Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kicsit aggasztanak a 6 éves...

Kicsit aggasztanak a 6 éves öcsém rajzai, tudtok olyanról, hogy beszkennelve elküldöm őket valakinek aki "kielemzi"?

Figyelt kérdés
Hallottam már ilyenről, de nem tudom ki csinál ilyet (pszichológus?) és mennyire működik ez a dolog...
2012. aug. 11. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:

bocsánat, ha nem a kérdésedre válaszolok, mert sajnos abban nem tudok segíteni.


De arra lennék kíváncsi, hogy miért aggódsz a tesód rajzaid miatt? mert nem úgy rajzol, mint minden kisgyerek? Nem rajzol emberi alakokat, autókat, épületeket meg egyebeket... vagy csak valami olyasmit vettél észre a rajzain, ami nagyon különbözik a hasonló korúakétól?


A rokonom kislánya 6 éves és sosem rajzol formákat, embereket meg egyebeket. Csak köröket meg spirálokat rajzol különböző színekben. Szerintem, ez azért van, mert nem szeret rajzolni, nincs benne művészi tehetsége, érzéke.

2012. aug. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat! De, rajzol ő mindenfélét, az egy dolog, hogy nagyon csúnyán, hát nem egy tehetség a gyerek, de semmi gond, viszont folyton szörnyeket rajzol, meg olyanokat, meg "véreseket", meg ilyesmi... MEg olyan nagyon agresszívan "kezeli a ceruzát", sokszor úgy firkál (mert inkább firka) hogy vicsorogva iszonyú erősen rányomja a papírra a ceruzát (szinte mindig csak feketével és szürkével, hiába vannak ott a színesek is) és hirtelen mozdulatokkal...

Ezekből gondoltam, hogy hátha van valami köze ahhoz, hogy mi van a lelkében, fejében

2012. aug. 11. 16:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Engem is aggasztana. Nevelési tanácsadóban van pszichológus. Valami érhette ami miatt így éli ki az agressziót. Vagy csak nagyon vissza van fogva, sportolnia kellene.
2012. aug. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
talán grafológusnak hívják,ő elemzi az írásokat,szerintem rajzokat is.
2012. aug. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

(nevelési tanácsadóhoz jártunk egy időben, de az nudli, csak pár alkalom volt, és az egésznek semmi értelme nem volt, nagyon kevés a hely, és sok a gyerek.)

2012. aug. 11. 16:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Rajzelemzést az oviban is kell, hogy csináljon az óvónő. Nyilván nem olyan szakszerűen, mint akinek ez a foglalkozásához tartozik (Pszihológus).
2012. aug. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tőle kérhetsz rajzelemzést. Olvasd el figyelmesen milyen kérdésekre kell válaszolni (hány éves a gyerek, mit rajzol, mivel, hogyan, történt-e vmi törés az életében) és mellékelj rajzot.


[link]

2012. aug. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hú, nagyon szépen köszönöm midnenkinek, de főleg az utolsó válaszolónak :)
2012. aug. 11. 19:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Szívesen... bár, ha jól látom elég rég óta nem válaszolt a hölgy. Azért próbáld meg hátha.

utolsó

2012. aug. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen, közben én is léáttam, hgoy már régóta nem volt.. hmm. de azért megpróbálom, hátha
2012. aug. 11. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!