Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy fegyelmezitek 8 év...

Hogy fegyelmezitek 8 év körüli gyereketeket?

Figyelt kérdés

Nekem lányom van, de nagyon nehéz vele. Nem gondoltam, hogy ennyi idősen már ilyen problémáink lesznek.


Minden megoldás érdekel! Rövid és hosszú távon is!

Mivel büntetitek, hogyan nevelitek?


Az a legmérgelőbb, amikor néz rám bűnbánóan, amikor mondom a magamét, aztán egy perc múlva már el is felejti, csinálja tovább.


2012. aug. 13. 21:02
 1/3 ZsiroskenyerLAW válasza:
Egy nyaklevest neki, ha sír is, majd abbahagyja. És megtanulja, hogy nem szabad
2012. aug. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért ebben a korban szerintem érdemes megbeszélni vele, hogy miért nem fogad szót, megkérdezni hogy mire gondol ilyenkor, elmagyarázni, hogy neked ez milyen gondot okoz. Én szoktam járni a csajokkal külön-külön anya-lánya napra, beülünk valahová és dumálunk mindenféléről, amire máskor nincs idő.


Büntetés már nem nagyon kell nekik, amíg kisebbek voltak, akkor azért voltak párszor a falhoz állítva gondolkodni, már akkor lejátszottam velük a "ki a főnök" játszmát.

2012. aug. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

megbeszelni


komprumisszumokat kotni, hogy ugy erezze, hogy nem lett lealázva, es ugy is lehet, hogy mindenkinek jo

(en ennek szellemeben nevelem - neha igencsak nehezen- a fiam. nalunk tegnap volt az elso alkalom, hogy buntetnem kellett, vegigorditotta a boltot a jegkremert, holott megbeszeltuk, hogy kap,de nem bontjuk ki az utcan. annyira uvoltott, hogy mar azt is beigertem, hogy nem furdok vele, persze jobban bombolt.

mondtam, hogy tudja kik csinalnak ilyet? uvolti, hogy ne mondjam el (mert tudja, hogy a rossz gyerekek), aztan sir, hogy o nem rossz gyerek. modnom persze, o jo gyerek, csak neha butasagot csinal. mondtam akkor tegyunk ellene, vessunk veget a butasagnak. velemalszol? persze. jegkremet nem kapott buntibol, de megbeszeltuk, ha ma nagyon jo lesz, akkor azzal várom az ovibol :) (majd teszek ra neki kis csokipelyheket is)


igy meg is lett buntetve (nem kapott jegkremet), de elfogadta, es megigerte, hogy maskor nem lesz ilyen, es ugy, hogy egyutt voltunk, nem egymas ellen. ezt nagyon fontosnak tartom.


a masik, amit fontosnak tartok, hogy nem mondom soha neki hogy rossz, buta, vagy ilyesmi, hanem rossz dolgot csinal, butasagot csinal. nem akarom, hogy ugy gondoljon magara, mint egy rossz gyerekre.


nem tudom, hogy ezek mukodni fognak e, ha nagyobb lesz, de en hiszek benne, hogy igen.

2012. aug. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!