Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kor után mikor van...

2 éves kor után mikor van oltás? Milyen oltásokat adattál be gyermekednek? Bárányhimlő elleni oltás mennyibe kerül hány vakcina? és volt e mellékhatása?

Figyelt kérdés
2012. aug. 14. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:

6 évesen van legközelebb kötelező oltás!

Én csak a kötelezőket adatam be+a prevenart,és a kullancs ellenit fogom!

2012. aug. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak részben tudok válaszolni, egy másfél éves lányom van. Most fogja kapni a kötelezővel együtt a bárányhimlő ellenit, 2 injekció van, és 7-8000Ft körül van egy adag belőle.
2012. aug. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kötelező oltás már csak 18 hónaposan és 6 évesen lesz. Én minden nemkötelezőt is beadattam. Rotavírus , agyhártyagyulladás, kullancs által terjesztett vírusos megbetegedés, és bárányhimlő ellen is. Emiatt az én fiam, aki két éves múlt jövőre kap 2 oltást, mert az influenza, és a "kullancs betegség" elleni oltás 3 lépcsős, és ezekből 2-2 adagot kapott. A bárányhimlő elleni oltás úgy emlékszem vakcinánként 2000 Ft körül van, neki nem volt semmilyen mellékhatása. Az orvos annyit mondott, hogy a szokásos émelygés, nyűgösség, láz mellett, bárányhimlőszerű kiütések is lehetnek az oltás beadásától számított 2-3 héten belül, de ő hála istennek megúszta.
2012. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, igaza lehet az előttem szólónak az árral kapcsolatban, lehet, hogy az influenza elleni árával kevertem.
2012. aug. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

6 évesen, ahogy előttem is írták

A Prevenárt adattuk be neki és a bárányhimlő ellenit, és sajnos az utolsó válaszoló emlékszik jól, 7-8ezer forint között van egy oltás (2 oltás: Varilrix). Legalábbis tavaly nyáron ennyi volt. Annyi mellékhatása volt, hogy kb. másfél héttel az oltás után náthaszerű-tünetei lettek, a dokinő szerint az oltástól.

2012. aug. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kislányomnak rotán kivül illetve a tüdögyuladás ellenin kivül ,minden nem kötelezöt is beadatam.bárányhimlönek nálunk semmi melékhatása nem volt max nyügöség .és 7 ezer lehet tényleg .
2012. aug. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kötelezőn kívül az agyhártya(2db oltás asszem 2500/db), kullancs(suintén 2 oltás, és ez is 2-3ezer/db), és bárányhimlő ellenit adattam be.

Ez utóbbit most tegnap, tehát az ára tuti, hogy 8800Ft/db, gondolom +/- 100Ft, attól függ hol veszed meg...


egyiknél se volt semmi mellékhatás, a himlő ellenit még nem tom, mert úgy mondta a doki, hogy ha jön pár pöttya, az 2-3 héten belül...


Arra figyelj a himlő elleninél, mert én elszúrtam, hogy ha megy bölcsibe, akkor előtte 2 hóval kapja meg az elsőt, és a bölcsikezdés előtt a másodikat is, mert különben ha bekerül közösségbe a két oltás közt, akkor simán elkapja...mondjuk akkor is már vmennyi védelem van, nem jön ki olyan durván...


na, bocs, remélem érthető voltam..:-DDD

Én ezt nem vettem figyelembe

2012. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!