Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves anyukák! 18 hetes...

Kedves anyukák! 18 hetes terhes vagyok, az ultrahangon két cisztát találtak a kislányom agyában. Volt valakinek ilyen tapasztalata, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
okoz-e valamilyen lemaradást?genetikára csütörtökön megyek, valószínű vállalom az amniocentézist.kérlek, írjatok tapasztalatokat, eléggé megrémültem...
2012. máj. 22. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is nyugi... nem kell amnio, hacsak nincs ezen felül más eltérés is.


Ez az én kérdésem, kb másfél éve tettem fel, második babámat vártam akkor, teljesen azonos gonddal. Ebben megtalálod leírva, hogy mi történt velünk. azt előre leírom, hogy minden rendben, a kislányom már egy éves és minden ok (13 kg, 10 hós korától önállóan jár, ügyes baba). Szóval nyugi, menj el egy genetikai UH-ra, ott is meg fognak nyugtatni, ha a többi eredményed ok és nincs más eltérés.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


NYUGI!!! Minden rendben van és lesz.

2012. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ismerősöm babájánál is hasonló volt a helyzet, bár nem tudom, hogy ciszta volt-e, csak annyit, hogy 2 hónapra befeküdt a kórházba, szedete az orvos által javallt gyógyszert. Mire szült, az a valami felszívódott (nem tudom, hogy egy ciszta felszívódhat-e)... és egy gyönyörű, egészséges, eleven és okos kis kópét hozott a világra. :)

Minden rendben lesz!

2012. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
44%

Az én babámnál is láttak ilyen cisztát!

Engem rögtön megnyugtatott az orvos, hogy ez valójában nem is ciszta. Állítólag majd minden babánál látható. Valószínüleg nekem elszámolták a terhességi heteket, és két héttel korábban mentem az uh-ra, azaz a 16. héten a 18 helyett. Két két és 3 uh után már nyoma sem volt a cisztának!

Ma már 21 hónapos örökmozgó, gyönyörűséges és okos a kisfiam!-))

2012. máj. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, engem is nyugtatott, de én csak félek...nem értem,miért pont velem történik ez meg...nagyon félek az amniocentézistől is.Aki ilyen helyzetben volt, vállalta?
2012. máj. 22. 17:53
 5/6 anonim ***** válasza:

hjaj

a fiamnal is ketto volt

eloszor is nyugi

felszívódik!!

legtobb baba agyaban van, és felszívódnak!


rank is rankhoztak a fraszt a 4d-n, a nodokim meg nem gyozott nyugtatni, es neki lett igaza

en is pont 18 hetes voltam,amikor lattak, a 30. heti ultrahangon mar semmi nem latszott


kerlek, beszelj a nodokiddal, aki lebeszel a magzatviz vetelrol, mert felesleges kockazat a semmiert.

2012. máj. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, megnyugtattálegy kicsit, remélem hogy nálunk sem lesz baj...a genetikai tanácsadásra mindenképpen elmegyek, mert 38 éves vagyok, és amúgy is mennem kell.Nagyon nem akartam az amniocentézist eddig, és még most is félek rettenetesen tőle, szorítsatok...
2012. máj. 23. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!