Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egészségügyben, több műszakban...

Egészségügyben, több műszakban dolgozó anyukák, ha hirtelen megbetegszik bölcsis gyermeketek és nincsen kire bízni, akkor hogyan jelentitek be a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Mi például egyedül dolgozunk az osztályon ,ha éjszaka belázasodik a gyerekem és reggel nem tudom bölcsibe vinni,nagyszülők 300.000 km-re,akkor ha beszólok a munkahelyre akkor megoldhatatlan lesz a pótlásom,alig vagyunk,rengeteg kolléganő felmondott az utóbbi években és külföldre mentek.


Vagy legjobb mindjárt a legelején megkérdezni,hogy ilyenkor mit csináljak?


Emlékszem volt régebben kolléganőm aki beszólt reggel,hogy nem tud jönni,mert a gyerekkel az ügyeleten vannak,akkora cirkusz volt belőle,hogy az botrány.


2012. aug. 12. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem hasonlóan dolgozunk,csak én hajnali 5re megyek és este fél 8ig dolgozok.Szintén egyszemélyes,közlekedésben.Engem se tudnak lepótolni,egyáltalán,nem is vesznek vissza a gyerek után.


Egy ismerősöm egészségügyes,kisvárostól pár kilométerre lakik egy nagyvárosban dolgozik.Fia a kisvárosba jár bölcsibe(oda tartoznak,a nagyvárosba nem vették fel,így kelnek minden nap fél 4-kor,ha felvették volna a nagyvárosba,ahol anyuka dolgozik,akkor csak fél 5kor kelnének,de mindegy) úgy oldja meg,hogy a bölcsibe sok olyan gyerek jár,ahol az anyuka/nagymama ráér és ha a nő gyerek mondjuk lázas,hívja a másik anyukát,ő elviszi hozzájuk a kisvárosi lakásba,a nő megy érte,amikor végzett a melóval.

Másnap,ha a gyerkőc akkor is beteg,akkor viszi ismét a "bevállalós" anyukához.Persze nem ingyen.De másképpen tuti elküldik a munkahelyről.Ez adott estben az ismerős hölgy fél fizetésébe kerül,mert eleinte nagyon sokat volt beteges a kis srác.

2012. aug. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hála isten én nagyvárosi kórházban dolgozok, többen vagyunk. Reggel 6-tól este 6-ig, este 6-tól reggel 6-ig dolgozok. Ha beteg a kicsi beszólok, hogy mi a helyzet, tudnak-e abban a műszakban nélkülözni. Ha épp nincs szülés vagy sűrű nap, akkor otthon tudok maradni legalább addig, míg valamelyik mami (mindkettő 100km-re lakik) ide nem ér. Ilyenkor ha van valami, akkor behívnak. Vagy ha esetleg az egyik privát kismamám szül, akkor mindenképp be kell mennem. Nálunk az szerencse, hogy apa kicsit kötetlenebb munkaidőben dolgozik, tehát ha én nem tudom orvoshoz vinni, ő is el tud szabadulni pár órára, de nehéz :(
2012. aug. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha nincsen éppen szülés???


Szülésznő kolléganő vagy te is ?


:-D

2012. aug. 13. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!