Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Allergiás reakciók Augmentintő...

Allergiás reakciók Augmentintől? A szuszpenzióból kap 3. napja a 21 hónapos kisfiunk napi 3-szor 3 ml-t, tüszős mandulagyulladásra. Piros foltok-pöttyök lettek ma reggelre az arcán és a mellkasán, hátán.

Figyelt kérdés
Kicsit furcsán is viselkedik, álmosabb, szédeleg, de az a betegségtől is lehet. Vigyük be az ügyeletre, merjünk még adni neki az Augmentinből?

2012. aug. 4. 11:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Inkább ügyelet, mint hogy nagyobb baj legyen!
2012. aug. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha még nem kapott penicilin tartalmú gyógyszert, csak most először, akkor valószínűleg penicillin érzékeny, tesóm is az, pont ilyen kiütései lettek. Vidd el ügyeletre mihamarabb, és addig ne adj neki a gyógyszerből, fog kapni másfajta gyógyszert, és pár nap múlva kutya baja sem lesz, csak ezután nem szedhet penicillin tartalmú gyógyszert.
2012. aug. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Gondolom már voltatok orvosnál...de én se bírom az augmentint, én semmire nem vagyok allaergiás, de az engem nagyon kiütött, nem is adnám be neki, magamból kiindulva, vmi lórúgás van abban, vagy én nem tudom...:-((


Mit mondtak a dokinál?? remélem nem tartották bent???

2012. aug. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az Augmentintől az én lányomnak csalánrohama volt (az egész teste vörös foltokkal volt tele). Ügyelet vagy bármilyen orvos kell, nehogy komolyabb baja legyen!!!
2012. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én penicillin érzékeny vagyok.

Mint kiderült, a lányom is az. Ő is az Augmentinre lett allergiás. Szerencsére más tünete nem volt (nehéz levegővétel, stb..), de nem adtam neki tovább.

Vittem dokihoz, írt másik gyógyszert. Calcimuscot és Fenistil cseppet kellett neki adni, de elég nehezen múlt el.

Gondolom, azóta már voltatok ügyeleten...

2012. aug. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat.


Elég érdekes volt az ügyelet.


A Heim Pálba mentünk be tegnap, és azt mondták, hogy hagyjuk abba az Augmentint, mert "valószínűleg" attól van, de nem biztos. Még az is lehet, hogy a mostanában gyakori vírusos fertőzést kapta el, ami kiütésekkel is jár.


ÉS: nem adott helyette másik antibiotikumot az orvos, mert szerinte, ha két nap alatt lement a 39,5 fokos láza és eltűntek a hólyagok a mandulájáról, akkor az valószínűleg nem tüszős mandulagyulladás volt.


Hát ezt nem tudom, abban az orvosban eléggé megbízunk, aki a mandulagyulladást néhány nappal ezelőtt megállapította nála, és bár nem vagyunk antibiotikum hívők, most mégis beadtuk neki, mert azt gondoltuk, hogy ez nem tréfa, a tüszős mandulagyulladásnak komoly szövődményei is lehetnek.


Így most gyakorlatilag két és fél napig kapta a gyerkőc az antibiotikumot, aminek semmi értelme nem volt, mert ugye azt 5 napig mindenképpen kell szedni, akkor is, ha meggyógyul.


Kálciumot és Fenistil cseppet sem adott, egyedül probiotikumot javasolt, mondtuk, hogy azt az antibiotikummal párhuzamosan már elkezdtük neki adni.

Szerencsére volt itthon Fenistil csepp, úgyhogy ahogy hazajöttünk az ügyeletről, azt elkezdtem neki adni, és másnap reggelre, mára már sem kiütés, sem szemduzzanat, sem szédelgés nem volt.


Az Augmentinből természetesen nem adtunk neki többet.


Egyébként én úgy tudom, hogy az Augmentin nem penicillint tartalmaz, a tájékoztatón az állt, hogy amoxicillin és a klavulánsav a fő hatóanyaga.

2012. aug. 5. 21:30
 7/14 anonim ***** válasza:

"Az amoxicillin az úgynevezett "penicillinek" csoportjába tartozó gyógyszer...

Ne adjon gyermekének Augmentin-t:

- ha allergiás (túlérzékeny) az amoxicillinre, a klavulánsavra, a penicillinre vagy az Augmentin egyéb összetevőjére"


Az jó hír, hogy a kiütések elmúltak, mi nem voltunk ilyen szerencsések. És tényleg, most, hogy írod, az én lányomnak is fel volt püffedve az arca.

Az viszont érdekes, hogy nem írtak fel másik antibiotikumot.

Nem mentek vissza a dokitokhoz?

2012. aug. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az új infót, figyelmetlenül olvastam a betegtájékoztatót. Pedig ez nagyon fontos. Jó tudni, hogy penicillin.


Most megnéztem. A tájékoztatóban benne van a penicillin, csak a dobozon nincs. Én meg azt néztem meg újra, mielőtt bementünk a Heim Pálba.


Még nem tudtunk visszamenni a dokinkhoz, mert csak hétfőn reggel rendel legközelebb, sajnáltam is nagyon, hogy éppen szombat reggelre jöttek ki rajta az allergiás reakciók, mert így muszáj volt az ügyeletre bemennünk.


Én is nagyon csodálkoztam, hogy nem kaptunk másik gyógyszert :-(

2012. aug. 5. 23:08
 9/14 A kérdező kommentje:

Most utólag mondta egy orvos ismerősünk,

hogy most épp van egy vírus, ami hasonló tüneteket produkál, mint a tüszős mandula, tehát kvázi tüszők jelennek meg a mandulán, de nem a streptococcus nevű baktérium okozza a bajt, hanem ez a vírus. Így persze az antibiotikum nem is használ a betegségre, viszont meglepő módon olyan tüneteket észleltek, mint kiütés, arcduzzanat.


De: nem biztos ezek szerint, hogy a gyerkőcünk allergiás a penicillinre, lehet, hogy a szervezetében élő vírus most ezt a reakciót váltotta ki az antibiotikumra. Ha még egyszer kap penicillin, és ugyanígy reagál, akkor lehet majd biztosan állítani, hogy allergiás rá.


Ha tenyésztették volna a kórokozót a kórházban, amikor bementünk az ügyeletre, akkor ez most tisztázódott volna rögtön, de hát a mi kis tébérendszerünkön nem csodálkozom, hogy ezzel nem foglalkoznak. Pedig mondjuk jó lett volna.

2012. aug. 8. 23:20
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom is kapott Augmentint, 5 napig kellett beadni neki, 8 óránként 2,5 ml-t. A szeme miatt kapta. Aztán rá 2 napra volt neki egy szemműtétje, ami után megint rögtön kellett neki adni 3 napig. Nem is volt ezalatt az idő alatt semmi baja, viszont a gyógyszer szedése után 2 nappal kijött a kiütés, pont amit írtok. Én azt hittem, hogy a tojástól van, mert most kapott először. De most ezek után kezdek gyanakodni, hogy a gyógyszertől lehet? Már 3 napja kiütése, egy kicsit már halványult. Kapott rá daktacort krémet és zyrtec szirupot. Azt szeretném kérdezni, hogy az allergia a gyógyszer szedése után mennyi időre jött ki?
2012. aug. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!