!"


Máskor egy kicsit bővebben írd le, mert ez úgy jött le mint egy 22 éves diáklány azért sírna, mert nem tud strandra menni, a nagy unatkozás közben.

Ha a szülőkkel él, akkor a nagyszülők sem tudják kifizetni. Egyáltalán tudják, hogy nem fizet? Mert egy nagymama azért noszogatná a fiát. Vagy velük nem lehetne beszélni, végül is az unokájuk.

2012. aug. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tisztába vannak vele..én értsek meg mindent,nekik nincs pénzük.Hát nekem se.Mégse mondhatom a gyereknek,hogy nincs mit enni,mert apádnak nincs pénze fizetni...de tudod az a legborzasztóbb,hogy még annyi esze sincs,hogy vegyen a gyereknek egy doboz vitamint,inkább visszahozza majdnem üresen,pedig 1500ft,de még ennyit se 4 hónap után!Ha a jelenlegi párom nem lenne,bátran kijelenteném,hogy enni nem lenne mit..
2012. aug. 1. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!