Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire kell irányítani a...

Mennyire kell irányítani a kisgyerek játékát a játszótéren?

Figyelt kérdés
21 hónapos a lányom.Sokszor a játszótéren csak 'lézeng', meg látszólag értelmetlen dolgokkal foglalkozik (pl.tapicskol az ivókút körüli vízben,és vizes kézzel mindent összefog),vagy csak üldögél és nézelődik.Egy darabig OK részemről,de mennyire kell ösztönözni, hogy játszon a játszótéri játékokkal (hinta,csúszda,homokozó stb.),vagy hagyni kell, hogy ő menjen oda a játékokhoz?Erőszakkal nyilván nem ültetem hintába,csak kérdezem tőle, nem akar-e csúszdázni,stb.de sokszor mindenre nem a válasz.
2012. aug. 3. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Még fedezi fel a világot. Sokkal érdekesebb számára a környezet, a fák mozgása, mint a játék. Szerintem semmi baj ezzel.
2012. aug. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kérdésre a választ nem tudom, de mi ezért nem járunk minden nap a játszótérre, sőt.. heti 2-3 alkalom. Pedig dögivel van a közelben játszó.

A fiam ugyanezt csinálja, bár tény, hogy nem vagyok egy "bohóckodós anyuka", de az a "trécselek a többi anyukával anyuka" sem. Szóval mindig mentem a fiam után, és megyek most is, már nem azért, hogy jaj, le ne essen, vagy jaj el ne essen, hanem mert ő is kommentálja mit csinál és beszélgetek vele. De ezzel engem is kiidegel, hogy lemegyünk a játszóra, és csak bambul, unatkozik látszólag, azt sem tudja, mivel játtszon, csak üldögél és nézelődik.


Mindig azt mondom neki, hogy ücsörögni otthon is tudunk, bár hintázni is, ezért én még a hintát is feleslegesnek tartom a játszón neki, mert otthon sokkal jobban, több ideig tud hintázni.


És azért írtam a nem bohóckodóst, mert már számtalanszor beigazolódott, hogy pl. barátnővel, rokonnal voltunk a játszón, és hogy mit össze nem bohóckodtak együtt, persze aki felnőtt partner ebben (nekik gondolom újdonság, nem mindennapi)na, akkor kifárad. Velem nem nagyon.

2012. aug. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogyne kellene irányítani? A gyermeknevelés nem passzív időtöltés.
2012. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezek a dolgok csak látszólag értelmetlen programok, igazából nagyon is hasznosak a fejlődése szempontjából. Én vallom azt az elvet, hogy egy gyereknek mindent meg kell mutatni, mindent ki kell vele próbáltatni, majd azzal foglalkozni, ami őt a leginkább érdekli. Ha a hintázás, csúszdázás még nem nyerő, de a pocsolya, apró szöszmötölés igen, akkor legközelebb játszótér helyett vidd ki egy erdőbe, rétre, keressetek bogarakat, madarakat, folyóparton kavicsokat, amiket lehet vízbe dobálni.. Aztán utána visszatérhettek újra a játszóteres játékokhoz, hátha megjött a kedve hozzá.
2012. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
tökjól csinálod. ezt kell. mutasd meg, hívd föl rá a figyelmét, aztán hadd döntse el ő. leszólni sem szabad, ha érdektelennek tűnik, nem az, csak éppen nincs kedve v más érdekli.
2012. aug. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én is azt csináltam mikor láttam,csak lézeng,és nem tud magával mit kezdeni.megmutattam neki,mi hogy működik,ő is kipróbálhatja,és milyen jó móka,szinte mindig bejött.de az se zavart ha épp nem volt kedve csak nézelődni,max elöbb elindultam vele haza és érdekesebb dolgokat néztünk meg hazafelé,vagy otthon.dehagyni kell,hogy a csga,a bigár,a fa a virág,a bot a levél ugyanolyan édekes legyen neki mint a drága játékok.
2012. aug. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hagyd, hogy menjen ő ha akar. Ebben a korban az is érdekes, hogy egy csiga mászik.
2012. aug. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 21 hós a lányom.

Ugyanígy csinálom, mint Te, kérdem, hogy szeretne-e ezt vagy azt csinálni. Ha nem a válasz, és látom, hogy unatkozik, akkor minden nélkül közlöm, hogy én most homokozom, és elkezdek játszani...általában bekapcsolódik Ő is, de az is igaz, amit vki írt, hogy nekik még egy csiga is érdekes, a lányom sokszor nézi az eget, gondolom a felhőket, meg hogy fújja a szél a leveleket...

2012. aug. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!