Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ausztriába költöznénk 3...

Ausztriába költöznénk 3 gyermekünkkel. Hány euróból tudunk megélni egy hónapban? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Örülnék, ha olyanok írnának,akik jelenleg is ott élnek. Albérleten kívüli költségekre gondoltam, étel, tankolás, vitamínok, pelenka stb. Köszönöm!
2012. aug. 7. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mi kint élünk egy gyerek van,a benzin kb 2-3 tank havonta 180 €,

Kaja kijön 300€-ból,de van hogy mindennap húst eszünk,sok gyümölcsöt áfonyát,epret,szőlőt,banánt.tehát itt nem spórolunk.dm-ben kb 13€ egy csomag pampers,de mi már csak baba tejet veszünk,az átlagban 25 € havonta.1€a tusfürdő nekünk darabja fogkrém is 1€,Sámson 2-3 € fructis.csak hogy lásd milyen árak vannak.wc papír 2€.

Vitaminokat nem szedünk mert abból a pénzből inkább gyümölcsöt veszünk,de ha megyek a gyógyszertárba akkor átlagban receptre 5€fizetek darabonként pl.:D vitamin.

Szerintem az extra vitaminok 20-30€körül van.

Ha kint laktok kapsz családipótlékot gyerekenként kb 340€ kéthavonta.

Remélem tudtam segíteni.kérdezz nyugodtan ha valamit még szeretnél tudni,hova költöztök?

2012. aug. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sampont akartam írni :)
2012. aug. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Szívesen megkérdezném, hogy nektek mennyi a havi költségetek, de nem akarom, hogy a csudába küldj. Inkább azt kérdem, hogy 1800-2000 euróból egy 5 fős család meg tud élni, vagy édes kevés ennyi havonta?
2012. aug. 7. 15:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Helo!

Mi is Ausztriaban elunk,egy gyerekunk van,nem itt szuletett,de kapja a csaladi potlekot,ahogyan az elozo irta,340 euro korul,2 havonta.

Az etellel en se mondanam,h sporolunk,foleg,hogy a fiam nagyon valogat,szinte minden nap van hus.

Ami dragabb itt,mint otthon,azok sztem a pekaruk,es a hus,de szinte mindig van akcio,foleg hetvegen.

Az alapelelmiszerek szinte ugyanabban az arban vannak,mint otthon.

En is DM-ben vasarolok pelust,de valtottam Pampers-rol,sima sajat markaju(babylove)pelusra,7.45e csomagja,meret szerint kulombozik a darabszam.

Vitaminokat nem itt veszem meg,hanem inkabb otthon,amikor hazamegyunk,de DM-ben is vettem mar mondjuk,viszont patikaban meg nem,csak szirupot a kisfiamnak,kohogesre,ami 8e korul volt,viszonylag dragak a gyogyszerek sztem.Tankolas...hat azt pontosan nem tudom megmondani neked,itt is szinte naponta valtozik,vagy van,h naponta tobbszor is az uzemanyag ara,kb.1.39-1.49-ig 1liter,de lehet hulyeseget irok,ritkan tankolok en,inkabb ferjem.

1szo,mint szaz,1eve elunk itt,es meg hala Istennek,soha nem kellett ugy lefekudnom,azon gondolkodva,hogy holnap vajon mit adok a gyereknek enni,es h eleg lesz-e a penzunk a kovetkezo fizetesig,pedig nem a legjobban keres a ferjem,es az alberlet sem keves.

Minden jot nektek,es ne izgulj,minden ok lesz :)

2012. aug. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem igen,ha a fele a lakás meg a rezsi,akkor a másik fele a kaja meg a többi,attól függ hogyan éltek.

Mi pont most költözünk Bécs környékére én terhes vagyok kb 700 € lesz a munkanélkülim,a férjem remélem 1500-1700€ meg fog keresni,még spórolni is szeretnék.


Hova költöztök?van már lakásotok?

2012. aug. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok...en annyit mondok neked,h a ferjem ennel kevesebbet keres,es siman kijovunk belole,sot felre tenni is tudunk neha egy keveset.

Ha nem fizetsz 1000eurot alberletre,akkor siman kijossz ennyi penzbol.

2012. aug. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de én konkrétan kíváncsi lennék rá, hogy kb. hány euróból jöttök ki havonta, mennyi a költségetek. Légyszi írjátok meg, mert nem tudom, hogy havi 2000 euró elegendő lenne-e nekünk a megélhetésre? Légysz, légyszi! Tudom, senki sem írja ki szívesen, de nagyon fontos lenne!
2012. aug. 7. 15:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Én az első vagyok aki terhes is,Bécs mellett kb 900 lesz a havi albérlet,a többit leírtam, 2000 €-ból szerintem ki lehet jönni,úgy kell számolni,hogy ha a fele lakás a másik fele kaja meg amire szükség van.

Nekünk kb2400€ a bevétel,de csak a kocsirészlet 350€.mi kijövünk ennyiből és nem is panaszkodunk.

2012. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Sokat segítettetek, így már tudom, hogy van remény, hogy végre mi is apával együtt éljünk, úgy mint pár hónappal ez előtt tettük itthon. Nagyon el vagyok keseredve, mert nagyon hiányzik, én meg leveszem a hajam 3 gyerekkel és még kicsik is ráadásul. Férjem Bécsben dolgozik, így Bécs külső perem részére költöznénk. Van rá esély szerintetek, hogy kertes jellegű házat béreljünk,m ert a férjem nem talál csak lakásokat? Valóban nem kell ott külön rezsit fizetni, tényleg fedezi a bérleti díj?
2012. aug. 8. 09:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Az első vagyok szintén Bécs mellől,a bérleti díjban csak a közösköltség van,fűtés melegvíz villany még külön jön hozzá.

De van olyan is,ahol csak a villany jön hozzá,de ez benne van a hirdetésben,villany kb 50€ a gáz 130 € lehet de ebben nem vagyok biztos.rélem tudtam segíteni,ha gondolod írj privátot,akár találkozhatunk is kint.

2012. aug. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!