Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél és 2 év között gyermeke...

Másfél és 2 év között gyermekednek adsz még tápszert, tejpépet vagy ehhez hasonlót?

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. 13 hónapos kora óta bolti tejet kap. És ebből csinálok neki tejbegrízt is.
2012. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

21 hós, napi 3-szor kap még tápszert (tejet nem is ihatna, de amúgy is többre tartom a tápszert mint a tejet).

Tejpép nem kell neki kb 1 éves kora óta.

2012. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Másfél évesem tápszert kap, mert tejfehérje allergiája van. Reggelire és vacsorára szoktam adni neki a szilár ennivaló mellé, reggelire kakaónak "gyártva".
2012. aug. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam 17 hónapos,de tápszert kap,mondjuk ő sem ihat tejet,de nem is adnék neki,ha ihatna akkor

sem!

2012. aug. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1 éves koráig szoptattam. Azóta tápszert kap. 18 hós lesz.

Tejbegrízt, tejberizst tejjel készítve kap néha.

Kb 2 éves koráig tervezem a tejitalt/tápszert, mint a bátyjánál.

2012. aug. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
En egyevesen osszevegyitettem neki a tapszert + tejet reggeli melle meg este lefekveskor (vacsora utan kb. masfel orara). Kikevertem neki 200ml tapszert es hozzaontottem 100ml 4% bolti tejet. 14 honaposan lecsokkentettem a tapszert 100ml-re es a tehentejet 200ml-re emeltem. 15 honapos mult amikor mar nem vegyitettem tapszerrel. Igy szepen atallt es az ize sem volt egybol mas neki. Azota tehentejet iszik.
2012. aug. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23 hónapos, tápszert kap reggel-este. Tejpépet uzsonnára-de csak ha éppen azt kér.
2012. aug. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lányom 11 hós múlt mikor abbahagyta magától a szopit, tápszert soha nem fogadott el, Junior italt sem, így bevezettem neki a tejet, reggel-este, olyan másfél éve korától már csak reggel fogadta el, 3 éves korától kb már nem is issza meg reggel sem, néha kér egy tejes kávét délután, de ennyi. Joghurtot, túrót, sajtot, tejfölt, és minden már tejterméket nagyon szeret.

Ikerfiaim 17 hós korukig szopiztak, próbálgattam nekik a tejet minden formában (simán, melegen, hidegen, langyosan, cukrosan, maci kávésan, kakaót, ezeket is minden melegségi fokban,) sehogy nem kellett, ha meglátják mi van a pohárban, el sem veszik. Én sem ittam meg soha, és most sem iszom meg a tejet semmilyen formában, örökölték úgy tűnik tőlem. Minden más tejterméket szívesen fogyasztanak (én is). A kisebbik egy hós korától 2 hétig evett tápit, de mindig visszabukta a bukós babáknak valót is, és nem ment a súlya, így ő maradt anyatejes, maradék anyatejet kapta a másik, plussz tápit. Fél évesen már két kaját kiváltottunk sziládra, onnantól hogy elég volt a szopi és az anyatej, az addig tápis sem volt hajlandó meginni a tápit. Tejpépet még egy darabig ettek, de 1 éves koruk után már nem.

2012. aug. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem. Sajna viszont tejet sem iszik, úgyhogy joghurtot vagy krémtúrót kap uzsira.
2012. aug. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2012. aug. 10. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!