Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2eves fiam sokat jatszik a...

2eves fiam sokat jatszik a futyijevel, ugy, hogy fel is all neki. Hagyjam, vagy szoljak ra? Bar mar volt hogy ra szoltam, akkor is piszkalta, csak arrébb ment tolem.

Figyelt kérdés
2012. aug. 6. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Szólj rá és majd tinikorában meg ő nem szól majd :). Mond neki, hogy társaságban, mások előtt ne piszkálja, mert mindenkinek a magánügye.
2012. aug. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
19%
hagyjad csak.. legalább feltalálja magát :D
2012. aug. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, mond, hogy társaságban ne csinálja. Nem kell külön magyarázat, hisz az orrtúrás is kb ez a kategória. (De csak kb.) Amúgy meg ez a pszichoszexuális fejlődés része. Jó is, ha megismerkedik magával, ez ebben a korban természetes.
2012. aug. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam most múlt 3 éves és másfél évesen én is azt vettem észre,hogy nézte a mesét és simogatta,húzta a kukacát.Védőnő szerint nincs ezzel semmi gond.Én nem szoltam rá csak azt mondtam,hogy máshol nem szabad és 3 éves korra el is hagyta.Ne aggodj,hamarosan túl lesz rajta.:))
2012. aug. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak amikor kettesben vagytok szépen magyarázd el neki, hogy más előtt nem illik a kukiját fogdosni, de ha egyedül van, nyugodtan csinálhatja. De soha ne szidd le, mert az egész hátralévő életét tönkreteheted!!!
2012. aug. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam rászólni, bár még mások előtt nem csinálta a 2,5 évesem, csak néha esti mesenézés közben (kicsit nagy a rövidgatyás pizsije, néha ki is lóg a kukac :o)), vagy a wc-n mikor pisil, vagy a fürdőben. Ilyenkor csak jót mosolygunk, hogy már megint milyen nagy a kukac....


Engem inkább az orrtúrása idegesít, azt viszont akányhányszor is mondhatom, hogy ne csinálja, csúnya dolog, főleg mások előtt ne, nem használ... azt mondja, hogy szösz van benne, persze semmi nincs, és sokszor véresre kaparja az orrát. Bár ezt is általában alvás után szokta, amikor lehet, hogy be van száradva, nem tudom.

Szóval szerintem egy ekkora gyereknek még hiába mondom 1-2-3-szor, hogy nem illik... majd nagyobb korában megérti. (4-5 évesen)


Legalábbis engem nem szoktak az ilyenek zavarni egy 2-3 évesnél, ha látom. Gyerek. Sokkal inkább zavar, ha egy 2,5 éves gyerek szájában ott lóg még mindig a cumi. De akkor sem a gyerek zavar, hanem a szülője, aki engedi... de ez már más téma.

2012. aug. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!