Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha november végén lesz 3 éves...

Ha november végén lesz 3 éves a kisfiam, akkor áprilisban kell oviba iratnom legkésőbb és jövőre megy oviba szeptemberben, amikor majdnem 4 éves lesz?

Figyelt kérdés
Van aki kivárja hogyha teheti, hogy addig otthon legyen a gyerekkel és az az 1 év hátrány nem okoz majd problémát az oviban?
2012. aug. 15. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Lányom októberi. Ő szeptemberben kezd, akkor lesz 2 éves 11 hónapos. Először minicsoportba megy, majd kis-közép-nagycsoportba. Tehát 4 évig lesz ovis.

Kivárhatod az időd, ha te úgy akarod.

Én nem vártam, mert nekem fontos volt, hogy 3 év körül biztosan közösségbe járjon. Én későn kezdtem az ovit, nem tett jót, utáltam, hozzászoktam az otthonléthez, úgyhogy most lányomnál másképp akartam csinálni.

De persze ez egyéni döntés, és minden függ attól is, hogy oviba egyáltalán van-e hely stb.

S igen, áprilisban voltak a beíratások.

2012. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kérdés mennyire közösségi a gyerek ?


ha igen akkor jobb lenne neki az oviban ha még nem akkor jobb otthon -- hátránya nem lesz egyik esetben sem igazán


a nagylányom februári ö anno szeptemberben kezdte az ovit 3,5 évesen - 3évet járt csak

a fiam novemberi ö nov közepén kezdte az ovit 3 évesen - 4 évet járt

nem volt gond egyik esetben sem a lemaradással sok mindenről nem maradnak le az oviban

2012. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, azthiszem mi akkor tavasszal megyünk beiratásra és jövő szeptembertől ovi. Valahogy úgy érzem, most még jó neki otthon. Sokfelé járunk, sokmindent tapasztal, gyerekekkel is érintkezik, utazgatunk, szépen fejlődik. Akkor az még sem olyan nagyon sok idő ha akkor már majdnem 4 éves lesz.
2012. aug. 15. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel gondolom most tavasszal nem irattad be, ezért ki kell várni a következő beiratást. Legalább is az önkormányzati oviknál. Hiába tölti be nemsokára a 3-at.
2012. aug. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, akkor még maradunk együtt :-) és tavasszal beiratkozás, jövő ősztől ovi.
2012. aug. 15. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!