Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő elleni oltás?...

Bárányhimlő elleni oltás? Beadassam vagy sem? Ősszel kezdi az ovit.

Figyelt kérdés

Szeptemberben lesz 3 éves a fiam, én októbertől dolgoznék új melóhelyen. Párom is dolgozik 3 műszakban, gyárban.

Tavaly volt az oviban egy csúnya bárányhimlő járvány, sok gyereknél sokáig el is húzódott (ismerős kisgyerek 5 hétig nem volt oviban emiatt). Tudom, hogy az oltás sem véd 100%-osan, meg hogy nem tudni, hogy meddig véd, felnőtt korában nem fogja-e elkapni... De annyira tanácstalan vagyok. Eddig úgy gondoltam, hogy nem oltatom be, de a munkahely miatt most bizonytalan vagyok.


Doki, védőnő ránk bízta a döntést.


2012. júl. 3. 16:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Volt valakinél mellékhatása az oltásnak?
2012. júl. 3. 16:13
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szintén szeptemberben megy a fiam óvodába. Hosszas vacillálás után mi beadatjuk. Eddig megkapta az első adagot, nem volt semmi mellékhatása. Júl. végén kapja a következőt. Úgy voltunk vele, ha van ez a "lehetőség", hogy egy ilyen viszonylag hosszadalmas betegséget ki lehet küszöbölni, akkor kihasználjuk. De igazából ez tényleg a te döntésed.
2012. júl. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A nagynak már beadattam ovikezdés előtt, nem bántam meg, semmi mellékhatása nem volt, és nem is kapta el. Ha pedig elkapná, nem mindegy 3 vagy 33 kiütés jön ki...

a kicsi most lesz 2 éves, bár ő nem megy bölcsibe, de most nyáron megkapja ő is, mert viszem magammal az oviba amikor hozom-viszem a nagyot.

2012. júl. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Tavaly szeptemberben kezdte a fiam az ovit, és én bizony beoltattam. Május elején kapta az első adagot, augusztusban a 2.-t. Semmi mellékhatása nem volt az oltásnak. Biztos, hogy tesónak is be fogom adatni mielőtt kezdené az ovit.
2012. júl. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi megkaptunk két adagot már jóval korábban, még 1 éves kor körül (most 3), ha jól emlékszem. Nem volt mellékhatása. Nekem javasolta a gyerekorvos, állítólag gyakori mostanában, hogy súlyosabb a lefolyása, és szövődménye lehet az övsömör.Az oltás azt is megelőzi. Mivel két éves kora óta bölcsis, és dolgozom mellette, nekem nagyon rosszul jönne még a náthákon kívül is egy hosszabb betegeskedés. Szerintem hasznos.
2012. júl. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez minden esetben a szülő döntése, és felelőssége. Amint be lehetett adatni, mi meg tettük a picinél. (féltesó oviból mindent haza hurcolt). Volt, hogy minden szomszéd gyerek bárányhimlős volt, a miénk megúszta pettyek nélkül. Nem bántam meg.
2012. júl. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
33%
Szerintem felesleges. Inkább kicsinek kapja el mint felnőtt korban. Az én gyerkőcömet folyamatosan vittem himlősökhöz 8 évesen végre elkapta. Pár napig nyűglődött,de hamar túl lett rajta, csak a suliból a hiányzás volt rosszabb. Felesleges a sok védő oltás,ez a természet, és felnőtt korban nagyon veszélyes.
2012. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, hogy szeretném ha elkapná mert a védőoltás sem biztos, hogy 20-30 év mulva is jó lesz. Ha meg felnőtt korban kapja el az veszélyes.

Ezért én a két oltásból EGYET adattam be, hogy kapja el, de nagyon gyenge lefolyása legyen. Ne dagadjon be az egész gyerek!


Talán ez a legésszerűbb megoldás, ha adatni akarsz.


Továbbá a dokinéni felhívta a figyelmünket, ha elkapja a gyerek (és nem kapott oltást) akkor felülfertőződhet aminek kórház a vége! Illetve ha nagyon gyenge az immunrendszere akkor is kórház mert felismerhetetlenségig fajulhat a kiütés rajta.

2012. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerül az oltás?
2012. júl. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Nekem a gyerekorvos nem ajánlotta, mert azt mondta, hogy felnőtt korára nem védi. Akkor pedig nagyon súlyos lefolyású a betegség.
2012. júl. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!