Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság elején nehéz...

Szobatisztaság elején nehéz ügy a kaki?

Figyelt kérdés
Nem tudom csak nálunk van-e,de mióta 2 éves fiam nappal nem hord pelenkát,azóta kevesebbszer kakil.Pontosabban legtöbbször csak éjjel a pelusba(tehát naponta egyszer).Pedig ő elég gyors anyagcseréjű gyerek volt eddig.(napi 2 min.,de néha 3!)Ha mégis nappal kakil,későn szól,amikor már úton van az "anyag".Amúgy kb 3 hete nincs pelus és egész nap bilibe pisil.Mit gondoltok?A bilibe kakilást később tanulják meg?

2012. aug. 7. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő. Nálunk egyiknél sem volt gond a kakival, mikor szobatiszták lettek. Először a bilibe kakiltak, majd áttértünk a wc-re. Nem zavarta Őket sosem.

De sok helyről hallom, hogy kakival felmerülhetnek problémák.

2012. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én lányomnak volt gondja a kakival, már rég szobatiszta és ágytiszta is volt, mire megvált a pelustól. Nem kakilt be soha egyszer sem, hanem ha kellett neki, akkor kért egy pelust. Ha nem adtam neki, visszatartotta. Hosszú hónapokig ment el, végül addig magyaráztam neki, amíg eljutottunk oda, hogy a bilibe kakilt, azóta meg már a vécére jár egyedül.

Az ismerőseim körében sok gyerek ragaszkodott a kakijához, jó pár hónap kellett mindenkinek.

A védőnő és az orvos szerint is ez normális, vannak ilyen gyerekek, ezt el kell fogadni. Úgy látszik a te fiad is ilyen, lehet hogy ő pár nap alatt megtanulja a bilibe kakilást, de lehet hogy kell neki is több hónap.

Az én lányomat az zavarta elmondása szerint, hogy a bilibe beleesik a kaki, a pelus viszont megtartja, szóval ő mindig megijedt attól, hogy leesik a kaki.

2012. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk gondot okozott az elején.

19 hónapos múlt a lányom pár nappal amikor levettük róla a pelust. A pisi szépne a bilibe ment, a kaka viszont vagy a bugyiban kötött ki,vagy a pelenkába intézte el kora reggel ill. a délutáni alvásnál.

1 hónapja hogy nics pelenka nappalra és kb 5 napja van,hogy ügyesen tud szólni hogy kaka, és a bilin el is tudja intézni.Azóta sem reggel sem délután nincs a pelusban nagydolog.

Szerintem idő kell nekik, amíg rájönnek,hogyan is kell a nagydolgot elintézni,és hogy arra picit több időt kell szánni,mint a pisire.

2012. aug. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam pont ugyanez a helyzet a kisifammal. Csak annyiban módosul, hogy napokig is visszatartja. Én próbálok vele beszélgetni erről, de nekem is azt mondta a védőnéni, hogy sok kicsinél van ez így, tehát türelemmel kell lennem. Kitartást neked is. :)
2012. aug. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
bölcsődében a gondozónő is azt mondta, hogy a kaki problémásabb szokott lenni sok gyereknél és nem ritka, hogy éjszakára időzítik, mert akkor pelusban vannak,de el fog múlni :-) ez még a jobbik eset, mint a bugyiba kaki, vag y a kiválasztok egy szobasarkot és szőnyegre kaki mindig
2012. aug. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!